Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Ernesto "Che" Guevara

  1. #31
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    Furiuszu nie bądź arogancki
    Nie jestem, stwierdzam, źle to widać odczytujesz.

    między innymi mydląc oczy tym, że Holokaust wszedł do świadomości masowej
    A nie wszedł?

    , stał się częścią kultury masowej. No i co z tego? Kultura masowa i świadomość masowa przemija,
    Raz
    -to z tego, że weszło to również do świadomości powszechnej i powszechnej wiedzy. jak krucjaty, jak Termopile i jeszcze parę innych.
    -czego idealnym exemplum Termopile, Spartanie, Rzym i republika, krucjaty i parę innych? sorki, to tak łatwo jak twierdzisz nie przemija, coś co jest wkładane przez sto dwieście lat do głów pozostaje w nich na dłużej na razie żydzi starają się by Holokaust poszedł w te ślady i to im wychodzi.

    najprostrzy przykład style w architekturze czy sztuce
    To nie to samo, style, sztuka etc nigdy nie były dla mas ludowych, nie były masowe, przeznaczone zaś były elitom a te są już zmienne, bo mają szerszy horyzont.

    ale to nie jest powód do twoich conajmniej infantylnych uwag na temat jakoby zdawania przeze mnie egzminów w taki sposób jaki opisałeś
    Czy słowa ponoć sprawdza się na egzaminach odnosza się do Ciebie? szczerze wątpię, zejdź z swoją manią wielkości nie wszystko tyczy się Ciebie bynajmniej nie miał być to przytyk ku Twej personie ale jak wolisz taki sposób...

    Pozdrowienia dla furiata tfu... Furiusza prawdziwej alfa i omegi i jedynej słusznej wyroczni forum,
    dziękuje mistrzu tylko zwróć uwagę na jedno, nie ja stawiam się w pozycji osoby wiedzącej wszystko a Ty. jakbyś nie zauważył, ja wysuwam przypuszczenia oparte na pewnych prostych obserwacjach, wątpię czy coś pójdzie w ten a ten sposób i przedstawiam kontrpropozycje. ty mój drogi, stawiasz wszystko tak jakbyś wiedział, piszesz, że za sto dwieście lat Hitler będzie tym a tym. Sorry ale twoje przewidywania są równie prawdziwe co moje, tyle, dwa uwagi natury ogólnej (poza jedna ad personam) bierzesz od razu do siebie, wszelka krytyka twoich poglądów jest zła i z góry oznacza, ze osoba je kontestująca będzie bucem, chamem (tu się akurat zgadza) no i oczywiście płytka intelektualnie, krótkowzroczna etc wybacz ale to raczej Ty stawiasz się w pozycji Alfy i omegi w dodatku cierpiącego za wszelkie zło.

    Pozdrowienia dla furiata tfu..
    Śmieszna przeróbka, chcesz wiedzieć jak przerobiłem twój nick?
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  2. #32
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    chcesz wiedzieć jak przerobiłem twój nick?
    prawde mówiąc mało mnie to obchodzi jak 8-) Alfo i Omego.

    zejdź z swoją manią wielkości
    nie ja stawiam się w pozycji osoby wiedzącej wszystko a Ty
    bynajmniej nigdy nie aspirowalem do miana osoby wszechwiedzącej tak jak Ty :shock:

    krytyka twoich poglądów jest zła i z góry oznacza, ze osoba je kontestująca będzie bucem, chamem
    A to bardzo ciekawe, bo nigdzie tak nie napisałem i nigdy nikogo nie obrażam w ten sposób. Widze, że Ty masz jakiś problem, każdy kto myśli zupełnie inaczej lub stara się wyciagać zupełnie inne daleko idące wnioski ma manię wielkości.

    mam nadzieję, że się bardzo nie obrazisz jesli będę Cię nazywał Alfą i Omegą

  3. #33
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    bynajmniej nigdy nie aspirowalem do miana osoby wszechwiedzącej tak jak Ty :shock:
    Powalająca argumentacja, a jeszcze chwile temu sapałeś się, ze nie odnoszę się do twoich argumentów, jak widać nie masz ich.

    Z mojej strony to tyle, chcesz pisz dalej w tym stylu.

    Pozdrawiam
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #34
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    Z mojej strony to tyle
    Nie mam ochoty prowadzić już tej jałowej dyskusji. A tym co napisałeś w prywatnej wiadomości tylko dowodzisz braku kultury :shock: Bez komentarza.

  5. #35
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    chłopacy... nie macie gg?

  6. #36
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    I pogadaliśmy o Guevarze :?

  7. #37
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    zbrodniarz, ktoś kim nie powinniśmy się zachwycać. co tu dużo gadać.

  8. #38
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    To nie to samo, style, sztuka etc nigdy nie były dla mas ludowych, nie były masowe
    moim zdaniem sztuka jest właśnie przeznaczona dla mas - zważcie na ołtarze, pomniki, katedry, zamki, krużganki, fasady kamienic... i tutaj, o dziwo! dochodzimy do Che Guevary: a raczej jego wizerunku:

    moim zdaniem "żyje" on w oderwaniu od samej persony. Podobnie jak np. symbol Yankesów - na czapkach, flaga konfederacji, Uncle Sam... Podobizna (fotografia) Che stanowi sam w sobie tak znakomity znak graficzny, ze po prostu się przyjął się jako element dekoracyjny...

    co nie zmienia faktu, że świadomość i pamięć ludzka woli zachowywać dobre wspomnienia o minionych czasach. W tym wypadku z Che pozostał idealizm i romantyzm, a np. z komuny - fajne pochody pierwszomajowe, czyny społeczne, zabawy-prywatki. Sprawy przykre są pewnie jakoś wypierane ze świadomości...

  9. #39
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    Cytat Zamieszczone przez tomsn
    moim zdaniem sztuka jest właśnie przeznaczona dla mas - zważcie na ołtarze, pomniki, katedry, zamki, krużganki, fasady kamienic... i tutaj, o dziwo! dochodzimy do Che Guevary: a raczej jego wizerunku:
    Dodajmy, że ten wizerunek w dużej mierze został wykreowany przez Andy Warhola. Jest to zresztą jedna z najlepszych jego grafik. Samo słynne zdjęcie Alberto Kordy też jest świetne.
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  10. #40
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ernesto "Che" Guevara

    A mi się wydaje że odpowiedź jest jebitnie prosta, niech se każdy nosi co mu się podoba i co jest zgodne z jego sumieniem. Czepiacie się koszulek z tym komuchem, a co powiecie na koszulki z sierpem i młotem oraz napisem CCP? Z jednej strony wkurza mnie to że wszyscy wpatrują się w tego Che jak w obrazek(może jednak nie wszyscy), teraz czekam na koszulki z Osamą, albo Pol potem, tudzież jakimś Dzong Illem. Sztuka nie tłumaczy wszystkiego, dla mnie osobiście sztuka może być albo użytkowa albo estetyczna, a takie rzeczy jak jakieś koszulki i symbole trzeba traktować z dystansem i przymrużeniem oka. Jak coś się nie podoba to lepiej z tego się śmiać niż wpadać w złość i podbijać sobie ciśnienie.
    Co do kłótni pomiędzy Furiuszem a pinotchetem, cóż Holocaust to troche inny temat. Ale zauwżyłem że dla Furiusza wszystko musi być wypisane z bibliografią, źródłami i komentarzami jakichś profesorów, bo on jest historykiem i to nie zkoziej wólki ale takim który jest najlepszy i hohoho. Nie każdy musi się tak orientowac w tym temacie. Kiedyś sam wiedziałem więcej i orientowałem się znacznie lepeij w historii niż teraz ale życie wymogło na mnie ograniczenie tego zainteresowania, i często tylko pamięć mi została. Tak więc trochę pokory, to forum dla ludzi ktorzy są fanami gier i pośrednio czsem, nie zawsze ,Historii. Jak chcesz dyskusjii merytorycznych to pisz na forach historycznych. Sam twój podpis sugeruje że twe studia są dla ciebie wyznacznikiem prestiżu, i oceniasz ludzi na podstawie swojej wiedzy, a to błąd. Nie denerwuj się, porostu wrzuć czasem na luz.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2023
    Ostatni post / autor: 02-02-2018, 03:40
  2. "Brak odpowiedzi" na mapie kampanii przy losowej czynności
    By sebastianeros in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 09:39
  3. [SUNTZU] Wielki Edward vo 0:2 {Sacred Band} Marcin "Łysy"
    By Rue in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 05:26
  4. Zasada z "nieoddawaniem" miast na "obrzeżach"
    By Mefisto7 in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 21:32
  5. Efekt "shake" kamery przy wybuchu(etc) - usuniety z Empire?
    By rafalek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •