Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Total War: Warhammer II - Recenzja Sary Temer

  1. #1
    Sara Temer
    Gość

    Total War: Warhammer II - Recenzja Sary Temer

    Recenzja Warhammera II mojego autorstwa

    Link do recenzji na portalu.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Sara Temer za przydatny:


  3. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Bardzo dobra i obiektywna recenzja. Świetna robota.

  4. #3
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Generalnie, nie gram kampanii, kupuję kolejne odsłony TW tylko dla multi. Nie czytam w związku z tym z reguły recenzji.

    Ale ta mi bardzo przypadła do gustu. Merytorycznie, jak trzeba krytycznie. Duży plus i gratki.

  5. #4
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Pozwolę sobie zauważyć, że wymienione jako minus konieczności "odklikiwania" bohaterów na końcu tury można wyłączyć ;-)

  6. #5
    Sara Temer
    Gość
    Ale ja wspomniałam o tym w tekście

    Przy okazji, dziękuję Araven i Pirx za pozytywne słowa odnośnie recenzji, miło takie coś przeczytać po nasłuchaniu się o mojej rzekomej "nienawiści" w stosunku do serii

  7. #6
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Nienawiść nie,ale widać wyraźną niechęć bijącą z każdego akapitu. Jak ktoś podchodzi do czegoś od razu na nie,to trudno żeby gra go zachwyciła. Mi się na przykład gra fenomenalnie a nie jestem fanbojem Warhammera .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  8. #7
    Sara Temer
    Gość
    Nie podchodziłam do Warhammera II od razu na nie, w informacjach podawanych przed premierą spodobało mi się przekształcenie mechaniki żywności u Skavenów i po zagraniu dalej mi się to podoba - o czym wspomniałam w tekście. Kolejną rzeczą która mi się spodobała jest mechanika Jaszczuroludzi (kiedy sami Jaszczuroludzie przed premierą nie byli dla mnie specjalnie interesujący) - o czym również napisałam w recenzji ^^

    Gra mi się w Warhammera II lepiej niż w podstawkę, jednak według mnie ta gra może zachwycić jeśli się zapomniało jak wyglądały wszystkie poprzednie TW. Jednak nawet w takim przypadku dla mnie jest pomyłką sprzedawanie za 60 euro (plus dla polskich sklepów, że wersja pudełkowa oscyluje w okolicach 170 zł, więc jest trochę lepiej z ceną) czegoś będącego tylko dodatkiem w stosunku do Warhammera I jest dla mnie pomyłką

  9. #8
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tak więc w kwestii mechanik mamy dalej w sporej części to co zauważyłam przy podstawce Warhammera. CA usunęło z gry masę mechanik, by później stopniowo je przywracać w kolejnych dodatkach, opakowując w nowe sreberko i reklamując jako nowe, intrygujące i przede wszystkim unikatowe mechaniki. Takie zagranie dalej uznaję za duży minus Warhammera.
    Faktycznie,mechaniki ocenione na 5+ .

    Nie zrozum mnie źle,każdy ma prawo do własnej oceny i to normalne,że Warhammer nie do wszystkich trafia. Powiedzieć,że mnie zachwycił to by było trochę przesadzone stwierdzenie ale grałem we wszystkie części serii,w tym całkiem niedawno w Medka 2,Attylę i Rome 2 i uważam,że jest to jedna z jej lepszych odsłon. Ma wiele wad(który TW ich nie miał?),z niektórymi wymienionymi w recenzji sam się zgadzam ale gra się bardzo dobrze,jest syndrom jeszcze jednej tury,a tego przede wszystkim oczekuję po tytule z serii TW.

    Jeszcze co do ceny to znów kwestia indywidualna - dla mnie 150 złotych,które zapłaciłem nie jest szczególnie wygórowaną ceną biorąc pod uwagę to,że z dwójką i połączoną mapą spędzę dobrze ponad 100 godzin + do tego kilkadziesiąt godzin spędzonych z Norską,która była wliczona w tą cenę. Do tego zapewne dojdą jakieś ciekawe FLC oferujące dodatkowe darmowe godziny gameplayu. Więc wychodzi jakaś złotówka za godzinę gry,biorę w ciemno taki przelicznik .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  10. #9
    Asuryan
    Gość
    Mi też jakoś bardziej leży recenzja Pampy, choć ciężko ją nazwać obiektywną i opisuje tylko jedną stronę konfliktu. Jak zwykle prawda lezy pośrodku, ale w dwójeczkę gra się mi zdecydowanie lepiej niż w jedynkę na starcie (czy poprzednie TW w chwili ich premiery). Występuje syndrom jeszcze jednej tury, pytanie co tym razem znajdę w ruinach, czy na wodzie. Co więcej zbieranie skarbów na wodzie jest bardziej bezpieczne, w ruinach trzeba się wstrzelić w najlepszą odpowiedź z 4 możliwych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •