Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 258

Wątek: Total War: WARHAMMER II - Dyskusja Ogólna

  1. #231
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Wg jakiego lore? Bo samego lore są 2 wersje - biorąca pod uwagę EoT i przejście do AoS, oraz wykluczająca EoT i kończąca się na Burzy Chaosu (najpierw wprowadzonej przez GW, a później skasowanej i zastąpionej przez Koniec Czasów). Poza tym Stary Świat kończy się na Górach Krańca Świata... a Ogrze Królestwa leżą jednak sporo dalej.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  3. #232
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Znam świat Młotka słabo w porównaniu do innego mojego ulubionego uniwersum, choć Młotek coraz bardziej mnie się podoba
    Dlatego obawiam się co mogłoby wyjść, ale skoro Ty uważasz, że warto by coś takiego by było, to też jestem za
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #233
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czołem

    Kupiłem i instaluję właśnie Total War Warhammer I i II. Czy te gry są ze sobą kompatybilne czy to dwie różne pozycje?
    Jak odpale TWW II to mam mapę kampanii z części I czy to jest zupełnie inna odsłona?.

  5. #234
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    To dwie osobne części z osobnymi mapami. Cześć I to stary świat (taka Europa) plus jeśli masz dokupione dlc to jeszcze 2 mini kampanie dla zwierzoludzi i leśne elfy, a II to nowy świat (czyli odpowiednik ameryk, afryki i wielkiej mitycznej wyspy).

    Przy czym jeśli posiadasz obie gry, to z menu II części masz dostępną osobną dużą mapę. Gdzie w zasadzie jest cała mapa z I części plus trochę z II. Możesz tam grać wszystkimi rasami które kupiłeś (z podstawki I będzie to Imperium, krasnoludy, wampiry, orkowie i gobliny oraz Bretonia, zaś z II będą to elfy wysokie i mroczne, szczury oraz jaszczuroludzie).
    Zainstalowaną musisz mieć tylko 2 cześć bo to w niej jest odpalona ta połączona mapa.


    Ja polecam grać na drugiej części (bo jest ona lepsza technicznie i mechanicznie) w kampanii wiru oraz połączonej. A to dlatego że część I nie była aktualizowana od paru lat, i nie występują w niej reworki przez co nacji takie jak Bretonia, Imperium, wampiry i Krasnoludy przez co rasy te są uboższe.
    Niestety wadą jest czas trwania tury na połączonej mapie, który jest kosmiczny.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  7. #235
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Tyle, że pierwsza część dużo lepiej trzyma się realiów przedstawianego świata.
    Dwójka, to niestety, z patcha na patch, coraz więcej radosnej twórczości CA, a coraz mniej Warhammera.

  8. #236
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Gdzieś ostatnio czytałem że CA dogadała się mocniej z GW i ma teraz jeszcze większą swobodę oraz pozwolenie w kreowaniu treści i nadpisywaniu lore. Przy premierze 2 części kontrola GW się zmniejszyła, a teraz zmniejszyła się następny raz.

    Właśnie dlatego mogła:
    - przerobić tego wielkiego krokodyla tą super bestie (chodzi mi o wananozaura czy jak to przerośnięte coś się nazywa).
    - Dodać randomowych nowych lordów: łowczych i kroxigorów.
    - Umieścić Markusa w Lustrii, gdy on nigdy nie opuścił starego świata. Chyba nawet nie spotkał żadnego Lizaka.
    - Odbudować Solland.

    Nie chodzi już o mniejsze detale. Z jednej strony jest to szansa dla pomniejszych ras/frakcji (takich jak Kislev, TEB) ale z drugiej procent młota w młocie będzie mniejszy.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 01-11-2019 o 09:26

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  10. #237
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jeśli faktycznie tak jest to, dla mnie, bardzo słaba wiadomość. Ogólnie to Warhammery lubiłem za klimat, bo mechaniczne te gry odstają od nowszych, historycznych części i ich głównym plusem była właśnie zgodność z lore.
    Dodawanie nowych ras jak np Piraci, którzy nie mieli armybooka jest spoko, jednak całkowite zmiany istniejących frakcji już są słabe i niepotrzebne. Tak samo kampania. Wir, jako niezależny event wyszedł fajnie, ale ten bajzel w ME to już porażka. To tak jakby w np Romku dać Rzym w Australii, Kartaginę w Irlandii, a naraz występowaliby Juliusz Cezar, Aleksander Wielki i Czyngis Chan.

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Chaak za ten post:


  12. #238
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Z tym może być różnie. Ja jestem częściowo rozdarty bo z jednej strony dodawanie nowych mechanik czy frakcji to dla mnie spory plus, bo niestety jeśli chodzi o zarządzanie królestwem to młotek nie jest zbyt rozbudowany. Ale z drugiej strony nadpisywanie lore, to mam z tym mieszane uczucia. Taka Norska wyszła kapitalnie, choć teraz zaczyna trochę odstawać.
    Natomiast już zombi piraci trochę mi ością w gardle stanęli. Znaczy jednostki ok, Harkon i Noctilus spoko. Ale Arenessa i Cylostra...

    A tak po za tym to teraz pod nóż idą elfy.
    - Czarne arki u mroczaków mają dostać kolejną przeróbkę i mam nadzieje że teraz w końcu pozwolą im atakować nadmorskie osady.
    - Ludzie z CA mają też przyjrzeć się wysokim elfom bo ich sposób gry jest zbyt nijaki.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  13. #239
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Darmowe DLC pobierają się automatycznie czy muszę je "ściągnąć" w sklepie steam?

  14. #240
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Zależy które.
    Część pobiera się automatycznie, głownie te mniejsze.
    Większość powinno móc się dodać przez steam.

    Gotrek i Feliks oraz rory (jednostki pokolorowane, czyli takie specjalne) do części I pobiera się z oficjalnej strony CA.

    Przy czym czasami się to wiesza i trzeba poczekać parę dni lub pisać do pomocy steama.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •