Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Recenzje graczy - seria Warhammer i DLC/FLC

  1. #11
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Total War Warhammer : II

    Pierwsze wrażenie - jest lepiej, wręcz dobrze, lecz im dłużej męczę grę tym więcej wydaje mi się w niej absurdów oraz odgrzewanych mechanik niekoniecznie z dobrym skutkiem poniżej w pkt krótki opis moich przemyśleń.

    Do tego co dobre można zaliczyć:
    - Dalszą część powolnego powrotu do umiejętności jednostek
    - Lepsza optymalizacja gry od 1 części po prostu widać że gra jakoś lepiej chodzi
    - Ciekawe rasy, każdą skończyłem grę co nie miało miejsca w 1 części
    - Odniosłem wrażenie że w przeciwieństwie do 1 części zmagania wojenne w kampanii mają miejsce na całej mapie a nie są ograniczone twoją strefą kolonizacji
    - Można skolonizować każdą osadę bywają w niektórych pewne minusy ale jest to dosyć logiczne, w końcu bazy wypadowe można założyć wszędzie

    Teraz czas na to złe:

    - AI, które leży i kwiczy, potrafi wycofać garnizon zaraz przed rozpoczęciem oblężenia by stracić osadę i później podstawić ci tą armię pod nos w trybie marszu, również nie wycofuje oddziałów ze spaczonych terenów i pozwala by one ginęły.
    - Dyplomacja w której frakcja niezwiązana z wirem potrafi ci wypowiedzieć wojnę z 2 końca mapy i wysłać armię tracą przy tym swoją stolicę i połowę prowincji na rzecz innej w trakcie jej podróży do ciebie przez morze.
    - Dalsza część absurdów z poziomem trudności który tutaj dotyka ciebie i sojuszników w zasadzie warto się zastanowić czy jest w ogóle sens podpisywać sojusze jeśli oczekujesz by ta frakcja na co się przydała, gdyż po podpisaniu dostaje te same kary co ty.
    - Brak jakichkolwiek różnic między frakcjami co wydaje mi się absurdalne by np krasnoludy z Lustrii miały dokładnie te same jednostki co te z Arabi w końcu są oddalone od siebie o cały "Wielki Ocean"
    - Walka w polu o miasteczka bez murów chociaż w tle widać że coś tam mają, a jak już postawi się murek to walka o jego wycinek co przy potyczce z 1 armią jakoś jestem w stanie zrozumieć ale 2 armie atakujące ten wycinek to absurd
    - Hegemonia elfów oraz umarlaków, za każdym razem jak zaczynałem grę to wiedziałem że najpierw top1 będą wysokie by potem oddać pałeczkę mrocznym a na końcu zostawić dla umarlaków
    - Imperialni piraci czego kompletnie nie rozumiem czy tak ciężko jeśli im się nie che zrobić chociaż coś podobnego do tych maruderów z mieszanką frakcyjną
    - Poziom trudności który po prostu nie istnieje gdyż to zwykły handicap, naprawdę aż tak ciężko dopisać kilka pętli w kodzie odblokowujących pewne manewry dla SI na wyższych poziomach jak np desant przy stolicy?

    To chyba wszystko, i chciałem jeszcze dodać że odradzam granie w starsze części tw grając w młota gdyż gra wyda się strasznie uboga szczególnie podczas toczenia bitew ^^
    Opis na podstawie gry Qeekiem, Telicisem, mamuśką i jaszczurem na poziomie Bardzo Trudnym
    Końcowa ocena: 7/10
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 24-10-2017 o 16:57

  2. #12
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    504
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 7 postach
    Tutaj mamy jeden i ten sam cel, ale zbieramy inne zasoby potrzebne do wykonania głównego zadania.
    Buhahah, przecież to ten sam zasób tylko inaczej nazwany u każdej z ras, gdyby był osobny to nie byłby w tym samych miejscach dla każdej rasy

  3. #13
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zwiastun Zobacz posta
    Buhahah, przecież to ten sam zasób tylko inaczej nazwany u każdej z ras, gdyby był osobny to nie byłby w tym samych miejscach dla każdej rasy
    Nie wiem, co Cię tu śmieszy... mam na myśli inne nazewnictwo tego, co zbieramy - u Wysokich Elfów kamienie, u Mrocznych zwoje, u Skavenów spaczeń, a u Jaszczuroludzi też zupełnie inną rzecz. Zresztą ta moja ocena gry powoli traci wartość przez to, co odwalają przy Mortal Empires.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #14
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Wiesz ale chyba nie powiesz że nie brałeś tego pod uwagę poza tym twoja recenzja dotyczy gry sprzed wyjścia tego patcha ^^
    Ostatnio edytowane przez Xantor ; 21-10-2017 o 11:02 Powód: skąd się wzieło to oraz ^^

  5. #15
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Xantor Zobacz posta
    Wiesz ale chyba nie powiesz że nie brałeś tego pod uwagę poza tym twoja recenzja oraz dotyczy gry sprzed wyjścia tego patcha ^^
    Brałem pod uwagę to wszystko, bo ta recenzja tyczy się konkretnie kampanii "Oko wiru". Jak tego wszystkiego nie naprawią to ocena spadnie i to drastycznie.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #16
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    504
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 7 postach
    A jak dasz na żelazo inną nazwę, np na każdą rase w jej języku, ale dalej w tych samych miejscach będzie, to nagle będzie to inny zasób? XD

  7. #17
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja piszę tylko 3 punkty.

    1. Usprawnienie działania przypomnień. Po 80 godzinach gry naprawdę doceniam zmiany w tym elemencie. Bo zaznaczam sobie przypomnienia o konstrukcji (standardowo jest ustawione tylko przypomnienie o rozroście miasta) i nie muszę sam szukać pojedynczych placówek budowlanych. Podobnie z zapomnianymi armiami (chyba że zostawię w mieście).

    2. Cała mechanika wielkiego wiru to badziew.
    - SI wcale nie jest zainteresowana przerwaniem rytuału. Znaczy ma zaprogramowane przejęcie tych osad gdzie stawia się budynek za 10, ale to wszystko.
    - Armie pojawiające się przy rytuale, nie są zainteresowane zniszczeniem tych osad, mają tylko niszczyć osady gracza.
    - to gdzie te armie się pojawiają, czytaj najsłabiej broniony region, nawet w środku nacji gracza...
    - Interwencje innych ras, pojawiają koło osady od rytuału i mogą ją od razu zaatakować.

    Tak naprawdę najgorsze w tym jest to że tak naprawdę to tych armii nie powinno wcale być... To pozostałe rasy powinny same wystawić armie i wysłać je przeciwko graczowi. Opcja racjonalna - magiczne armie powinny pojawić się koło miast tych wrogich nacji i z ich terenów wyruszać na wyprawę.

    3. Monotonia starć.
    Po prostu nacje z jedynki znikają z mapy w zastraszającym tempie. Podobnie jest z szczurami, które mają beznadziejne szanse na automacie, tak że po kilkunastu turach jest tylko jedna ich nacja najczęściej lorda Skrolka. Standardowo dochodzą konfederacje i zaraz mamy pojedyncze wielkie molochy, które spamią armiami. I tak z ulthuanu płyną na nas wysokie elfy, z naggaroth mroczne elfy (największy rak tej gry, będzie epickie starcie krasnoludy-mroczaki na połączonej mapie). W sumie nawet nawet jest w Lustrii bo tam walczą wysokie elfy z jaszczurkami (czasem Skrolk coś powalczy).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #18
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zwiastun Zobacz posta
    A jak dasz na żelazo inną nazwę, np na każdą rase w jej języku, ale dalej w tych samych miejscach będzie, to nagle będzie to inny zasób? XD
    No jak dla mnie kamienne tablice, zielony świecący kamień czy papierowe zwoje są dość różniącymi się od siebie przedmiotami. Poza tym każda rasa, jak widać na filmikach, inaczej przeprowadza rytuał, więc logiczne jest ze potrzebują różnych składników.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


  10. #19
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    504
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 7 postach
    Szkoda że z tym samych miejsc to biorą XD jak będziesz brzydkie słowo i to co zostanie nazwiesz papu czy inaczej to dalej będzie to samo, bo z tego samego źródła D
    A propos tych armii z rytuału, to najlepiej zapisywać przed rozpoczęciem, bo one mają 2-3 punkty z których sie pojawiają, więc można liczyć na to że gdzie indziej sie pojawią.
    I głupie jest że ktoś mógłby samym lordem ci oblec stolice i przez to nie dostajesz z niej dochodu, co przy skarbcach na styk może denerwować, bo co z tego że od razu rozwalisz tą armie, skoro dochodu nie odzyskasz, a ze stolicy najwięcej przecież kasy jest
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 21-10-2017 o 22:52 Powód: Nieprzyzwoite słowa

  11. #20
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zwiastun Zobacz posta
    A propos tych armii z rytuału, to najlepiej zapisywać przed rozpoczęciem, bo one mają 2-3 punkty z których sie pojawiają, więc można liczyć na to że gdzie indziej sie pojawią.
    Dodam że ilość tych armii też jest losowa
    Ostatnio edytowane przez Xantor ; 21-10-2017 o 19:45 Powód: poprawa cytatu

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •