Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Pomoc w bitwach na poziomie trudnym grając Imperium Sasanidów

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pomoc w bitwach na poziomie trudnym grając Imperium Sasanidów

    Witam. Postanowiłem poprosić o pomoc bo sam nie daję rady. Mam nadzieję, że nie zrobiłem źle zakładając nowy temat. Grałem w Rome II Total War, Medieval 2 Total War i Rome Total War. Niestety zawsze grałem na bitwach automatycznych ale chcę spróbować samemu walczyć. Problem polega na tym, że kompletnie nie rozumiem pola bitwy i koncepcji jednostek. Wszystko dzieje się za szybko dla mnie. Używam pauzy podczas bitwy ale nie potrafię odpowiednio reagować na manewry komputera. Wiem, że mógłbym włączyć jeszcze łatwiejszy poziom ale chciałbym spróbować na trudnym tym bardziej, że Sasanidzi zaczynają z poziomu oznaczonego jako łatwy. Mam parę armii ale postanowiłem spróbować użyć tylko jednej w bitwie bo chciałbym się nauczyć wygrywać nawet jeśli komputer ma pewną przewagę liczebną.

    Przed bitwą sytuacja wygląda tak:



    Moje pytanie brzmi czy mam szansę wygrać mimo przewagi przeciwnika ? Mógłbym też wysłać powtórki moich przegranych bitew ale nie wiem czy da się to zrobić ?
    Mogę w skrócie opisać na co wpadłem próbując wiele razy wygrać tę bitwę. Nie wiem czy robię dobrze (widocznie nie), bo wysyłam te dwa oddziały kawalerii na samym początku na posiłki wroga i niszczę mu posiłki łuczników, ale nie zawsze mi się to udaje bo w posiłkach są jeszcze włócznicy tak się to chyba nazywa i one są dobre na moją kawalerię) no i w posiłkach komputer ma jeszcze swój oddział konnicy. Tak więc czasem udaje mi się osłabić jego posiłki ale zanim moja kawaleria wróci do reszty głównych jednostek mija dużo czasu mimo, ze szarżuję. Próbowałem potem tą konnicą zaatakować generała CPU, ale on skutecznie ucieka. Nie wiem jaki mam zrobić pierwszy krok głównymi siłami. Nie wiem czy mam czekać, czy ruszyć najpierw łucznikami, czy piechotą, czy wszystkimi. Łucznicy mi nie strzelają w ogóle nie wiem dlaczego. Łucznicy konni też cały czas stoją i czekają. Mój rozkład i ostatnia bitwa wygląda tak:


























    Udało mi się zabić wrogiego generała ale komputer kompletnie zniszczył moje główne wojska, wycofałem jednostki ale bitwa jest stracona.

  2. #2
    Asuryan
    Gość
    Łucznicy żeby strzelać nie mogą być w ruchu (nie dotyczy konnych), ani w zwarciu z jednostką wroga. Twoi łucznicy strzelają, między innymi na screenach 20 i 4.
    Poza tym oznaczenie łatwości początku dotyczy trudności w kampaniach, a nie bitew. Trudność samych bitew możesz sobie ustawić już w rozpoczętej kampanii (czyli jak zaczniesz z ustawieniem trudny, to będziesz miał i kampanię i bitwy na trudnym, a jak już w trakcie gry zmniejszysz na normalny, to będziesz miał kampanię na trudnym, a tylko bitwy na normalnym - czyli bez bonusów dla jakiejkolwiek strony).

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Rozumiem a co robię źle ? Masz jakieś wskazówki ? Jakie jednostki używać przeciwko jakim ? Jak ustawić łuczników i piechotę na starcie ? Konnicę dać po bokach albo z tyłu ? Kompletnie się na tym nie znam. Strzelać łucznikami do wrogich łuczników czy piechoty ? I czego używać przeciwko kawalerii z mieczami ?

  4. #4
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Klucz do zwycięstwa w tej bitwie to kawaleria,reszta Twoich jednostek nie przedstawia zbytniej wartości bojowej,użyj piechoty jako mięsa armatniego,wyeliminuj w pierwszej kolejności wrogą jazdę i generała,potem dobij resztę. Nie próbuj też wykończyć od razu posiłków,to jest często dobra decyzja ale nie w takiej bitwie,poniesiesz za duże straty w lansjerach a jak mówiłem to oni tutaj mają wyciągnąć bitwę,przy dobrze zagranych szarżach każda z jednostek lansjerów będzie miała ponad 300 zabójstw na koncie. Inna sprawa,że ja bym się po prostu wycofał tą armią poza zasięg garnizonu o ile masz taką możliwość(i w ogóle nie atakował taką armią w pierwszej kolejności bo zdecydowanie nie jest przygotowana do ofensywy ). Ale jak już koniecznie chcesz ja wygrać to w wyżej wymienionym sposobie widzę jedyną szansę,możesz też zawsze wczytać autozapis i dobrać do armii trochę najemników,na pewno byłoby łatwiej.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Rozumiem, dziękuję za odpowiedź i pomoc. Tylko nie rozumiem o co chodzi z tym garnizonem ? Masz na myśli posiłki ? I powiedz mi proszę jak powinna być zbudowana armia do ofensywy ?

  6. #6
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez bachnaify Zobacz posta
    Rozumiem, dziękuję za odpowiedź i pomoc. Tylko nie rozumiem o co chodzi z tym garnizonem ? Masz na myśli posiłki ? I powiedz mi proszę jak powinna być zbudowana armia do ofensywy ?
    Garnizon z miasta,to on wspiera armię,która Cię atakuje. Do tego warto dodać,że to komputer jest stroną ofensywną w tej bitwie więc możesz się ustawić na jakimś wzgórzu czy innej dogodnej pozycji i go na spokojnie przyjąć,powinien się zmęczyć zanim w ogóle dojdzie do walki. Do tego komputer w ataku często się gubi i łatwiej jest takie bitwy wygrać.

    Ja zawsze atakuję armią składającą się z 20 jednostek poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami. Do tego każdą armię składam według podobnego schematu,w wypadku Sassanidów to by było coś w tym stylu - generał, 6-8 jednostek kawalerii,3-4 jednostki miotające,8 jednostek piechoty,opcjonalnie jakieś machiny oblężnicze ale one spowalniają ruch armii więc rzadko z nich korzystam. Oczywiście każdy ma inny styl,i musisz sam dopasować zestawienia armii do własnych preferencji.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  7. #7
    Asuryan
    Gość
    Siły uderzeniowe na posiłki wsparł bym przynajmniej jednym oddziałem łuczników konnych, a najlepiej dwoma - przydatne na włóczników, a na konnicę też może okazać się skuteczne. Poza tym sami łuczników jak im włączysz atak wręcz (symbol skrzyżowanych mieczy) też wyrżną (pod warunkiem że nie będą mieli włączonego trybu harcu - skrimish). Może nawet sami łucznicy konni by wystarczyli na te posiłki. Resztę armii też bym posłał w tamtym kierunku, ale zwykłym ruchem, nie biegiem, by jej nie zmęczyć. Dzięki temu po pokonaniu posiłków twoja konnica będzie miał bliżej by wrócić. W samej bitwie swoich łuczników podczas wymiany ognia z łucznikami kompa trzymaj w rozproszeniu - loose formation (zawsze to zmniejszy straty) i w trybie harcu (zaczną uciekać gdy zbliży się do niej wroga piechota). Jedyny minus tego ustawienia, to to że trzeba ich będzie po każdej takiej ucieczce ręcznie zawracać ku frontowi... ale grasz w końcu na aktywnej pauzie, więc sobie pewno z tym poradzisz.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hmm czyli dwa różne warianty, spróbuję obu, napiszę potem jak mi poszło, dzięki

  9. #9
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dopiero teraz się przyjrzałem screenom - jak armia wroga wychodzi koło Twojej strefy rozstawienia to ustaw tam całe swoje wojsko,zniszcz posiłki a potem idź na główną armię wroga,przy odrobinie szczęścia komputer wyśle kawalerię na pomoc i będziesz miał okazję ją wybić zanim piechota AI dojdzie na miejsce . Reszta moich wskazówek bez zmian.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Idzie mi troszkę lepiej ale wciąż przegrywam. Jestem w stanie zniszczyć kawalerie wroga ale ponoszę straty i jak próbowałem zabić generała wroga to ostrzeliwali mnie łucznicy i zanim do niego dotrę to mojej kawalerii pozostaje mało żywych jednostek i mimo tego ze wysłałem trzy słabe oddziały to przegrały z oddziałem generała wroga.

    Poniżej kilka fotek:









    Na ostatniej fotce wydaje mi się, że miałem jeszcze szansę ale chyba przesadziłem bo porwałem się na atak na generała przedzierając się naokoło przez linie wroga.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •