Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: Total War: WARHAMMER - Mortal Empires. Dyskusja ogólna

  1. #11
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja pograłem trochę, bo niestety mój PC strasznie męczy te tury.

    Chłopaki z ca przeginają z tymi przeszkadzajkami, bo do wielkiej potęgi (na szczęście mod już działa) doszła jeszcze awersja.

    Pierwszą kampanie zacząłem synkiem. Pokonałem skavenów i wiedźmę (zwierzaki spalili jej małe osady). I wtedy koło tury 20-30 Mung wjeżdża mi w plecy 3,5 pełnymi armiami, gdy sami mają tylko 3 regiony (te najmniejsze).


    No to przerzuciłem się na wojowniczego braciszka. I zanim nabiłem jakieś wpływy, to połowa nacji wysokich elfów wypowiedziała mi wojny i zaczęła przysyłać wojska...
    Wysłałem jednego generała by zbierał skarby i odkrywał nowe nacje i odkryłem że wszyscy mnie nienawidzą... -20 za wielką potęgę i -20 do -40 awersji...
    A w między czasie mamusia podbija połowę Ulthuanu, bo ja wybijaj armie wysokich elfów które nie chciały pokoju.

    Na razie jest śmiesznie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #12
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Ogólnie ja tam przetestowałem kilka tur wampirów by zobaczyć czego mogę sie spodziewać i jak są traktowane góry krasnali których nie można było skolonizować, efekt taki że nadal nie mogę zrozumieć czemu są na żółto gdyż przecie były na czerwono to się kupy nie trzyma, reszta to tak jakbym wh1 uruchomił. ;/

    Odnośnie tych absurdalnych kar to ja zaczynam tęsknić za korupcją ^^

  3. #13
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Jest gorzej - nawet questy powklejali na odwal się. Najprostszy przykład daje nam Gelt, którego jeden z questów jest... na środku morza

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Ma ktoś z Was taki błąd; Mortal się pobrał ale po włączeniu gry prosi o restart gry i tak w koło Macieju?
    PROCESOR CORE I5 4570 3.2GHz LGA1150
    MSI Z97 GUARD-PRO Z97 LGA1150
    GEIL DDR3 8 GB 1600MHZ DUAL ENHANCE CORSA CL9
    GIGABYTE ATI Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit (820/4200) (wer. OC - Over Clock)
    KINGSTON SV300S37A/60GB SSD
    HDD CAVIAR 1TB WD1002FAEX SATA III 64MB CACHE
    ZASILACZ AEROCOOL PGS VS-500
    WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Miałem to samo - musisz wyjść z gry i dociągnąć jeszcze jeden plik (ok. 600mb) - jeśli jest wstrzymany to uruchom pobieranie.

  6. #16
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    W Mortal Emipires znacznie wzrosła siła inwazji chaosu - teraz jest nie tylko Archaon ale też kilka osobnych frakcji startujących w innych krańcach mapy. W moim przypadku było to 6 pełnych armii które pojawiły się na tyłach (miałem jakieś 5 tur żeby coś zwerbować) a jako że większością sił byłem zaangażowany dość daleko to spalili mi z 6 miast zanim podciągnąłem główne siły. Za to jak zdjąłem armię z frontu to mi Nocne Elfy też odbiły kilka miast. Generalnie ciężko było - musiałem nawet rozwiązać jedną armię, bo mi kasy nie starczało.

  7. #17
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Bo teraz inwazja korzysta z elementów obu części.

    I tak Archaon i zwierzaki pojawiają się tak jak w 1.
    Ale bardziej denerwujące jest mechanizm z 2. Bo to może zacząć się już w 50 turze!!! 3 do 10 armii, które pojawiają się albo na Twoim terytorium albo trochę obok (tak jak przy rytuale). Następnie ignorują wszystkich po za graczem. Oczywiście idą masą.

    - - - - - - - - -

    Wydaje mi się że start nowymi rasami jest ciut trudniejszy, albo bardziej denerwujący, bo na start mamy więcej wojen z upierdliwymi wrogami.


    Z aktualizują starych ras CA zaszalało tak bardzo że aż żal. 2-3 budynki na rasę i finito. Zapomniałem że empire dostało aż 3 nowe technologie, a brodacze zmianę w tej płatnej za 10000.


    To co jednak najbardziej mi przeszkadza to monotonia. Zarządzanie nacją jest mało zajmujące, a natężenie zbędnych bitew za wysokie. Po prostu po 10-20 bitwie z której nic nie wynika, aż chce się grę wyłączyć.

    A dzieje się tak dlatego że SI jest niesamowicie tępe. Ma nieograniczoną kasę i spami armiami (bo może), ale nic z tego tak naprawdę nie wynika. Bo jedy cel jej działania to męczenie gracza.


    Bardzo denerwuje mnie dyplomacja. Mam dobre relacje z sąsiadem, a za chiny ludowe nie chce on się zgodzić na handel czy Pona. Nie bo nie.
    Boli mnie to że nie mogę zaangażować się w politykę, bo jest ona w ogóle nie logiczna. O co mi chodzi? Słaba nacja tocząca 4-5 beznadziejnych wojen nie chce zgodzić się na żadną z moich propozycji np. pona, handel czy sojusz. Mało tego bo za parę tur sama wypowie mi wojnę i zginie.

    - - - - - - - - - - - - - -

    Prawie zapomniałem że najbardziej charyzmatyczny lord gry, jedyny i niepowtarzalny pan tysiąca rydwanów, prawdziwy zdobywca świata, Suthra Ek znowu jest w formie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #18
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Z tego co czytam wyżej, to faktycznie uważam, że miałem rację, że nie warto teraz ruszać nowej kampanii. Mimo wszystko widzę w niej potencjał, tylko niech to dopracują porządnie bo aktualnie to taka wersja alfa.

  9. #19
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Ale bardziej denerwujące jest mechanizm z 2. Bo to może zacząć się już w 50 turze!!! 3 do 10 armii, które pojawiają się albo na Twoim terytorium albo trochę obok (tak jak przy rytuale). Następnie ignorują wszystkich po za graczem. Oczywiście idą masą.
    Rzeczywiście to, ze potrafią przejść pół mapy żeby do nas dotrzeć jest strasznie słabe. Zwłaszcza jak przez terytoria neutralne idą nic nie atakując, bo musza tylko na nas napaść. Archaon przynajmniej palił wszystko jak leci.

    EDIT:
    Widzę, że dalej nie rozwiązali problemu z krasnoludami na singlu, które są "rakiem tej gry". Vide screen poniżej, jak się przyglądniecie minimapie, to widać że nawet już cześć Naggaroth podbili :/

    20171102093557_1.jpg
    Ostatnio edytowane przez Janek ; 02-11-2017 o 09:39

  10. #20
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wydaje mi się czy nowe rasy mają za dużo pieniędzy za stoczone bitwy?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •