Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Wątek: Total War: WARHAMMER - Mortal Empires. Dyskusja ogólna

  1. #51
    Wojski Awatar Tamudzin
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Zacząłem się zastanawiać czy frakcje z 2 przez posiadanie obrzędów nie mają przewagi strategicznej w walce z frakcjami z 1. Przykładowo jasne elfy mają obrzęd, który daje im na 10 tur niewrażliwość na wyczerpanie. Grając wysokimi elfami, podprowadzając 3 armie pod granice wroga udało mi się rozedrzeć 2 nacje mrocznych elfów, bez tego obrzędu moja kampania nie przebiegałaby tak szybko z uwagi na wyczerpanie. Zauważyliście przy komputer potrafi wykorzystywać potencjał tych obrzędów?
    Druga sprawa to jak grając zwierzoludzmi armie imperium potrafi mnie gonić po ziemiach brytonii, to jest trochę głupie, nie przejmuje się obronną swoich granic tylko goni za jakąś hordą. Też tak mieliście w swoich grach?

  2. #52
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tamudzin Zobacz posta
    Zacząłem się zastanawiać czy frakcje z 2 przez posiadanie obrzędów nie mają przewagi strategicznej w walce z frakcjami z 1. Przykładowo jasne elfy mają obrzęd, który daje im na 10 tur niewrażliwość na wyczerpanie. Grając wysokimi elfami, podprowadzając 3 armie pod granice wroga udało mi się rozedrzeć 2 nacje mrocznych elfów, bez tego obrzędu moja kampania nie przebiegałaby tak szybko z uwagi na wyczerpanie. Zauważyliście przy komputer potrafi wykorzystywać potencjał tych obrzędów?
    Druga sprawa to jak grając zwierzoludzmi armie imperium potrafi mnie gonić po ziemiach brytonii, to jest trochę głupie, nie przejmuje się obronną swoich granic tylko goni za jakąś hordą. Też tak mieliście w swoich grach?
    Owszem, u mnie Imperium zawitało raz nawet w Górach Krańca Świata i w Księstwach Granicznych goniąc porywaczy czaszek :/
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  3. #53
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Im wyższy poziom trudności tym bardziej wojska SI skupiają się na graczu.
    I to się dzieje przy grze każdą nacją, tylko że w przypadku hord najbardziej to widać bo nie mamy gdzie się schować.

    SI jest tak zaprogramowane żeby traktować gracza priorytetowo. Co kończy się tym że komp wysyła wszystkie swoje wojska na gracza. A w między czasie traci wszystkie terytoria na rzecz innej nacji.

    Kolejną głupią mechaniką jest to że kiedy gracz z nikim nie walczy a jego sąsiedzi też nic nie robią to wtedy si atakuje gracza i/lub zrywa z nami pakty.


    Co do obrzędów to jest to przewaga ale nie aż tak odczuwalna bo:
    - duża część z nich jest słaba.
    - mają specyficzne efekty.
    - Trzeba użyć ich w konkretnych sytuacjach.
    A niestety SI nie jest zbyt bystra.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #54
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 12 podziękowań w 11 postach
    Hej, czy grajac Zielonoskorymi w Mortal Empires zalicza osiagniecia w stylu odkryj technologie itp ? Czy musialbym wrocic to WH1 by sobie to odblokowac ?

  5. #55
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Raczej musisz wrócić do jedynki, ME działa na drugiej części gry i nie ma wpływu na pierwszą.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #56
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2019
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Kilka pytań.
    1 - czy warto sojusznikom wysyłać pieniądze? Zrekrutują za nie armię lub wybudują budynki? Czy AI nie ma dochodów/wydatków?
    2 - jak można pomóc frakcji sojuszniczej odzyskać osady ( oprócz pomocy w oblężeniach?). Grabić/plądrować i czekać aż osłabione zaatakują? Czy zniszczyć aby sobie potem odbudowali?
    Imperium zostały 3 osady. Wampiry i Orki mają po ponad 40 każda. Chciałbym pomóc Imperium się odbudować bo nie chce mi sie aż tylu osad zajmować. Mam już ponad 70.

  7. #57
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    1. Nie ma sensu. Si ma swoje bonusy do kasy, w zasadzie strona gospodarcza w ogóle ich nie dotyczy (a im wyższy poziom tym większe bonusy ma). Ale jak widzisz że nic nie mają (wojska znaczy się), a Ty masz kasy w nadmiarze to czemu nie.

    Kiedyś w młocie pierwszym miałem wrażenie że w chwili podpisania sojuszu z jakąś nacją, to ona od tego momentu przestała sobie radzić. Gdzieś w internecie wyczytałem że w przypadku sojuszu, nacja sojusznicza zostaje traktowana jak gracz. Znaczy odcinają im kasę z bonusów.

    2. Palić do gołej ziemi. Próbuj wyznaczać cele dla imperium i ich w tym wspieraj (ale nie spodziewaj się za dużo).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #58
    Wojski Awatar Canaris
    Dołączył
    Mar 2010
    Lokalizacja
    Zewsząd
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Darahard Zobacz posta
    Kilka pytań.
    1 - czy warto sojusznikom wysyłać pieniądze? Zrekrutują za nie armię lub wybudują budynki? Czy AI nie ma dochodów/wydatków?
    2 - jak można pomóc frakcji sojuszniczej odzyskać osady ( oprócz pomocy w oblężeniach?). Grabić/plądrować i czekać aż osłabione zaatakują? Czy zniszczyć aby sobie potem odbudowali?
    Imperium zostały 3 osady. Wampiry i Orki mają po ponad 40 każda. Chciałbym pomóc Imperium się odbudować bo nie chce mi sie aż tylu osad zajmować. Mam już ponad 70.
    1. Z moich obserwacji - tak, coś tam budują. Chociaz bardziej od rekrutacji czy budowania bardziej przydaje sie bonus do stosunków zeby sie skonfederować.
    2. Zainstalować moda na wymiane/sprzedaz/kupno prowincji Mozna probować niszczyć miasto, dać kase i liczyć na to ze skolonizują sobie to sami ale to loteria.

  9. #59
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hej
    Kupiłem niedawno TWW I i II. Gram w sumie teraz w część pierwszą i mam kilka pytań bo parę, rzeczy mnie irytuje/zaskakuje w porównaniu do innych TW.
    Oblężenie - komputer w ogóle nie atakuje moich miast tylko je oblega. Stoi i czeka określona liczbę tur aż zapasy mi się skończą, jest to absurdalne bo często zdążę przerzucić jakaś armię i przepędzam wrogów - czy tak jest zawsze? Gram na poziomie wysokim (trudny)
    Konfederacja elfów - jak grałem imperium - mój pierwszy kontakt z grą to chwila moment i elfy oraz krasnoludy zaraz się dogadywały. Teraz gram elfami mam z pozostałymi księstwami elfickimi dobre relacje ale w ogóle nie ma takiej opcji - mam ich podbić czy uda się jakoś dogadać? Jestem około 50 tury.
    Polityka w tej grze to też jakieś jaja...np grając imperium bije się z Wampirami a reszt księstw ludzi czy krasnoludów ni z tego ni z owego albo zrywa traktaty albo wypowiada wojnę. Taki urok tej gry ?

  10. #60
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Hej ho

    1. Niestety oblężenia tak w własnie wyglądają. Albo inaczej tak zaprogramowana jest AI i bez modów tego nie przeskoczysz. Chyba tylko Chaos szybciej tu działa.
    2. Krasnoludy zawsze się bardzo szybko konfederują i rzadko walczą między sobą i w zasadzie bardzo dobrze, bo jest to zgodne z lore. Podobnie jest z leśnymi. Natomiast Ty jako gracz musisz ulepszyć drzewo (to w centrum lasu) do poziomu 3, 4 i 5. Na każdy z tych poziomów możesz wchłonąć 1 plemię elfów. Krasnoludy w I (a w ME są razem z wysokimi) są najbardziej uciążliwą rasą w późnej grze do walki.
    3. Niestety CA skopało całkowicie charakter imperium. Teraz w ME (połączona mapa) jest trochę lepiej, ale do ideału i tak pozostała kosmiczna odległość.
    Dodatkowo musisz patrzeć na karę za wielką potęgę, która mocno psuje relacje. Oraz patrzeć na dyplomacje, a dokładnie na to czy konkretna frakcja toczy jakąś wojnę. Jest to bardzo ważne bo SI jest zaprogramowana tak że jak z nikim nie walczy przez kilka tur, to musi komuś wojnę wypowiedzieć i priorytetowo traktuje tu gracza.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •