Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Imperium

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Imperium

    Generał Matthias Helsturm wracał ze zgromadzenia szlachty w Carroburgu. W tajemnicy przed Imperatorem obradowali w sprawie Marienburga. Mieli już dość tego, że Imperium nie robi nic w tym kierunku. Matthias, weteran walk z Zielonoskórymi, był przekonania, że trzeba zająć Marienburg dla dobra Imperium. Szlachta zadecydowała, że to Matthias będzie prowadził opłacone przez nich wojsko przeciw burmistrzowi, deklarującemu, że Marienburg jest niepodległy.
    Na drodze do miasta Schilderheim natknął się jednak na zasadzkę hord Zwierzoludzi. Żołnierze generała, nie czekając na rozkazy, od razu rozpoczęli formowanie szyku i natarcie na gromady bestii.
    Bitwa:
    Matthias Helsturm (konno) + 1x Gwardia Elektorska (3) + 2x Rycerze Imperium (8) + 5x Szermierze (5) + 2x Włócznicy (2) + 2x Wolna Kompania (2) = 20
    vs
    Gurr Spaczony Róg + 1x Stado Ungorów (2) + 4x Stada Włóczników Ungorów (4) + 2x Łupieżcy Ungorów (2) + 2x Ogary Chaosu (2)
    Mapa: Eilhart

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wydawało się, że Zwierzoludzie zdołają zaskoczyć oddziały generała Helsturma. Nic z tego. Niezorganizowane hordy zmutowanych dzieci Chaosu nie zdołały zniszczyć armii obiecującego dowódcy Imperium. Dużą rolę w bitwie odegrała kawaleria, która zmiażdżyła przeważającą ilość oddziałów wroga. Matthias Helsturm wpadł z mieczem w ręku, wspierając swych żołnierzy słowem i ostrzem. Nie było litości dla wroga, a wraz z jego eliminacją, droga do Schilderheim była otwarta.



    Od MG:
    Zero straconych jednostek. Armia bezpiecznie dociera do Schilderheim. Zachowaj poniższe zdjęcie, gdy będziesz rozdawał belki doświadczenia, na razie nie ma żadnej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171101161053_1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	99.5 KB
ID:	2473

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #3
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    I tura:
    Generał Helsturm dotarł do miasta Schilderheim bez większych problemów. Przy samych bramach miasta przywitał go tutejszy kapitan straży, a zarazem zarządca.
    -Witaj, generale Helsturm. Nazywam się Frederic Grossmann, jestem tutejszym zarządcą. Szlachta poinformowała mnie o Twoim przybyciu. -powiedział Frederic, po czym spoglądając na zakrwawioną zbroję, zapytał - Czyżbyś miał po drodze jakieś problemy?
    -Witaj. Tak, przeklęci Zwierzoludzie. Na szczęście wszystko poszło jak po maśle.
    -Miło mi to słyszeć. Pamiętasz o tym, by cała nasza operacja była prowadzona w tajemnicy przed Imperatorem?
    -Oczywiście, nie zapomniałem tych słów, którymi mnie obdarowała szlachta przy wyborze na dowódcę naszej misji.
    -Bardzo dobrze. Proszę pójść ze mną, mam panu wiele rzeczy do przedstawienia.


    Pół godziny później...


    W ratuszu przybyli do głównej sali, gdzie mieścił się stół z mapą Pustkowi.
    -Jak zapewne pan widzi, Marienburg otoczone jest bagnami. Nim jednak dotrzemy do tego miasta, musimy zebrać zwolenników dla naszej sprawy. Musimy zająć pokojowo, bądź z mieczem w dłoni miasto Eilhart lub Gorssel. Wybór należy do Ciebie, generale.
    -Dobrze, a więc musimy zebrać sojuszników, którzy pójdą z nami na Marienburg. Coś jeszcze?
    -Oczywiście, całkowicie bym zapomniał. Schilderheim boryka się z problemem Zwierzoludzi. Gdzieś w lesie muszą mieć swój ołtarz, skoro ciągle wysyłają swoje bestie na łowy na ludzi. Jeśli się nie pozbędziemy wodza tej hordy i nie zniszczymy jej raz na zawsze, Schilderheim będzie zagrożone.
    -Zgoda. Zatem ja zajmę się tymi problemami, ale pamiętaj, by pilnować miasta, jakby przeciwnicy próbowali zdobyć naszą siedzibę.
    -Tak jest, generale. I pamiętaj - każdy, kto spróbuje zdradzić, musi zostać zabity w imię Sigmara.
    -...dobrze.


    Zadania:
    1. Zdobądź Gorssel lub Eilhart
    2. Znajdź i zniszcz siedzibę Zwierzoludzi.
    3. Zgromadź 40 pkt prestiżu.


    Od MG:
    Do dyspozycji masz Schilderheim na III tierze. Pamiętaj, by na bieżąco przedyskutować relację z kampanii z kapitanem Grossmannem. Może dać ciekawą misję.
    Na start masz 5000 złota, za które możesz opracowywać patenty na werbunek jednostek oraz rozbudowę miast. Pamiętaj jednak, że werbunek ograniczony jest przez prestiż, jaki posiada Twój dowódca.
    Kapitan Frederic Grossmann jest Twoim doradcą. Gdy osiągniesz 50 pkt prestiżu, możesz go dodać do swojej armii, o ile się zgodzi.
    Masz 20 pkt prestiżu, a to Twoja armia:
    Matthias Helsturm (konno) + 1x Gwardia Elektorska (3) + 2x Rycerze Imperium (8) + 5x Szermierze (5) + 2x Włócznicy (2) + 2x Wolna Kompania (2) = 20

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    I tura:

    Zaraz po rozmowie z Grossmanem, i wieczerzy, udałem się do mojej komnaty by odpocząć po trudach podróży oraz by przemyśleć obecną sytuację. Usiadłem przy stole i zacząłem przeglądać mapy pustkowi. Doszedłem do wniosku, że kapitan ma rację. Należy jak najszybciej przejść do działania, by zyskać poparcie i ludzi dla naszej wielkiej sprawy. Nie można jednak zostawić miasta z problemem ze zwierzoludźmi. Wiele czasu zajęło mi, aby wymyślić co należy zrobić w tej sytuacji. Następnego dnia, po naradzie z Grossmanem i szlachtą, doszliśmy do wniosku że nie ma czasu na zwłokę, i że powinniśmy jak najszybciej ruszać w drogę. Zdecydowaliśmy, że należy jechać do Gorssel, gdyż jest to miasto bogate i ważne, toteż tam na samym początku zaczniemy szukać poparcia, bądź je wywalczymy. Aby jak najszybciej dotrzeć do naszego celu, ruszymy drogą mijającą sporą część lasów Middenheimu, ale jak już będziemy przechodzić przez pozostałą cześć, rozejrzymy się za kryjówką tych bestii chaosu jakimi są zwierzoludzie, aby odciążyć Schilderheim od tego problemu.

    Do MG:

    Wyruszam do Gorssel, w tym celu wykorzystuję wszystkie punkty akcji na ruch. Idę przez drogę, przez pole L18 , L19 , do pola A30
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  5. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    II Tura:
    Na równinach napotkaliście bandę Wojowników Chaosu, pozostałości po ubitej kilka miesięcy temu armii Haargrotha Okrwawionego, jednego z wodzów Archaona Wszechwybrańca. Dowodzone przez jednego z następców wybrańca Khorna, Thoggarda Pana Rzezi, wyczuły oddziały "słabych południowców". Nie minęła chwila, gdy wyszły na spotkanie generałowi Helsturmowi.
    Spoglądający na swojego generała żołnierze patrzyli z obawą na idących w swych ciężkich zbrojach rzeźników.



    Bitwa:
    Matthias Helsturm (konno) + 1x Gwardia Elektorska (3) + 2x Rycerze Imperium (8) + 5x Szermierze (5) + 2x Włócznicy (2) + 2x Wolna Kompania (2) = 20
    vs
    Lord Thoggard Pan Rzezi, 2x Wojownicy Chaosu (8) + 1x Wojownicy Chaosu z wielką bronią (3) + 6x Grasanci Chaosu (6) + 2x Ogary Chaosu z trucizną (8) = 25
    Mapa:
    Pfeildorf

    Od MG:
    Jest to bitwa z normalną armią wroga, pole A30.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Bitwa zakończyła się zwycięstwem Imperium, choć zostało okupione ciężkimi stratami:
    2x włócznicy ranni i 5x szermierze ranni.
    Matthias Helsturm dostaje 10 pkt prestiżu za bitwę.
    Twoja armia:
    Matthias Helsturm (konno) + 1x Gwardia Elektorska (3) + 2x Rycerze Imperium (8) + 5x Szermierze (0/5 ranni) + 2x Włócznicy (0/2) + 2x Wolna Kompania (2) = 13/30


    Masz 3 pkt akcji. Ilość złota w skarbcu: 6500.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    II Tura:

    Bitwa była niezwykle krwawa i bardzo wiele myśli kłębiło się w mojej głowie. Przeważały w nich rozczarowanie i determinacja. Morale mojej armii po walce z tak brutalnym i paskudnym przeciwnikiem jakimi są wojownicy mrocznych bogów wyraźnie spadło. Zdecydowałem, że najlepszym pomysłem będzie wpierw zorganizowanie szybkiego pochówku dla zmarłych, a potem od razu kontynuacja podróży do Gorssel, by jak najszybciej wydostać się z tego przeklętego lasu.

    Do MG:

    Kontynuuję drogę do Gorssel, w tym celu wykorzystuję wszystkie punkty armii na ruch. Idę przez pole W10 i docieram do miasta do którego próbuję wejść.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  8. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Docierając do miasta wyszedł Ci na spotkanie przy bramach miejskich niejaki Hermann von Gerstruck. Jego grubiański wygląd wskazywał, że nie będzie to zbyt miła rozmowa.
    -Nie znam was, ale widzę, że z całkiem liczną gromadą idziesz. Czego chcesz, na Sigmara?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #9
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Matthias spojrzał na nieznajomego zimnym wzrokiem, po czym rzekł:
    - Kim jesteś człowieku? Prowadź mnie do zarządcy tego miasta, przybywam tu w ważnych sprawach.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  10. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    -Jeśli już tak chcesz wiedzieć, to ja zarządzam tym miastem. Poprzedni właściciel zginął w walce ze Zwierzoludźmi. - odrzekł Hermann von Gerstruck.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •