Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Do jakiej szkoły teologicznej należysz?

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach

    Do jakiej szkoły teologicznej należysz?

    Znalazłem w sieci ciekawy test na ten temat:
    https://www.quizme.pl/quiz/start/1054600697
    Nie jest on doskonały, bo niektóre odpowiedzi zostały sformułowane nieco mętnie, niemniej ciekawe są wyniki i komentarze do nich.

  2. #2
    Pampa
    Gość
    Sam go stworzyłeś? Bo wyniki i ich interpretacja jest bardzo zbliżona do twojej demagogii.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


  4. #3
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    bergolianizm.jpg
    Ups. Jak ktoś chętny to mogę mu zaklepać miejsce w wspólnym kotle.


    Stary nick:kujon333


  5. Następujących 2 użytkowników podziękowało Presidente za ten post:


  6. #4
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Też się załapałem na te atrakcje, to możesz mi zaklepać. W sumie git, w końcu czasy w jakimś ciepłym miejscu.

    A tak btw:
    Spoiler: 
    Spoiler: 

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach
    Sam go stworzyłeś?
    Chyba widać że nie. Ja kilku pytań bym nie zadał, a zamiast nich umieścił kilka innych (na pewno spytałbym o karanie za aborcję, zboczenia i czy katolik może brać udział w wyborach, czy w polityce jest ważniejsza moralność czy skuteczność)
    Zresztą odpowiedziałem źle na aż jedno pytanie ale i tak wyszło że jestem katolikiem.
    Bo wyniki i ich interpretacja jest bardzo zbliżona do twojej demagogii.
    Demagogia to domena marksistów, leninistów, stalinistów itp, a w każdym razie socjalistów, liberałów i komunistów, katolicy rozumują na podstawie filozofii klasycznej (np. tomistyki) i/lub teologii.

  8. #6
    Pampa
    Gość
    Co xd a kto powiedział, że demagogii nie uprawiają prawicowcy. Zejdź na ziemię, i przestań szufladkować ludzi. Wobec Boga każdy jest jego dzieckiem. Nawet znienawidzony przez Ciebie żyd czy ateista.

    W ogóle, to Ty wychodzisz na heretyka że względu na niestosowanie się do wytycznych papieża. Tworzysz własny oderwany od realiów kościół.

  9. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach
    Wobec Boga każdy jest jego dzieckiem. Nawet znienawidzony przez Ciebie żyd czy ateista.
    Wg teologii katolickiej są oni dziećmi diabła, zgodnie ze słowami samego Chrystusa. Nie dziwię się zatem że wyszedł ci bergolianizm.
    A w ogóle skąd absurdalny pomysł jakobym nienawidził żydów i ateistów?

  10. #8
    Pampa
    Gość
    Pokaż mi gdzie jest napisane o żydach, że są dziećmi diabła. Skąd wiem? No nie wiem, może stąd, że cieszylbys się jakby ich pozamykac w oddzielnych dzielnicach. Wiesz kto jeszcze nie tak dawno miał podobne pomysły?

    Nie nazywają tego bergalizmem, bo jest to papież, twój też. Wedle religii katolickiej wybrany przez samego Boga, więc kim ty jesteś żeby go osądzać?

  11. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach
    Pokaż mi gdzie jest napisane o żydach, że są dziećmi diabła.
    Ewangelia Jana, 8, wersy 31-47
    Skąd wiem? No nie wiem, może stąd, że cieszylbys się jakby ich pozamykac w oddzielnych dzielnicach. Wiesz kto jeszcze nie tak dawno miał podobne pomysły?
    Szczerze powiedziawszy jestem zwolennikiem wygnania ich z Polski a nie pozamykania w gettach. Co prawda w dawnych czasach mieszkali w Polsce w gettach , niemniej wyganianie ich praktykowane niegdyś w innych krajach katolickich bardziej do mnie przemawia. Ale w jaki sposób miałoby to świadczyć o nienawiści? Przecież Bóg nie zabronił identyfikować i zwalczać wrogów, choć kazał ich kochać. W ramach tej miłości życzę ateistom i Żydom nawrócenia na prawdziwą wiarę.
    Nie nazywają tego bergalizmem, bo jest to papież, twój też. Wedle religii katolickiej wybrany przez samego Boga, więc kim ty jesteś żeby go osądzać?
    Wg religii katolickiej publiczny heretyk nie może zostać papieżem, albo jeśli w momencie obioru był katolikiem to i tak po ogłoszeniu herezji traci automatycznie urząd papieski. W związku z tym jest teologicznie pewne, że Bergolio papieżem nie jest.

  12. #10
    Pampa
    Gość
    Nie wierzę, że jestes prawdziwy. Po prostu nie da sie być tak zacofanym. Człowieku, czasy inkwizycji się skończyły. I gdzie Jan nazywa ich synami diabla, tam nic nie ma na ten temat... Tworki czekają.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •