Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 101819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 216

Wątek: [DLC] Empire Divided - Campaign Pack

  1. #191
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Pierwszy mod na generałów nie usuwa moich problemów z postaciami bez twarzy w panelu imperium i "manekinami" zamiast generałów na mapce kampanii.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  2. #192
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Dwa zdziwienia. Dostałem kasę za posiadanie portu w Mediolanie i Rzymie Drugie: czemu mam fabularne wybory dotyczące... Cezara (w kontekście obrony Republiki więc raczej o tego Cezara im chodzi... ) gdy mamy III w n.e.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #193
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Na czysto, czy z modami grasz?

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #194
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Czysty Romek, tak jak wcześniej, frakcja galijska.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #195
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Dwa zdziwienia. Dostałem kasę za posiadanie portu w Mediolanie i Rzymie Drugie: czemu mam fabularne wybory dotyczące... Cezara (w kontekście obrony Republiki więc raczej o tego Cezara im chodzi... ) gdy mamy III w n.e.
    Hmm. W trzecim wieku było popularne wybieranie cezara jako współwładcy cesarza (coś jak prezydent i premier), ale z tą Republiką?
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  6. #196
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Dwa zdziwienia. Dostałem kasę za posiadanie portu w Mediolanie i Rzymie Drugie: czemu mam fabularne wybory dotyczące... Cezara (w kontekście obrony Republiki więc raczej o tego Cezara im chodzi... ) gdy mamy III w n.e.
    Grasz Cesarstwem Galijskim? CA zrobiła fabularnie Gajusza Tetryka fanem republiki i wyskakujące okienka decyzyjne symulują - o ile pamiętam - pisanie przez niego jakiegoś traktatu historycznego na temat Rzymu. W ogóle jedna z ostatnich decyzji w drzewku technologicznym (ideowym) Cesarstwa Galijskiego to przywrócenie Republiki Rzymskiej.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Krwawy_Baron za przydatny:


  8. #197
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Grasz Cesarstwem Galijskim? CA zrobiła fabularnie Gajusza Tetryka fanem republiki i wyskakujące okienka decyzyjne symulują - o ile pamiętam - pisanie przez niego jakiegoś traktatu historycznego na temat Rzymu. W ogóle jedna z ostatnich decyzji w drzewku technologicznym (ideowym) Cesarstwa Galijskiego to przywrócenie Republiki Rzymskiej.
    Ok, dzięki.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #198
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No nie wiem ogolnie co myslicie o tym dlc ale wg mnie to tworcy jak zwykle poszli po bandzie. Mimo, ze III wiek to moj ulubiony okres w historii Rzymu(juz raczej nie pryncypat ale tez ciezko nazwac go dominatem) to nie spodziewal bym sie takiego dadatku w Romie. Bardziej by pasowalo wojny macedonskie, rok "czterech cesarzy" albo wojny domowe i walka o tron miedzy Sewerem, Nigrem i Albinem z pocz. III wieku ne. No coz...dla mnie nowe dlc przestalo byc grywalne po kilku turach: ciezko jakos wybaczyc obecnosc formacji Ioviani i Herculanii w czasach Aureliana(jednostki powalal dopiero Dioklecjan), rydwany bojowe w Imperium Galijskim czy niektore tereny " zalezne" od Rzymu jak Afryka, Hiszpania, Brytania czy Bliski Wschod z Anatolia gdy byly to czesci organiczne nalezace odpowiednio do takiej czy innej rzymskiej frakcji. Dlc skaszanione do granic mozliwosci-szkoda, ze potencjal zmarnowany. Mogl byc to produkt niszowy(bo nawet w swiecie moderow brak jest podobnych projektow ktore ujrzaly by swiatlo dzienne, procz Pax Romana)wypada jedynie czekac na jakiegos sensownego moda...moze moderzy DEI cos wykombinuja? Tworcy gry probowali ozywic Rome 2...jak dla mnie to tylko odgrzewany kotlet. No szkoda. Moze Rome 3(o ile powstanie) zechce skupic sie na watku typowo militarnym bo budowanie gospodarki od podstaw na poziomie III wieku nie do konca wydaje sie pomyslem trafionym.

    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Nadal się z tym użeram.
    Prośba. Ktoś u kogo działa poprawnie chciałby mi pomóc - przetestować mój reskin Rzymian w Divided Empire i zrobić wyraźne screeny jednostek w bardzo dobrej grafice? Będzie kilka jednostek (kohorty, legioniści, pretorianie, evocati, herculiani i ioviani). Każdej zrobić screeny - 1) przód, 2) lekko z prawa by widzieć zbroję, 3) lekko z lewa by tarczę i 4) nad wojakami.

    Przykłady:
    https://steamuserimages-a.akamaihd.n...68AF11232C7C6/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.n...7093C4F92B451/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.n...5B7640E341B74/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.n...C387C6F9F33DA/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.n...9FC70272A51B7/
    Hmm...no, nie wiem. Cylindryczne scutum i lorica segmentata wyszly z uzycia na poczatku III wieku. Nie czepiam sie-kazdy ma swoja wizje.
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 09-12-2017 o 14:35

  10. #199
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 949 podziękowań w 505 postach
    Przecież te screeny są z innych modów. Dałem je w celu ukazania perspektywy do screenów. W połowie III wieku nadal segmentata była używana idąc za Rossem Cowanem. Najdłużej używane było prostokątne scutum i tylko takie użyłem dla jednostek wg "starego wzoru". Po pierwszych screenach tego DLC nie podobał mi się kształt scutum i pisałem do CA czego nie poprawili.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  12. #200
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Jakiś czas temu zakończyłem kampanię Galijczykami. W polu by nie stracić za dużo na samym początku trzeba aktywnie działać siłami które mamy do dyspozycji szybko je wzmacniając. Po ustabilizowaniu sytuacji jest już do końca kampanii z górki oprócz spamu agentów spowalniających legiony na Biskim i Środkowym Wschodzie (Sasanidzi i ich klienci). Oczywiście takie jednostki jak falangę nie brałem pod uwagę by rekrutować a zastaną jednostkę wraz z początkowym inwentarzem (chyba była taka jedna) po prostu rozwiązałem. Trochę miałem obaw co do polityki wewn. ale jest łatwiejsza niż w Attyli. Tutaj wielce pomocne były edykty i oglądanie na mapie z filtrem która frakcja gdzie ma jakie wpływy. Brud i niepokoje są łatwe do opanowania jeżeli nie nastawiamy się na mega zyski ze swoich prowincji zaraz po ich opanowaniu. Ogólnie klimatycznie się grało bo mega ortodoksji historycznej po grach na PC już od dawna nie oczekuję. Zastanawiam się nad kolejną frakcją by pograć w przyszłości. Jakieś sugestie mile widziane

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 101819202122 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •