Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 178

Wątek: Thrones of Britannia - Dyskusja ogólna/spekulacje

  1. #131
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Tylko wejź pod uwagę że wtedy ceny gier były niższe i przekładając to na dzisiaj FoTS by kosztował dokładnie tyle samo co TWBrit, podobną zagrywkę przecież zrobili z Napoleonem i Empire, baaa Atylle też można by zrobić jako dodatek do Roma 2 jak to było z BI w Romku 1 więc za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tym określaniem tego jako dodatku ^^

  2. #132
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Xantor Zobacz posta
    Tylko wejź pod uwagę że wtedy ceny gier były niższe i przekładając to na dzisiaj FoTS by kosztował dokładnie tyle samo co TWBrit, podobną zagrywkę przecież zrobili z Napoleonem i Empire, baaa Atylle też można by zrobić jako dodatek do Roma 2 jak to było z BI w Romku 1 więc za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tym określaniem tego jako dodatku ^^
    Właśnie o to mi chodzi co piszesz. Wychodzi że gadamy o tym samym tylko że CA nie nazwało ToB dodatkiem.

    Cytat Zamieszczone przez Sara Temer Zobacz posta
    Mylisz się, gdyby ToB wydano jako dodatek do Attili, to Attila wcale nie musiał by być konieczny do zakupu ToB. Patrz Shoguna 2 i Fall of the Samurai. Fall of the Samurai jest dodatkiem, jednak można go kupić i spokojnie grać bez posiadania podstawki Shoguna 2 (Nawet można toczyć bitwy na multi z posiadaczami podstawki )
    Cena Fall of the samuraj na dzień dzisiejszy 107 zeta... Sory ale spieramy się o nazewnictwo. Nie ma znaczenia czy ToB jest dodatkiem czy DLC czy samodzielna gra. Wazne ze za cene podoba do Samuraja masz normalna gre, a jak ja nazwiesz nie ma znaczenia... Nawiasem mówiac wychodzi że ToB wcale nie jest taki drogi bo tuz po premierze cena porównywalna z FoF...

  3. #133
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Coś mnie tchnęło i skusiłem się na Trony Brytanii.

    Jestem dopiero po 4-5 h grania i to jest o wiele za wcześnie aby zdobyć się na sensowną ocenę tej gry, ale muszę zaznaczyć że pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Najbardziej podoba mi się nowy system rekrutacji, który wydaje się być o wiele bardziej naturalny i sensowny.

  4. #134
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jak wygląda sprawa religii w grze? Odgrywa jakąś większą rolę?

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  5. #135
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Cytat Zamieszczone przez smooqu Zobacz posta
    Coś mnie tchnęło i skusiłem się na Trony Brytanii.

    Jestem dopiero po 4-5 h grania i to jest o wiele za wcześnie aby zdobyć się na sensowną ocenę tej gry, ale muszę zaznaczyć że pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Najbardziej podoba mi się nowy system rekrutacji, który wydaje się być o wiele bardziej naturalny i sensowny.
    Czym się różni od tego znanego w Rome 2 i Attyli?

  6. #136
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bronti Zobacz posta
    Czym się różni od tego znanego w Rome 2 i Attyli?
    Przede wszystkim oddziały które rekrutujesz nie są w pełnym stanie osobowym.Ten się uzupełnia automatycznie w przeciągu kilku tur.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #137
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    1. Rekrutacja.

    - liczbę jednostek ogranicza Fyrd (gram jako Wessex) czyli limit jednostek które mogę posiadać bez dodatkowych kar, po jego przekroczeniu rosną koszty finansowe i zużycie jedzenia przez oddziały
    - podział na 3 tiery (to już było w Attyli)
    - jednostki rekrutowane są w tej samej turze co wydajemy zlecenie, produkcja jest globalna (jedyny warunek - armia musi się znajdować w obozie lub mieście)
    - natomiast rekrutują się w niepełnym stanie osobowym (ok. 1/4 pełnego składu)
    - koszt uzupełniania oddziału zależy od wielu czynników (zaplecza armii - nowość, generała, budynków etc. ale również od klasy jednostki, im jednostka jest bardziej elitarna tym uzupełnianie trwa dłużej)
    - jednostki oprócz kasy kosztują nas również jedzenie, co fajnie się łączy z np. rozbudową budynków w miastach z których znaczna część kosztuje nas również dużo jedzenia
    - mamy limity na dany typ jednostki, co oznacza że nie możemy wystawić 20 oddziałowej armii samych elitarnych jednostek bo jest ich bardzo mało w puli dostępnych

    2. Religia

    To jest generalnie mój największy zarzut póki co do tej gry, bo religię wycięto. Tzn. mamy różne zakony chrześcijańskie, po zajęciu budynków religijnych od innej frakcji musiałem przekonwertować ich budynki, ale po tych 4-5 h tego elementu z poprzednich części najbardziej brakuje.


    PS Apropo rekrutacji:

    Jeden z grzechów głównych Attyli był moim zdaniem taki, że po rozwoju technologicznym odblokowywaliśmy jednostki z wyższych tierów tracąc jednocześnie możliwość rekrutacji wcześniejszych jednostek.

    W ToB jest do poprawione:

    Attyla:

    T1 -> T2 -> T3

    (early - mid - late)
    ToB:

    T1 (early)-> T1 (mid)-> T1 (late)
    T2 (early)-> T2 (mid)-> T2 (late)
    T3 (early)-> T3 (mid)-> T3 (late)
    Ostatnio edytowane przez smooqu ; 09-05-2018 o 22:12 Powód: Doprecyzowanie

  8. Następujących 5 użytkowników podziękowało smooqu za ten post:


  9. #138
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2018
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dlaczego nie uzupełnią w końcu serii o wiek XVI-XVII, jeden z ciekawszych okresów w historii- kolonizacja, wojny religijne, wojny XVII wieku, rozwój technologii, przejście z armii rycerskich na najemne/zaciężne itd, żeby tylko wymienić głównie Europę. A na innych kontynentach też się działo. Stworzyłoby to mnóstwo możliwości rozgrywki, ale studio, nie oszukujmy się, odcina kupony wbrew temu co stwierdzono wyżej w recenzji. Takich mniejszych rozgrywek mogą wydać tysiące, a tak jak w przypadku medievala czy rome sporo graczy zadowalało się tylko taką częścią bez dodatków.

  10. #139
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Bo dużo rzeczy musieliby zrobić od podstaw, a tak wystarczyło tylko podrasować Attile.

  11. #140
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Moja opinia:

    Nie chciałbym, żeby CA wzięło się tak złożony temat jak wiek XVI-XVII w skali o której proponujesz.

    CA (jako studio) nie ma potencjału aby udźwignąć taki temat, spójrzmy np. na Attylę. Mimo że była to gra robiona na szkielecie Rome II to na premierę brakowało w niej wielu kultur, mechaniki wprowadzone w niej były kompletnie idiotyczne i niszczyły zabawę na dłuższą metę. Na początku gra sprawiała nawet dobre wrażenie, ale szybko wychodziły na wierzch liczne braki.

    Warhammer I to też tak naprawdę była dopiero rozgrzewka przed Warhammer II, który jest o wiele lepszą i bardziej dopracowaną grą.

    ---

    Moim zdaniem powinni się skupić na grach o skali ToB (jak również Shogun II czy Napoleon) czyli mniejszych regionalnych konfliktach. Wszystko wtedy sprawia wrażenie bardziej przemyślanego.

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •