Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 178

Wątek: Thrones of Britannia - Dyskusja ogólna/spekulacje

  1. #141
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    W szczególności, że na zachodzie mają mgliste pojęcie odnośnie wojskowości nowożytnej środkowej i wschodniej Europy. Trzymają się swojego podwórka, który jako tako ogarniają: następnie pójdą pewnie w klasykę typu wyprawy krzyżowe, może wojna dwóch róż itd.
    Ostatnio edytowane przez Pyrrus89 ; 10-05-2018 o 13:23

  2. #142
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Pograłem sobie trochę Dublinem, pierwsze odczucia mam mieszane.Na plus napewno optymalizacja,na moim niezbyt nocnym procku i5 6400 i gtx 970 śmiga aż miło zarówno w kampanii jak i bitwach.Grafika jest piękna, coś chyba delikatnie pokombinowali z oświetleniem w bitwach i wygląda naprawdę fajnie.Troche jest drewniano że względu na brak krwi, ale to szczegół.Osady są starannie wymodelowane aczkolwiek te małe są jakieś martwe,brakuje mi biegających chłopów żeby było bardziej realnie.Mapa kampanii też jest bardzo ładna z wieloma szczegółami widocznymi przy zoomie.Kolejny pozytyw to interfejs,jest mega przejrzysty w moim odczuciu chyba najlepszy z całej serii.Nowy system rekrutacji też na plus.Teraz trochę mniej przyjemnych rzeczy, odnoszę wrażenie że komputer jest jeszcze głupszy niż w Attyli.Grajac Dublinem w pewnym momencie Anglia w sojuszu z Mercją wypowiedziała mi wojnę.Zaczęła wysyłać pełne armie co turę, poniżej Dublinu zdesnatowali 4 pełne armie dwie pozostay na morzu, przejęli dwie wioski i stali w miejscu.Mieli mnie na "patelni", moje armie aktualnie dokończały podbój północy wyspy.Poradzilem sobie z pierwszą falą,te dwie armie które były na morzu kręciły się bez sensu w kółko.Floty sojuszników też kręcą się bez widocznego celu,przy zmianie tury widzę jak gdzieś płyną po czym wracają.Nie wiem czemu zrezygnowano z opcji ustawienia celu dla sojusznika.W końcu to ja zrobiłem inwazję i od tego momentu gra zrobiła się nudna.Przejmuje osadę za osadą.Aktualnie zostawiłem Anglii parę prowincji wokół Londynu i podpisałem pokój bo dostałem info o Wielkiej inwazji.Mam nadzieję że chociaż ona przyniesie jakieś wyzwanie.Gram n trudnym, następną partię spróbuję na wyższym choć wątpię że wtedy AI będzie mądrzejsze.Bitew mało rozegrałem, dopóki nie wyjdzie jakiś mod rozgrywam tylko kiedy naprawdę muszę.
    Zbyt szybko się wszystko odbywa,takie klikando arcade.Mimo tych wad i tak się dobrze bawię , nawet mam syndrom następnej tury .Gra ma potencjał , myślę że moderzy mogą niej zrobić prawdziwą perełkę.

    edit.

    Faktycznie jest opcja wyznaczania celu dla sojusznika,mój błąd
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo ; 11-05-2018 o 20:01
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  3. #143
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 803
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    210
    Otrzymał 361 podziękowań w 266 postach
    Co do brakujących elementów i zachowania AI sądzę, że doczekamy jeszcze paru łatek i dlc . W każdej grze tak było, więc z ostateczną oceną trzeba poczekać...
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  4. #144
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Tak i nie,skoro gra jest wydana znaczy że można ją oceniać w dniu premiery a nie za rok.My jesteśmy do tego przyzwyczajeni ale gracz któraly dopiero zaczyna przygodę z tw ma prawo się czepiać W każdym razie jest i tak o niebo lepiej niż na pamiętną premierę Romę 2.
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  5. #145
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Musimy oceniać to co jest tu i teraz, a nie czekać na ewentualne patche i DLC.

    Co do tego co napisał Bartolomeo - generalnie mam bardzo podobne odczucia, z tym że gram Wessex więc nie miałem kontaktu zbytnio z armiami na morzu, na lądzie zachowują się raczej poprawnie. Jedyny fragment do którego mam zastrzeżenia to oznaczanie celu dla sprzymierzeńców - można wyznaczać cele, przynajmniej ja moim wasalom mogłem na mapie dyplomacji.

    Co do reszty:

    + interfejs - bardzo mi się podoba, ikony jednostek i UI są śliczne, wszystko jest klimatyczne i czytelne, na duży plus małe nowości typu - możliwość zmieniania ustawień domyślnych po wciśnięciu spacji (dla bitew np. widok jednostek, morale etc, w kampanii surowce) oraz to że wreszcie mogłem ustawić jako domyślnie guard mode i żeby jednostki maszerowały a nie biegały
    - prędkość bitew - często podczas dużych starć muszę grać z prędkością ustawioną na 1/2 bo nie jestem w stanie ogarnąć tego co się dzieje

  6. #146
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Rzeczywiście jest ta opcja ,właśnie sprawdzam czy/jak działa.W mojej kampanii Dublinem został mi jeden cel do pełnego zwycięstwa - zniszcz wszystkie floty inwazyjne wikingów. Czekam na te floty i nikt nie przypływa , w międzyczasie dobijam resztki Anglii sprzymieżonej z Kent.Czuję że już długo nie będę czekał, mam miliony monet w skarbcu,nie mam na co ich wydawać,10 pełnych armii które nie mają co robić.
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  7. #147
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Bartolomeo, coś dla Ciebie:

    15 maja ma wyjść beta patcha, który będzie miał głównie na celu zwiększenie poziomu trudności i wyzwania (zwłaszcza w late game):


    • Adjusting victory conditions
    • Increased food consumption from buildings
    • Increased building costs
    • Adjustments to corruption and corruption reduction as well as certain Market income buildings to help reduce the amount of gold in the late game
    • Reduced certain bonuses from techs that were making battles too one-sided until the AI researches them as well
    • Balance adjustments to battles based on early concerns from the multiplayer community


    Wg mnie dobre zmiany, po 12h grania Wessex mam wszystkiego pod kurek, więc myślę że powyższe zmiany są dobre.

    Dodatkowo Jack Lusted napisał, że zamierzają przyjrzeć się temu jak mogą poprawić mechaniki związane z kulturą i frakcjami. Może religia jednak odegra jakąś rolę w tej grze? Oby.

    We need to look at the mechanics, especially culture and faction mechanics, and decide what may be possible to change to address this.

    Źródło:
    https://www.totalwar.com/blog/thrones-of-britannia-whats-next

    Odnośnie opcji ataku danego wroga - z moich obserwacji ta opcja działa następująco:

    - jeżeli wydałem rozkaz zaatakowania przeciwnika, który jest stosunkowo blisko wasala -> wtedy wasal decyduje się zaatakować
    - jeżeli wydałem rozkaz zaatakowania przeciwnika, który jest dość daleko od mojego wasala -> wtedy wasal olewa moje wskazanie

    Czyli można powiedzieć, że dość sprawnie.

  8. Następujących 2 użytkowników podziękowało smooqu za ten post:


  9. #148
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Niby fajnie ten ToB wyszedł, ale CA nie byliby sobą gdyby czegoś nie popsuli. Da się jakoś włączyć flagi nad jednostkami, żeby pokazywały jej rodzaj, bo te domyślne prawie uniemożliwiają normalne rozgrywanie bitew?

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  10. #149
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Na szczęście można to zmienić

    Podczas bitwy przytrzymaj spacje, a wyskoczy Ci z boku panel który pozwala na konfigurację tych ustawień.

    Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  11. Użytkownicy którzy uznali post smooqu za przydatny:


  12. #150
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jak osiągniemy jeden z warunków zwycięstwa, to pozostałe, z tego samego poziomu, też można jeszcze zaliczyć?

    edit:
    Sprawdziłem sam i zalicza je, tylko achievmenta nie daje.
    Ostatnio edytowane przez Chaak ; 14-05-2018 o 01:00

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •