Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 178

Wątek: Thrones of Britannia - Dyskusja ogólna/spekulacje

  1. #151
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Ja nie mogłem tego ostatniego ze zniszczeniem floty ukończyć, czekałem i czekałem ale nie pojawiała się ,chyba to chodziło o to żeby ich zniszczyć zanim dobili do brzegu.Ale też nie pojawił się zaden komunikat że nie zaliczyłem.
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  2. #152
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    A to nie chodzi o to, żeby te frakcje inwazyjne, co po mapie latają wykończyć?

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #153
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Ich też wykonczyłem,wysłałem armie na pólnoc żeby zniszyć Noryckie Ludy czy jakoś tak,pokreciłem się po morzu i nic .Ale mniejsza o to ,dziś może zacznę sobie nową kampanie na wyższym poziomie.
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  4. #154
    voitek
    Gość
    Widać nie wszystkich wykończyłeś. Trzeba zniszczyć 3 duże floty, Ludy Nordyckie (północ), Duńczyków (wschód) i Normanów (południe).

  5. #155
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Duńczycy mają taki roster jak Ludy nordyckie, wikińscy królowie morscy czy Wielka Armia wikingów?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #156
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Załadowałem gre od ostatniego sejva, okazało sie że przeoczyłem jeden statek Ludów Nordyckich,usunałem i zaliczyło,także wszytsko gra.
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  7. #157
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Wyszła beta pierwszego patcha do Thrones of Britannia, podwyższającego poziom wyzwania bitew i kampanii.
    Osoby, które czekają na dopracowaną wersję aktualizacji będą musiały poczekać jeszcze parę tygodni - CA poinformuje o dacie jej wydania.

    By pobrać patch należy zrestartować Steam, po czym wejść w zakładkę ,,Właściwości" gry i wybrać na liście dostępnych bet ,,Patch 1".

    Poglądowa lista zmian: https://www.totalwar.com/blog/thrones-balance-update

    Szczegółowa lista zmian:
    https://www.totalwar.com/blog/throne...e-full-details
    ,,Vae Victis"


  8. #158
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Duńczycy mają taki roster jak Ludy nordyckie, wikińscy królowie morscy czy Wielka Armia wikingów?
    Duńczycy (którzy płyną do nas na koniec gry):

    dunczycy.jpg

    Mają rooster złożony głównie z jednostek hersirów.

    Normaundowie (którzy płyną do nas na koniec gry):

    normaundowie.jpg

    Mają rooster złożony głównie z jednostek normańskich i flamandzkich.

    Przykładowa frakcja wikińska ma jeszcze inny rooster:

    wikingowie.jpg


    3 Flota inwazyjna do mnie nie dotarła - dostałem komunikat że utonęła na morzu

  9. Użytkownicy którzy uznali post smooqu za przydatny:


  10. #159
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Udało mi się przejść kampanie frakcją Wessex - zaliczając wszystkie cele jakie gra mi stawiała. Czas potrzebny na to: ok. 17h.

    Grało mi się przyjemnie, aczkolwiek z podejściem do gry inną frakcją poczekam aż patch nr 1 zostanie wydany publicznie - gra ma niestety trochę bolączek, które wychodzą po dłuższym pograniu, a największa z nich to mały poziom trudności. Jestem ciekaw jak CA to ogarnie.

    Patrząc na changelog pierwszego patcha, podoba mi się dużo zmian, jest to krok w dobrą stronę, najważniejsze z nich:

    + zmniejszenie bonusów z technologii - miałem wrażenie, że AI tego nie ogarnia bo często walcząc jednostkami na podobnym poziomie zaawansowania dochodziło do masakry jednostek sterowanych przez AI, jak podejrzewam przez brak rozwijania technologii związanych z prowadzeniem wojen
    + zwiększenie kosztów wznoszenia budynków
    + większe bonusy dla AI w zależności od poziomu trudności
    + niższy ład społeczny w zależności od poziomu trudności kampanii i wysokości podatków
    + zwiększenie czasu trwania walki
    + przyznawanie posiadłości naszym gubernatorom/generałom kosztuje nas pieniądze, natomiast poprawia ich lojalność
    + zaopatrzenie - powinno odgrywać większą rolę

    Co CA może (i powinno) poprawić/dodać:

    - zmęczenie wojną - wskaźnik ten był podczas mojej kampanii kompletnie nic nie znaczący, ani razu nie spadł mi na tyle nisko że musiałbym podjąć jakieś kroki w kierunku jego zwiększenia lub nawet zakończenia wojny, na tym polu musi dojść do ich interwencji, w chwili obecnej War Fervour jest kompletnie nic nie znaczący
    - brak misjii - poza pierwszymi kilkunastoma turami nie dostałem żadnej misji, za to duży minus
    - lojalność generałów/gubernatorów - utrzymanie ich lojalności jest zbyt łatwe
    - ilość gubernatorów - obecnie jest limit w wys. 10 gubernatorów, nie podoba mi się ten limit
    - większe garnizony w stolicach prowincji - o ile podoba mi się brak garnizonów i murów w małych osadach to niestety, ale garnizony w stolicach powinny być trochę bardziej dopakowane. Grając w end-game te garnizony były pomijalne.
    - bardziej agresywne AI - jest zdecydowanie zbyt pasywne

    Co CA powinno poprawić/dodać (ale nie wierzę, że im się to uda):

    - handel miastami pomiędzymi frakcjami - podoba mi się system rozwoju prowincji w ToB, ale ma on jedną zasadniczą wadę. Podczas prowadzenia wojen nie możemy zabraniać naszym wasalom/sojusznikom atakowania i zajmowania danych osad. Prowadzi to do idiotycznych sytuacji w których wasal AI zajmuje osadę w której jest klasztor (podbija on zadowolenie danej prowincji), a my zajmujemy resztę w której są np. kopalnie (mają duże minusy do zadowolenia) i nie mamy tego zadowolenia jak zwiększyć, bo w dużych miastach jest mało budynków które za to odpowiadają (i nie mają one na tyle dużych plusów, żeby zrównoważyć duże minusy z innych budynków).

    - kultury i religie - nie jestem ekspertem od tych spraw, ale wydaje mi się że w krajobrazie IX wiecznej brytanii dość duże znaczenie odgrywały wierzenia, a zwłaszcza przynależność plemienna, tutaj największy zarzut do ToB, że w ogóle tego nie przedstawia. Nie ma żadnych eventów/kar/bonusów związanych z poszczególnymi problemami (a przynajmniej ja się z nimi nie spotkałem)

    - mało eventów - podchodząc do ToB miałem duże nadzieje pod względem narracji kampanii i to co mnie mocno rozczarowało to brak takowej, eventów jest mało i większości się powtarzają dość mocno, grając Wessex (czyli frakcją o dużym znaczeniu historycznym) miało kompletnie inne oczekiwania

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało smooqu za ten post:


  12. #160
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    24 maja Thrones of Britannia ukaże się na urządzeniach wykorzystujących system macOS. Osoby używające Linux'a będą mogły zagrać w ten tytuł od czerwca bieżącego roku.

    Pod tym linkiem odszukacie listę wszystkich wspieranych urządzeń z macOS: http://www.feralinteractive.com/en/news/868/

    Strona informacyjna Thrones of Britannia na macOS i Linux: https://www.feralinteractive.com/en/...tanniatw/home/
    ,,Vae Victis"


Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •