Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Dyskusja ogólna

Moderatorzy Globalni
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 26 podziękowań w 22 postach
    Na ten moment dwa osty za obrażanie się i jeden za język, jak nie poskutukuje będą kolejne, ponadto proszę trzymać się tematu - Draken
    Stary nick: Drakensang

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Neton Zobacz posta
    papierz [Ciach] jak usłyszał o tym jak wielkim niebezpieczeństwem są chiny za mongolskiej dynastii
    Tej samej mongolskiej dynastii która upadła w 1368 roku, czyli 100 lat z kawałkiem przed wyprawą Kolumba? XDD
    Ostatnio edytowane przez Draken ; 13-01-2018 o 12:15

Chłop
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 11 podziękowań w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zwiastun Zobacz posta
    Tej samej mongolskiej dynastii która upadła w 1368 roku, czyli 100 lat z kawałkiem przed wyprawą Kolumba? XDD
    Dokładnie tych
    Ciekawostką jest to że Wojnę Trzech Królestw poprzedziło ''Powstanie żółtych turbanów'' ( byli gwoździem do trumny jednolitego królestwa ) A znowu gwoździem do trumny dal dynastii Yuan było ''Powstanie czerwonych turbanów''
    Masz tu mapę tego co Czyngis-chan i jego spadkobiercy podbili ( chyba miał powody do popuszczenia )

Wielki Inkwizytor Awatar Pampa
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    94
    Otrzymał 306 podziękowań w 218 postach
    Daleki Wschód jest dla mnie zbyt egzotyczny, więc na pewno odpuszczę.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    No ale w jakim latach podbijali Mongołowie, bo to głównie XIII wiek, bo potem starali sie już tylko utrzymać to co mieli, a w jakich były pierwsze wyprawy w poszukiwaniu drogi do Indii. Zresztą tak papież popuścił że chciał z Mongołami sojusz zawrzeć przeciwko muzułmanom :v Ale niestety ci drudzy przegrali pod Ajn Dżalut i nic z tego nie wyszło

6. Użytkownicy którzy uznali post Zwiastun za przydatny:

Chłop
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Jakoś nie za bardzo interesuje się kulturą chin, ale wydaje mi się że sama gra będzie przyjemna. Nie mogę się już doczekać kolejnych trailerów.

Chłop
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 11 podziękowań w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zwiastun Zobacz posta
    No ale w jakim latach podbijali Mongołowie, bo to głównie XIII wiek, bo potem starali sie już tylko utrzymać to co mieli, a w jakich były pierwsze wyprawy w poszukiwaniu drogi do Indii. Zresztą tak papież popuścił że chciał z Mongołami sojusz zawrzeć przeciwko muzułmanom :v Ale niestety ci drudzy przegrali pod Ajn Dżalut i nic z tego nie wyszło
    Dlatego pisałem wcześniej że chiny ( za panowania mongołów ) były zapalnikiem który pchnął Europejczyków w czasy "Wielkich Odkrywców" tutaj masz fragment z wiki: " Wstrząs najazdu mongolskiego z 1241 r. uświadomił europejczykom, że legendarne krainy Azji są nie tylko rzeczywistością, ale i zagrożeniem. Z inicjatywy papieży przedsięwzięto na Daleki Wschód kilka wypraw misyjno-zwiadowczych, dzięki którym Europa po raz pierwszy otrzymała relacje z pierwszej ręki o Chinach, i innych krainach regionu[4]. W ślad za wysłannikami papieskimi podążyli kupcy. Relacja jednego z nich - Marco Polo[5] - stała się jedną z najsłynniejszych opowieści podróżniczych w historii. Wyprawy lądowe trwały jednakże wiele lat. Ich efekt był niepewny nie tylko ze względu na odległość, ale i niebezpieczeństwa, szczególnie dla chrześcijan podróżujących przez niestabilne politycznie, muzułmańskie krainy. Wyprawy te nie przyniosły rozwoju geografii w sensie naukowym, ale rozszerzyły i urealniły europejskie wyobrażenia o świecie."
    Pokazanie mapy wcześniejsze miało uzmysłowić że kościół miał powody do obaw i postępował raz roztropnie. Imperium Chin z tamtych czasów było największym jakie kiedykolwiek istniało ( potwierdzone historycznie, Toż wiem że Lechistan był największym i najwspanialszym imperium ) Edit: Drugim Sorry ale Brytyjskie było niewiele większe powierzchniowo ( ale za to mongolskie stanowiło 1/4 całej populacji )
    Ostatnio edytowane przez Neton ; 14-01-2018 o 11:00

9. Użytkownicy którzy uznali post Neton za przydatny:

Chłop
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Interesująco zapowiada się nowa odsłona Total War. Choćby dlatego,że po raz pierwszy pojawiają się Chiny,jak dla mnie egzotyka zupełna . Mam tylko nadzieję,jak i moi przedmówcy,że obszar działań wojennych nie ograniczy się tylko do Chin i trzech królestw. Byłoby to faktycznie zbyt monotonnie niezróżnicowane w kampanii. Od dawna marzy mi się Total War na skalę globalną,innymi słowy kompletna mapa świata do rozgrywki. To dopiero byłby mega rozmach i olbrzymie pole do popisu dla strategicznych działań... Może kiedyś doczekam...

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów