Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 219

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #181
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    No, ale to, że osadę można rozwinąć w dowolny sposób to żadna większa głębia. W osadach z surowcem i tak zazwyczaj budujemy budynek surowcowy, jeśli blisko granic to budujemy garnizon i generalnie jakiś budynek do kasy jak się zmieści. Potem to już się buduje właściwie to samo i tak w kółko. Taka trochę sztuczna ta głębia. Czy tego byśmy chcieli w total warach zazwyczaj buduje się wszędzie tak samo albo buduje się konkretny zestaw budynków w zależności od zasobów prowincji - zawsze właściwie to samo. A argument o koszarach? Rekrutacja globalna i jazda w WH. U umarlaków wskrzeszanie. W Romku to się po prostu bierze najtańsze jednostki i tak można przejść całą grę na autowalce

    Na wyższych poziomach trudności jest różnica w zachowaniu AI.


    Stary nick:kujon333


  2. #182
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Dokładnie to z budowaniem wszystkiego jest słabe warto popatrzeć jak boty budują prowincje i wszędzie były postawione koszary niekiedy nawet 2 razy na prowincję co jest bez sensu bo przecież działa to na cały obszar :p więc zrobienie tylko rozbudowy większego miasta i małych wiosek jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

    Drugą fajną mechaniką jest wspomniana rekrutacja wojska (w sumie to jest mechanika z Thronsa of Brit) czyli po kupieniu wojska trzeba odczekać aż się chłopaki zbiorą do kupy a nie że rekrutacja 1 tura i pyk po 3-4 turach mamy całą armię i do przodu. Ten system na początku chociaż nas lekko ogranicza, na końcu zgadzam się bo jest podobnie mamy już takie bonusy że i tak jest 1-2 i gotowe

    AI musi mieć czity bo po prostu dla zaawansowanego gracza nigdy nie będzie miało szans, jak ktoś potrafi coś grać i ma dobre wojska i chce przegrać na bota z taką samą ilością? ;> Też bym chciał żeby coś lepiej było a nie tak jak teraz 1 Twoja armie na 3 bota i wygrywasz. Ale jak wcześniej to chyba jest nie wykonalne albo po prostu nie chcą bo jest spora jak nie większa grupa którzy są początkujący i nie ma potrzeby zwiększać progu wejścia dla graczy.

    Co do surowców na mapie to nie działały one zawsze tak samo, że zwiększały nam handel i ewentualnie można postawić jakiś domek co daje nam bonus na prowincję/kraj. Więc w Chinach jest to po prostu powtórzone.

    Tak na zakończenie to w sumie zainteresowałeś mnie tym uproszczeniem i głębią podaj może przykłady czegoś fajnego i razem sprawdzimy czy faktycznie było by to fajne i nie dało by się tego wykorzystać na korzyść gracza, żeby tacy ludzie jak my byli zadowoleni
    Spoiler: 







  3. #183
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dla mnie system z Attyli był bardzo dobry,być może najlepszy w historii TW. Mieliśmy spory wybór budynków plus żeby prowincja sensownie funkcjonowała musieliśmy wyważyć religię,poziom sanitarny,porządek publiczny,żywność no i oczywiście dołożyć do tego wszystkiego dochód + ewentualną rekrutację jednostek. Wiele budynków oprócz generowania brudu zżerało wiele żywności a każda prowincja musiała być samowystarczalna inaczej dostawała ogromne minusy do porządku publicznego no i minus do dochodów. System z Medievala 2 czy Rome 1 że mogliśmy postawić dowolną ilość budynków był na dłuższą metę niezbyt udany bo po prostu sprowadzało się to do budowania wszystkiego co się dało bez ładu i składu z kolei system z WH czy 3K uważam za zbyt okrojony z czego 3K jest jeszcze bardziej okrojone od i tak okrojonego WH,strach pomyśleć jak będzie wyglądał kolejny TW...Mechanika rekrutacji ma potencjał ale skąd się biorą ci wojacy? Z kosmosu? No chyba tak skoro nie trzeba koszar i możemy rekrutować turbo elitarne jednostki na zadupiu nie posiadając żadnego zaplecza,zupełnie nie rozumiem jak w ogóle można to porównać do rekrutacji globalnej z WH która była bardzo długa i kosztowna no i właśnie,wciąż wymagała zaplecza,wskrzeszanie to już w ogóle jakiś absurdalny przytyk bo to chyba oczywiste że w miejscu gdzie padli elitarni wojowie możemy za pomocą nekromancji przywrócić ich do życia...

    Co do AI to grałem zbyt krótko żeby je rzetelnie ocenić i przeanalizować więc nie będę się tu upierał że jest lepsze bądź gorsze niż w innych TW. Z pewnością jednak nie jest jakimiś rewolucyjnym krokiem naprzód a taki krok przydałoby się wreszcie wykonać. Moim zdaniem od 3K trzeba wymagać najwięcej ze wszystkich TW bo jakby nie było jest to najnowszy TW,niby WH nie jest taki stary ale trzeba pamiętać że ta seria zaczęła się w 2016 i od początku miała być trylogią więc wiadome było że wszystkie części będą mniej więcej na tym samym poziomie technicznym.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. #184
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Dla mnie system z Attyli był bardzo dobry,być może najlepszy w historii TW. Mieliśmy spory wybór budynków plus żeby prowincja sensownie funkcjonowała musieliśmy wyważyć religię,poziom sanitarny,porządek publiczny,żywność no i oczywiście dołożyć do tego wszystkiego dochód + ewentualną rekrutację jednostek. Wiele budynków oprócz generowania brudu zżerało wiele żywności a każda prowincja musiała być samowystarczalna inaczej dostawała ogromne minusy do porządku publicznego no i minus do dochodów. System z Medievala 2 czy Rome 1 że mogliśmy postawić dowolną ilość budynków był na dłuższą metę niezbyt udany bo po prostu sprowadzało się to do budowania wszystkiego co się dało bez ładu i składu z kolei system z WH czy 3K uważam za zbyt okrojony z czego 3K jest jeszcze bardziej okrojone od i tak okrojonego WH,strach pomyśleć jak będzie wyglądał kolejny TW...Mechanika rekrutacji ma potencjał ale skąd się biorą ci wojacy? Z kosmosu? No chyba tak skoro nie trzeba koszar i możemy rekrutować turbo elitarne jednostki na zadupiu nie posiadając żadnego zaplecza,zupełnie nie rozumiem jak w ogóle można to porównać do rekrutacji globalnej z WH która była bardzo długa i kosztowna no i właśnie,wciąż wymagała zaplecza,wskrzeszanie to już w ogóle jakiś absurdalny przytyk bo to chyba oczywiste że w miejscu gdzie padli elitarni wojowie możemy za pomocą nekromancji przywrócić ich do życia...

    Co do AI to grałem zbyt krótko żeby je rzetelnie ocenić i przeanalizować więc nie będę się tu upierał że jest lepsze bądź gorsze niż w innych TW. Z pewnością jednak nie jest jakimiś rewolucyjnym krokiem naprzód a taki krok przydałoby się wreszcie wykonać. Moim zdaniem od 3K trzeba wymagać najwięcej ze wszystkich TW bo jakby nie było jest to najnowszy TW,niby WH nie jest taki stary ale trzeba pamiętać że ta seria zaczęła się w 2016 i od początku miała być trylogią więc wiadome było że wszystkie części będą mniej więcej na tym samym poziomie technicznym.
    Tak w sumie nie podałeś nic konkretnego z Twojej wypowiedzi po prostu wynika, że po prostu preferujesz system rozbudowy ekonomi z wieloma zmiennymi(ład, brud, religia itd) więc tym tokiem zgadzam się 3k jest ograniczone ale raczej nie pasuje wstawienie czegoś tak samo jak "brud" który raczej fajnie pasował do Antyku i barbarów ale np w Shogunie 2 czy takim 3k zupełnie psułby mi klimat.

    Co do system rekrutacji rozbudowa koszar jest zbędna a skąd biorą się wojacy po prostu szkolą się w "Królestwie/Imperium" po czym zbierają się do armii w wolnym tempie do armii a dlaczego nie ma zaplecza w postaci koszar bo po prostu jest na poziomie Imperium(technologie) im większe tym większy dostęp do elit, dla mnie osobiście ten system jest ciekawszy i nie trzeba robić miast skupionych na "wojsku" -> centra rekrutacji sorka ale wszędzie tak to wyglądało miałeś gdzieś miasto z wszystkimi budynkami militarnymi żeby były jak największe bonusy -_-

    Co do AI i wymaganiach co do TW bo najnowszy i trzeba coś zmienić to moim zdaniem toczymy tą batalię od Romka 2, który na starcie był fatalny i jak widać od tylu lat nic się nie zmienia więc po co pokładać nadzieje w czymś czego najwidoczniej się nie da zrobić :p.

    Właśnie tutaj sprawa rozbija się o nastawienie graczy, którzy zagrywają się w starsze tytuły najlepiej jak jeszcze ktoś ma tonę modów i potem pisze jaka ta gra jest genialna w porównaniu do nowego total wara. Już chyba pisałem z kimś innym w tej kwestii ale powtórzę, jak byłbym developerem to tym bardziej nie zrobiłbym nic w temacie dla kogoś z nastawieniem "dlaczego to jest takie słabe, powinno być to i tutaj masz liste" lepiej zainwestować w coś co ma fanów którzy są raczej zadowoleni z czegoś czytaj -> fantasy czyli WH. W wielkim skrócie sami zabijacie sobie szanse na dobrego historyka :p
    Spoiler: 







  5. #185
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tak w sumie nie podałeś nic konkretnego z Twojej wypowiedzi po prostu wynika, że po prostu preferujesz system rozbudowy ekonomi z wieloma zmiennymi(ład, brud, religia itd) więc tym tokiem zgadzam się 3k jest ograniczone ale raczej nie pasuje wstawienie czegoś tak samo jak "brud" który raczej fajnie pasował do Antyku i barbarów ale np w Shogunie 2 czy takim 3k zupełnie psułby mi klimat.
    Chodziło mi o przykład ciekawego i rozbudowanego systemu zarządzania,nie zaś o przeniesienie tego 1:1 do 3K. Zamiast brudu mogłaby być inna unikalna mechanika,jaka? Nie wiem bo nie znam się na Starożytnych Chinach ale jakaś by się przydała. Nie wiem czemu uważasz że to nie jest konkretne,prosiłeś o przykład to go dostałeś,co więcej mam zrobić? Zaprojektować dla Ciebie grę od zera żebyś mógł ją ocenić?

    Co do system rekrutacji rozbudowa koszar jest zbędna a skąd biorą się wojacy po prostu szkolą się w "Królestwie/Imperium" po czym zbierają się do armii w wolnym tempie do armii a dlaczego nie ma zaplecza w postaci koszar bo po prostu jest na poziomie Imperium(technologie) im większe tym większy dostęp do elit, dla mnie osobiście ten system jest ciekawszy i nie trzeba robić miast skupionych na "wojsku" -> centra rekrutacji sorka ale wszędzie tak to wyglądało miałeś gdzieś miasto z wszystkimi budynkami militarnymi żeby były jak największe bonusy -_-
    A gdzie się szkolą? W stodole? A prowincja militarna nie zarabiała,a wiec poświęcałeś coś kosztem czegoś,tymczasem w 3K możesz wszystkie sloty przeznaczyć na dochód,do tego trzeba było dobrze zaplanować położenie prowincji militarnych strategicznie a w 3K nic nie musisz planować bo na zrujnowanym wypizdowie w parę kliknięć zwerbujesz elitarną armię...Serio nie widzisz różnicy na minus? Jeśli tak to dalsza dyskusja o tym nie ma żadnego sensu.

    Co do AI i wymaganiach co do TW bo najnowszy i trzeba coś zmienić to moim zdaniem toczymy tą batalię od Romka 2, który na starcie był fatalny i jak widać od tylu lat nic się nie zmienia więc po co pokładać nadzieje w czymś czego najwidoczniej się nie da zrobić :p.

    Właśnie tutaj sprawa rozbija się o nastawienie graczy, którzy zagrywają się w starsze tytuły najlepiej jak jeszcze ktoś ma tonę modów i potem pisze jaka ta gra jest genialna w porównaniu do nowego total wara. Już chyba pisałem z kimś innym w tej kwestii ale powtórzę, jak byłbym developerem to tym bardziej nie zrobiłbym nic w temacie dla kogoś z nastawieniem "dlaczego to jest takie słabe, powinno być to i tutaj masz liste" lepiej zainwestować w coś co ma fanów którzy są raczej zadowoleni z czegoś czytaj -> fantasy czyli WH. W wielkim skrócie sami zabijacie sobie szanse na dobrego historyka :p
    A może odwrócę monetę i powiem że przez takich ludzi którym się podobają uproszczenia,którzy nie krytykują braku progresu między kolejnymi TW w warstwie AI i którzy i tak kupują te gry za pełną cenę CA uważa że może nam wcisnąć byle co i się nie starać? Tutaj też moim zdaniem się rozbija sprawa o nastawienie graczy...Żeby ktoś się nie obraził i tego źle nie zrozumiał - to nie przytyk w stronę tych którzy kupują gry CA na premierę,po prostu zupełnie nie rozumiem jak można piętnować czyjeś wymagania twierdząc że biedny deweloper jeszcze się z tego powodu obrazi i że mamy albo bez refleksyjnie przyjmować wszystko co nam da CA albo nie dostaniemy nic...To właśnie takie samo myślenie jakbym ja piętnował tych którzy kupują gry na premierę i się dobrze bawią...Oni nie robią tych gier dla dobrego samopoczucia tylko dla pieniędzy! Póki ich gry się sprzedają póty nie będzie rewolucji,zapewniam że Sega ma w głębokim poważaniu to że jakiś deweloper się obrazi,CA ma dla nich robić gry które będą zarabiać i tyle ich interesuje,nic więcej.
    Ostatnio edytowane przez Il Duce ; 19-08-2019 o 20:15
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Il Duce za przydatny:


  7. #186
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Zupełnie się nie zrozumieliśmy w takim razie, ja jestem jednym z tych którzy widzą te błędy i nie "bronię CA" bo jestem raczej z tej drugiej strony barykady, po prostu jestem przeciwny Twojej opinii która gloryfikuje poprzednie tytuły ujmując 3k, które na ten moment jest jedną z lepszych odsłon serii pod każdym względem. Na argument co do zbytniego uproszczenia to nie wiem co mam powiedzieć, moim zdaniem gra jest spłycona w niektórych aspektach ale bardziej rozbudowana w innych.

    Co do tego czy uważam "budowanie militarnych miast" jako coś zaawansowanego i super to jestem za uproszczeniem tego, bo było to po prostu bez sensu. Spędziłem tylke godzin na kampaniach, że to rozwiązanie jest po prostu durne i nie przekona mnie nikt do tego że to jest super to już wolę jak rekrutują się ze "stodoły".

    Co do singla to jednak nie jestem jakimś uber fanem i mam w każdej odsłonie ukończone kampanie każda rasa/frakcją ale jak miałbym patrzeć na samo multi to jednak ostatnie dwie odsłony bija na głowę starsze tytuły w których Attyla i Thrones królują jako totalna słabizna. Jestem nawet skłonny powiedzieć więcej balans frakcji przedstawiony na multi bardzo fajnie obrazuje czy na singlu też daną frakcją coś da się ugrać bez abusowania oczywiście. I np w takiej Attyli czy Romku 2 jest wile frakcji, które były potraktowane jakby mogło ich nie być na co wiele osób narzekało.

    I tutaj podsumowanie mojej chaotyczniej wypowiedzi, moim zdaniem(jako obserwatora,fana serii) jest dużo aspektów, które poprawiły serię i coraz przyjemniej się gra w kolejne odsłony więc jestem jednak dobrej myśli co do przyszłości. Ciężko mi ocenić czy CA i SEGA mają nas w dupie ale jednak coś tam poprawiają więc chyba najgorzej nie jest.
    Spoiler: 







  8. #187
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Dodam jeszcze, że jeśli system budowania jest dla Ciebie zbyt uproszczony to masz jeszcze parę innych mechanik, które go urozmaicają. Przykładowo zadania. W momencie kiedy nam korupcja idzie pod niebiosa bo za szybko się rozrastamy, albo mamy niezadowolony dwór,albo nie mamy jeszcze reform(technologii) to możemy wysłać bohatera, która ma takie zadanie do obniżania korupcji. Czyli po pierwsze trzeba mieć bohatera z takim zadaniem i najlepiej, żeby był w dobrej komitywie z administratorem prowincji - bo wtedy mu spada zadowolenie a jeszcze jest szansa na jakiś ewent z dysharmonią związany jeszcze bardziej obniżający zadowolenie albo coś jeszcze nawet. Także jak na prowincja zamiast przynosić 3000 zysku a przynosi poniżej 1500 a my nie mamy jak temu zaradzić to niedobrze.
    Idźmy dalej ważne prowincje takie jak ziemia rolna, hodowla zwierząt - generalnie te od żarcia mają raczej słabe garnizony - brak kawalerii, jednostki zazwyczaj bez tarcz - łatwe do wystrzelania. Także tutaj też trzeba podejmować decyzje czy je ulepszać od razu czy później. Czy stawiać na produkcję żywności w miastach, czy podnosić ja za pomocą zadań. Bo dodam jeszcze, że żarcie to bardzo dobry surowiec w dyplomacji
    Także wg mnie jeszcze nie poznałeś tej gry na tyle, żeby ocenić jak bardzo jest uproszczona


    Stary nick:kujon333


  9. #188
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dziękuję Wam za te opinie i wszystkie posty w tej dyskusji,musiałbym zagrać pełną kampanię na trudnym i bardzo trudnym żeby się z czystym sumieniem dalej odnosić do tego wszystkiego co mówicie. Grę na pewno kupię choćby dla multi które wydało mi się interesujące nie mniej jednak i tak poczekam na grube przeceny. Jestem przy tym pewien że w momencie mojego zakupu gra będzie dużo bogatsza w zawartość niż jest obecnie więc i moja obecna ocena może ulec zmianie. Na zakończenie tej burzliwej momentami wymiany zdań życzę Wam i sobie abyśmy wszyscy byli zadowoleni z kolejnego historycznego TW .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  10. #189
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Dziękuję Wam za te opinie i wszystkie posty w tej dyskusji,musiałbym zagrać pełną kampanię na trudnym i bardzo trudnym żeby się z czystym sumieniem dalej odnosić do tego wszystkiego co mówicie. Grę na pewno kupię choćby dla multi które wydało mi się interesujące nie mniej jednak i tak poczekam na grube przeceny. Jestem przy tym pewien że w momencie mojego zakupu gra będzie dużo bogatsza w zawartość niż jest obecnie więc i moja obecna ocena może ulec zmianie. Na zakończenie tej burzliwej momentami wymiany zdań życzę Wam i sobie abyśmy wszyscy byli zadowoleni z kolejnego historycznego TW .
    Popieram po jakimś czasie i na lekkiej przecenie to gierka na pewno zyska a co do nowego tytułu to można być do najwyżej dobrej myśli, chociaż pewnie i tak będziemy narzekać.
    Spoiler: 







  11. #190
    Łowczy Awatar Arminius
    Dołączył
    May 2019
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Otrzymał 37 podziękowań w 30 postach
    Sprawdzałem sobie wczoraj jaka jest różnica (wydajnościowa i wizualna) między wygładzaniem FXAA i TAA w 3K. I powiem tak. Może i jest przyrost fps-ów kiedy zmieni się z TAA na FXAA ale kto raz zakosztował oczami wygładzania wyższej klasy temu nie przeszkadzają nieco mniejsze wyniki fps-owe. Na to FXAA nie da się patrzeć. Szkoda, że w starszych TW nie można sobie takiego TAA załączyć bo to rozsądna opcja pomiędzy FXAA/MLAA a klasycznym MSAA x2/x4/x8. A wy co myślicie? Włączacie w ogóle wygładzanie w opcjach graficznych?

Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •