Strona 15 z 22 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 219

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #141
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ja mam mieszane uczucia, gra wygląda generalnie ładnie i przyjemnie. Dodane zostało trochę "głębi" rozgrywki w wielu aspektach - dyplomacja, postacie etc. Ale... Interfejs jest dla mnie jakoś strasznie nieczytelny. Nazwy frakcji jako nazwy liderów potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie i po pewnym czasie nie wiem z kim walczę, szczególnie, że nie jestem jakoś fanem chińskiej kultury i tych wszystkich gienków to nie rozróżniam. System jednostek ujdzie w tłoku, jednostki specyficzne dla każdej klasy mogą być, są też unikatowe zależne od frakcji oraz statusu lidera. Karty jednostek, chyba jak zwykle w tych nowszych historycznych TW mi nie odpowiadają. Zakładka ze statami jednostek też jakiś regres - pismo obrazkowe zamiast normalnie napisanej nazwy statystyki - tutaj to w WH najlepiej jak dla mnie wygląda. Co do AI to klasycznie można je łatwo oszukać szczególnie w oblężeniach obronnych,, gdzie wystarczy biegać w kółko kawalerią. W ogóle oblężenia też są całkiem znośnie zrobione. Pojedynki bardzo spoko.

    Ogólnie to dobra gra, ma swoje mankamenty, które chyba przewijają się już od dawna w każdym nowym TW - skupienie się na warstwie artystycznej zamiast na funkcjonalności interfejsu. Jak dla mnie takie 7,5/10.


    Stary nick:kujon333


  2. #142
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    No, ja początkowe odczucia z gry mam jak przy Szogunie 2 i Romku 2, a to, jak na razie, moje dwie ulubione gry z serii, więc coś może być na rzeczy . Tyle, że wydaje się lepiej od nich dopracowana, śmiga mi szybciej niż niektóre starsze TW, nie spotkałem żadnych głupich błędów i nie trzeba czekać do pierwszego patcha, żeby normalnie grać. A do tego z okresem historycznym baaardzo trafili w mój gust. Jeszcze na plus dodałbym oparcie gry bardziej na legendzie niż historii, więc mamy fajne patenty, jak w chińskich filmach, a jednostki fantasy nie rażą.

  3. #143
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Pytanie do grających - ta gra naprawdę jest aż tak dobra? Bo widzę że bije rekordy sprzedaży i popularności,naprawdę jestem w szoku że gra przebiła się na szczyt najczęściej ogrywanych gier ze 170 tysiącami osób grającymi maksymalnie w jednym momencie dając się wyprzedzić tylko masowym sieciówkom jak CS czy Dota. Jak na strategię to wynik wręcz fenomenalny.
    Jeżeli chodzi o sferę multi to generalnie jest dziwnie - na liście gier multi praktycznie nie ma gier. Czasem jakaś pojedyncza wskoczy i to z reguły od ludzi, których mam w znajomych. W rankingowych albo gra wejdzie, albo nie. Także tutaj ewidentnie coś skopali. Bo przy tysiącach grających ludzi trudno uwierzyć że nikt nie hostuje gier na multi.

    Same bitwy chodzą płynnie, co jest sporym zaskoczeniem (nie mam jakiegoś mocnego sprzętu). Chociaż trudno jest opanować na razie wszystko co się dzieje na polu. Przełożenie ikonek jednostek na pole bitwy, ikonek nad jednostkami walczącymi - jest nie do końca czytelne i funkcjonalne.

    Ale u mnie generalnie na razie gierka na plus, aczkolwiek to jest baaardzo wczesny etap i baaardzo wczesna deklaracja. Oczywiście o singlu nie piszę, bo to nie moje klimaty.

  4. #144
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    W sumie jeden duży minus mi się przypomniał. To jest idealny setting gry pod tryb avatara w multi. Szkoda, że CA z tego zrezygnowało, bo to sporo ludzi do gry wieloosobowej mogłoby przyciągnąć.

  5. #145
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Tak. Też się dziwię że nie zrobili czegoś na wzór Shogun 2.

  6. #146
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ktoś chętny na sprawdzenie jak sobie radzą różne postacie w pojedynkach? Można by z tego zrobić jakiś ranking


    Stary nick:kujon333


  7. #147
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Hej @Gibril jeżeli masz wolny kod DLC to możesz podesłać
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  8. #148
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    A jak się sprawuje AI,zarówno na mapie kampanii jak i w bitwach? Oglądałem parę gameplayów i wyglądało to...Różnie.

    Ale u mnie generalnie na razie gierka na plus, aczkolwiek to jest baaardzo wczesny etap i baaardzo wczesna deklaracja. Oczywiście o singlu nie piszę, bo to nie moje klimaty.
    Jesteśmy na przeciwległych biegunach,dla mnie single to priorytet a multi to dodatek,spoko że jest ale kupiłbym total wara i bez niego .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  9. #149
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Ktoś też ma problem z lagami podczas bitew o miasta? Chodzi mi tu o konkretnie te stolice prowincji, czy otoczona murami, czy nie, nie ważne, czy małe, czy duże armie biorą udział, to i tak mi je ścina. Zwykłe bitwy, oraz te o mniejsze regiony działają płynnie, bez zastrzeżeń. Ktoś ma pomysł co jest grane?

  10. #150
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    A jak się sprawuje AI,zarówno na mapie kampanii jak i w bitwach? Oglądałem parę gameplayów i wyglądało to...Różnie.
    No jak sam napisałeś. Różnie. Chociaż wg mnie w oblężeniach sobie dużo gorzej radzi - przykładowo woli ścigać jeżdżącą w kółko jazdę zamiast zająć się jednostkami, które bronią wieżyczek


    Stary nick:kujon333


Strona 15 z 22 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •