Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Kingdom Come: Deliverance

  1. #11
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Ja kupiłem (mam Gf 970 i i5-4460) - gram na high. Na razie jestem po jakiejś 2h gry (to cały czas samouczek), i działa ok - czasami w przerwynikach na silniku gry jest 30+ FPS, ale tak miałem 50-60.
    Gra wygląda ok, jest bardzo trudna (pierwszą walkę w całej grze przegrałem z 10 razy zanim zrozumiałem system walki) - poza tym nawet jak wygramy ale jesteśmy ranni, to zapewne za chwilę umrzemy z upływu krwi. Dużo jest takich survivalowych elementów - rany, psujące się jedzenie, potrzeba spania (jak się jest śpiącym to oczy się same zamykają bohaterowi, przez co nie da się grać jeśli się nie położymy).
    Natomiast w wielu miejscach przebija budżetowość - niektóre budynki urodą i wykonaniem wyglądają jakbym grał w CoD1, wiele animacji jest niepotrzebnie bardzo długich (np. spanie pomimo że jest w przyspieszonym czasie trwa wieki - zupełnie niepotrzebnie). Wiele obiektów jest też teksturami - np. u kowala są poukładane narzędzia, które są teksturą właśnie. Nie można ich ruszyć, ale można się na nich ewentualnie zablokować - trochę taki powrót do czasów przed Morrowindem
    Ale jak na razie nie przeszkadza mi to grać - dam znać jak trochę więcej przejdę.

  2. #12
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Z tego co widziałem na streamach spanie trwa długo, bo cały świat musi się "przewinąć" o te x godzin, a w przeciwieństwie do innych RPG, w KCD NPC się nie teleportują.

    Jeśli da się na czymś zablokować to znaczy że to coś jest obiektem, z własną kolizją, jeśli coś ma kolizje to raczej ma też model. Tekstura to obrazek 2d nakładany na ścianę modelu, bez jakichkolwiek właściwości fizycznych.
    Si vis pacem, para bellum

  3. #13
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Przewinąć nie przewinąć, gameplayowo takie rozwiązania są słabe. Można przecież przeskoczyć i przeliczyć wynik świata - w praktyce NPC i tak chodzę tam gdzie im skrypt każe, jest to zwłaszcza o tyle bez sensu, że ładowanie gry trwa zdecydowanie krócej niż spanie.
    Rzeczywiście źle to napisałem - chodzi o to, że obiekty są interaktywne i w praktyce pełnią rolę dekoracji. Czyli przykładowo jest młotek i na jego trzonku możemy się zatrzymać w pełnym biegu Tak jest z wszystkimi obiektami w grze - z tego co widzę, gra w ogóle nie wspiera silnika fizycznego (poza ragdollem) i stąd to tak wygląda.
    Niemniej jak na razie sama gra na razie mi się podoba, niemniej są takie rzeczy które trochę psują immersję w otwarty świat.

  4. #14
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Mistrz internetu już zrobił reckę


    Stary nick:kujon333


  5. Użytkownicy którzy uznali post Presidente za przydatny:


  6. #15
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Przyznam, że po rozegraniu 20h przestałem dalej grać. System walki niby jest fajny, ale z łuku nie sposób kogoś trafić (a jak się trafi to okazuje się, że przeciwnik może przyjąć na siebie z 10 strzał). Walka jest powiedzmy ok, tyle tylko że wrogowie zazwyczaj występują w kupie i nie da rady ich pokonać inaczej niż wykorzystując głupotę AI.
    Poza tym świat jest dość pusty - poza misjami nie ma co zwiedzać i jak miałem kolejny raz jechać koniem przez pół mapy to mi się odechciało.
    Bardzo fajnie wymyślona gra, ale zrobiona mocno tak sobie jak dla mnie. Za tą cenę nie warto - może za jakiś czas jak stanieje.

  7. #16
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Edycja: Muszę przyznać, że po początkowym zachwycie nad realizmem gry - czuję się trochę zdegustowany wątkami fabularnymi. Mimo że graficznie jest wybornie, jest atmosfera średniowiecza to jednak sprawdza się przy tym tytule zdanie:
    "Jeden zły pociąg pędzla cały obraz kazi
    Kwaśne wino przy stole wybornym niesmaczne"

    Naprawdę szkoda - bo praca włożona w ten tytuł jest ogromna, zabrakło tylko wyobraźni i jakiegoś taktu.
    Ostatnio edytowane przez Apocryficum ; 24-03-2018 o 01:06

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •