Strona 36 z 41 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 409

Wątek: Dyskusja ogólna o rozgrywce

  1. #351
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ktoś opisze co się wydarzyło w Hegra?

  2. #352
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    Co tu dużo pisać, oklep to oklep veni, vidi, vici. Chcesz moge Ci wyslac repka.

  3. #353
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Nie możesz lylu
    Na jakiś czas jest to własność MG i samego Niesa. Za to możesz podesłać mi bo jej nie otrzymałem

  4. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:


  5. #354
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    W Hegra zostałem wystrzelany zza murów. Partów nie zostało za wiele, ale i Egipcjan padło co niemiara i musieli odstąpić od murów Frajerskie trzeba płacić.

    Osobiście i w oderwaniu do przebiegu bitwy o Hegra myślę, że bezsensowne jest robienie prowincji 4M z dużymi murami i podpieraniem tego teorią o jednej pierdzącej żarem artylerii, która zabije 20 ludzi zanim zabraknie jej amunicji, bo liczy się to, że w murach mamy dwa razy więcej wież, a przeciwnik ma o wiele więcej miejsca na ustawienie, a to jest duży problem. Średnia osada jest w sam raz, ale to tylko moje zdanie którego nie mam zamiaru bronić by zachować spokój mój i innych graczy.
    4M robi się przy atakach na mury piątką i obleganie daje zbyt wiele opcji broniącemu się - wszystko w imię jednej artylerii na murach.......

    Na urlopie mam dostęp do neta i mogę obrobić arkusz bezproblemowo.

  6. #355
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Dzięki za opinię Nies. Ja jestem zadowolony z 4M.to był 3 szturm i np Zibi świetnie.zneutralizował tą twierdzę Adriajów. Każdy szturm przy stosunku 2:1 to już jest ryzyko. Rafjar zamienił za to 4M w piękną zbiorową mogiłę

  7. #356
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    Czy ja wiem Nies czy mniejsze miasto by ci pomogło? Ja opieralem obrone na małych obszarach w ktorych twoja liczebność nic nie znaczyła i przy mniejszej twierdzy wydaje mi sie ze miałbym lepsza sytuacje, co do wiez, to jedyne straty, oprocz tej jednej pod ktora polazles thureosami to bily tylko wieze z bram. A te akurat sa chyba zawsze i dużo nie nabily. Nabily trochę na poczatku, a potem jez zneutralizowales. Kluczem do zwyciestwa bylo to ze mialem mnsotwo lukow i moglem cie razic gdzie chciałem, a ty nie.
    Zaraz wysle ci repka Zachar :p. Ogolnie to uważam, ze to fajna bitwa na powtórkę dla Tuffa. Chciałbym, zeby ta bitwe zobaczyl Arris bo tlumaczylem mu w wka2 ze te twierdze cywilizowane sa lepsze niz barbarzynskie, ktore staraja sie nadrabiac wiezami, ale w przypadku dobrej gry atakujacego mozna je zdobyc z niewielkimi stratami. Przy miastach cywilizowanych duzo latwiej zablokowac wroga i tluc go lukami z daleka.

  8. #357
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Ok. Poczekajmy na dynamikę kampanii jak wszystkie prowincje będą 4M ... poza tymi piątkami ....

  9. #358
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Też o tym myślałem że to może spowolnić trochę rozgrywkę, ale z drugiej strony agresor w kolejnej turze walczy już na Nemeto więc coś też zyskuje. Pytanie tylko brzmi czy można zrobić dropa na tej Nemeto i wycofać się z takiej prowincji nie tracąc armii która była oblegana.

  10. #359
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Jeżeli obrońca decyduje się skryć za murami i w następnej turze jest zmuszony walczyć to nie ma prawa dropu.taka jest moja interptetacja.
    A o dynamikę nie ma co się martwić bo i przy takiej turze jak ta wyrobimy się w tydzień

  11. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:


  12. #360
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dzięki Zachar. Tak samo na to patrzę. W takim razie w miejsce oblężeń z reguły będą spore i krwawe bitwy na Nemeto. I to jest w porządku.

Strona 36 z 41 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •