Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Pytania dotyczące zasad kampanii

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    .....myślę że mamy na tyle poważnych graczy że pod koniec żywota nie będą "Złośliwi"
    Hahahahahaha..... umarłem , żebyście wiedzieli jakie pomysły do mnie docierały i co musiałem blokować będąc tym najgorszym ....

    Edit: .... zostałem szambelanem .... , muszę sobie kupić furgon do toy toya

  2. #22
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Miasto podczas oblężenia może handlować ?
    Turnieje :
    I,II,III & IV sezon ligi Rome 2
    Krwawe igrzyska
    Bursztynowy szlak 2v2
    Forumowa liga gwinta sezon I & II
    Turniej imienia x71 Medieval 2 - III miejsce
    Medievalowy turniej Galzaga - I miejsce

    Kampanie online :
    KO 38
    Wielka kampania antyczna 1.0 - Swebowie
    Wielka kampania antyczna 1.2 - Icenowie
    Oderint, dum metuant - Kimmeria

    Międzynarodowe :
    Cup of Nations 2017 - Armenia
    Cup of Nations 2018 - Icenowie
    Cup of Nations 2019 - Macedonia

  3. #23
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Jeśli ma port który nie jest zablokowany to czemu nie? Ale myślę że handel lądowy jeśli nie ma drogi morskiej powinien być niemożliwy.
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Otrzymałem informację, że handel szkłem z Tyros jest możliwy dopiero w tej turze i straciłem z tego tytułu część dochodów z handlu w turze poprzedniej.

    Zasady opisują proces następująco:

    Cytat Zamieszczone przez ZASADY ODM
    Handel towarem specjalnym musi być potwierdzony porozumieniem handlowym towar specjalny może zostać przejęty przez inną Nację jeżeli zdobyta zostanie prowincja w której jest wytwarzany.
    Zasady określają, że prowincja ma zostać zdobyta, a nie skonwertowana kulturowo.

    Wydobycie surowca i handel nim w podbitej prowincji może być oparty o przymusową pracę niewolniczą, zaś dochody z infrastruktury będą dostępne dopiero po konwersji kulturowej - ale to tylko moja skromna opinia
    Poproszę MG o wykładnię na przyszłość.

  5. #25
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Wybacz Nies.
    Towar dostępny jest dopiero po konwersji. Osobom które zdobyły przed Tobą towar nie naliczałem dochodów.
    Dopiszę i doprecyzuje to w zasadach.

  6. #26
    Cześnik
    Dołączył
    May 2017
    Postów
    182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 40 podziękowań w 26 postach
    Aby odświeżyć trochę forum, zadam kilka nurtujacych mnie pytań:

    1. Rozmawialiśmy o limicie psów bojowych. Rozumiem, że jest to maks 2 na gracza, tak?
    2. Czy najemnicy tej samej nacji co gracz występują w bitwie osobno (pod komendą gracza 3go) czy sumują się z siłami gracza?
    3. Czy limit elitarnych mieczy powyżej 1000 dinari jest dla najemników osobny?
    4. Czy jeżeli mam najemnych nerwiów i najemnych german to mogę mieć 10x OP freemen + 5x OP levy? Czy jeżeli mam najemnych Arwernów I najemnych nerwiów to mogę mieć 15x OP freemen oraz 15x wojowników celtyckich?
    5. Czy najemna armia może zgarniać najemne koszary "po drodze"?
    6. Jakie zasady obowiązują w przypadku bitwy z udziałem ufortyfikowanej armii? Oblężenie, bitwa polowa, inne?
    7. Jakie zasady obowiązują w wypadku bitwy w mieście bez fortyfikacji? Jakie w wypadku przeprawy przez rzekę? Jakie w wypadku zasadzki? Czy w zasadzce można używać płonących kulek?
    8. Czy na armię desantową można zastawić zasadzkę?
    9. Czy jeżeli w oblężeniu lub bitwie o fort gracze się nawzajem ostrzelają po czym będą stać i godzinę się na siebie patrzeć to jest możliwość zakończenia sytuacji remisem i powrotu do oblężenia? Czy któraś że stron ponosi dodatkowe straty? Jakie?
    10. Co w praktyce daje umiejętność generała "logistyka"? Proszę o przykładowe wyliczenia.
    11. Jak są liczone straty armii w przypadku generała że zdolnością "medyk połowy"? Proszę o przykładowe wyliczenia.
    12. Jeżeli gracze spotykają się w bitwie spotkaniowej i obaj mają dobry powód do cofki oraz ich decyzja może zależeć od decyzji przeciwnika to czy istnieje kolejność podejmowania decyzji?
    13. Co się stanie jeżeli wejdę na terytorium neutrala na którym znajduje się armia gracza mającego z nim prawo przemarszu?
    14. Massalia prowadzi wojnę z 3 graczami, w tej liczbie z jednym sojuszem . Czy każdy gracz z osobna musi zapłacić za pokój?
    15. Czy możliwe jest wyzwolenie prowincji dla Massali? Czy muszę być w tym celu w stanie pokoju z Massalią?
    16. Czy protektorat ma garnizon? Jaki?

    Mam nadzieję Zacharze, że znajdziesz czas na udzielenie satysfakcjonujących odpowiedzi. Nie ma pośpiechu, o to co chcę wiedzieć na szybko pytam na steam.

  7. #27
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    1. Rozmawialiśmy o limicie psów bojowych. Rozumiem, że jest to maks 2 na gracza, tak?

    Tak, limit psów jest max 2 na armie. Dopisałem już to wczoraj do zasad.

    2. Czy najemnicy tej samej nacji co gracz występują w bitwie osobno (pod komendą gracza 3go) czy sumują się z siłami gracza?

    Najemnicy nawet tej samej nacji występują w bitwie osobno, nie mogą być też sterowane przez gracza. Więc nie sumują się

    3. Czy limit elitarnych mieczy powyżej 1000 dinari jest dla najemników osobny?

    Jest osobny. Armia najemników musi mieć powyżej 10 000 by mogła skorzystać z 3 elitarnych mieczy

    4. Czy jeżeli mam najemnych nerwiów i najemnych german to mogę mieć 10x OP freemen + 5x OP levy? Czy jeżeli mam najemnych Arwernów I najemnych nerwiów to mogę mieć 15x OP freemen oraz 15x wojowników celtyckich?

    Freemen to poborowi?

    w przypadku kiedy masz armię własną + Najemnych Arwernów+ Najemnych Nerwiów to możesz mieć 15 poborowych ale pamiętaj też limity Mieczy (40%) włóczni (50%) piechoty (70%) itd. są wspólne dla wszystkich armii. Podobnie jak to było w wka.


    5. Czy najemna armia może zgarniać najemne koszary "po drodze"?
    .
    Armia najemna nie może zgarniać nowo powołanych oddziałów najemnych. Trafią one dopiero do tebali "działania gracza" w następnej turze. w turze kiedy są powoływane te oddziały uczestniczą ewentualnie tylko w bitwach obronnych w tych prowincjach gdzie były powołane.

    6. Jakie zasady obowiązują w przypadku bitwy z udziałem ufortyfikowanej armii? Oblężenie, bitwa polowa, inne?

    Zasady bitwy polowej. Wyjątek stanowi mistrz oblężenia z 3 poziomem umiejętności. Ma on wtedy możliwość zabrania 1 jednostki machiny obleżniczej.

    7. Jakie zasady obowiązują w wypadku bitwy w mieście bez fortyfikacji? Jakie w wypadku przeprawy przez rzekę? Jakie w wypadku zasadzki? Czy w zasadzce można używać płonących kulek?

    Wszedzie obowiązują zasady bitwy polowej. W zasadzce nie można używać płonących kul

    8. Czy na armię desantową można zastawić zasadzkę?

    Można

    9. Czy jeżeli w oblężeniu lub bitwie o fort gracze się nawzajem ostrzelają po czym będą stać i godzinę się na siebie patrzeć to jest możliwość zakończenia sytuacji remisem i powrotu do oblężenia? Czy któraś że stron ponosi dodatkowe straty? Jakie?

    By remis był możliwy obie strony muszą na to przystać. w innym wypadku jak ktoś wyjdzie z bitwy będzie to drop ( bez zwarcia 10%)
    Jeżeli atakujący zdecyduje się na wycofanie. Robi dropa. Może powrócić do oblężenia. Ale jest to możliwe w sytuacji gdzie obrońca biernie siedzi w forcie i czeka.
    Jeżeli bez porozumienia oddziały w forcie zrobią dropa to giną.
    W przypadku gdzie podobnie jak z oblężeniami nie ma limitu czasowego jak gracze będą na siebie patrzyć pięknymi oczami....
    Atakujący jest zobligowany do ataku.Obrońca może sobie patrzeć więc jezeli będzie sytuacja gdzie armie stoją 30 min bez żadnych akcji. będę uwzględniał reklamacje obrońcy.

    10. Co w praktyce daje umiejętność generała "logistyka"? Proszę o przykładowe wyliczenia.

    Poziom 1 logistyka daje dodatkowy punkt ruchu
    Poziom 2 logistyka daje 2 punkty
    Poziom 3 logistyka daje 4 punkty ruchu

    Wystarczy wiec sobie policzyć samemu
    ale ok..
    przykład wszędzie drogi 1 poziomu
    Logitsyk ( 3 ) ma 16 punktów- Przemieszczenie z prowincji A (kosztuje fo 8 punktów)
    przemieszczenie z prowincji B kosztuje go kolejne 8..
    Więc na najwyższym poziomie taka armia przejdzie o 2 pola mimo najniższych dróg

    Logistyk na 3 poziomie może dokonać rzeczy która nie była możliwa w wka
    Jeżeli jego prowincja granicząca z wrogą ma 3 poziom dróg ( wyjście z niej kosztuje 4 punkty, wiec nadal ma 12) Może w takiej sytuacji jeżeli wedrzeć się o jedną prowincję wroga głębiej-
    o ile pokona armie w prowincji B oraz nie może być tam również prowincji z murami lub fortem.
    Jezeli pokona przeszkody w postaci zwycięstwa z armią w w prowincji Bmoże przejść do kolejnej prowincji C ( ma 12 punktów ruchu na to)


    11. Jak są liczone straty armii w przypadku generała że zdolnością "medyk polowy"? Proszę o przykładowe wyliczenia.

    Nie ma tu żadnej filozofii. Jeżeli ma medyka co zmniejsza mu o 5 % straty to jeżeli straci w bitwie np 20% wojska,, to medyk sprawi że będzie to 15%
    wyższe levele dają więcej


    12. Jeżeli gracze spotykają się w bitwie spotkaniowej i obaj mają dobry powód do cofki oraz ich decyzja może zależeć od decyzji przeciwnika to czy istnieje kolejność podejmowania decyzji?

    Tak jak pisałem wcześniej. Poker. Jeżeli żaden z was nie powie pas to będziecie po prostu walczyć. Nie ma kolejności podejmowania decyzji.
    A jeżeli dwóch graczy będzie zwlekać z decyzją i zbliży się deadline na rozegranie bitew to Mg nakaże bitwę bez możliwości cofnięcia, a w przypadku kiedy będzie to groziło dłuższymi opóźnieniami to zawsze służę pomocą w rozegraniu bitwy.

    13. Co się stanie jeżeli wejdę na terytorium neutrala na którym znajduje się armia gracza mającego z nim prawo przemarszu?

    To zależy jakie masz z nim stosunki. Jeżeli jesteście neutralni to po pokonaniu neutrala masz prawo nakazać tej armi wycofanie się. Jeżeli tego nie zrobi to wypowiada ci wojnę. Możesz też przymknąć na to oko na tą turę w której zdobyłeś prowincję neutrala, ale w kolejnej gracz który stoi na twoim terytorium musi się albo wycofać albo wypowiedzieć wojnę.

    Sytuacja jest ciekawsza kiedy atakujesz prowincję neutrala i zastajesz tam innego gracza również atakującego neutrala. jeżeli jesteście neutrali musicie w pierwszej koeljności rozstrzygnąć kto atakuje pierwszy neutrala i ma szanse zdobyć jako 1 tą prowincję. Jak się nie dogadacie lub nikt nie chce ustąpić - wybucha wojna między wami ku radości neutrala i w pierwszej kolejności bijecie się ze sobą
    Podobnie jest też jak wchodzą 2 państwa mające już ze sobą wojnę i atakują neutrala. Najpierw walczą między sobą.

    14. Massalia prowadzi wojnę z 3 graczami, w tej liczbie z jednym sojuszem . Czy każdy gracz z osobna musi zapłacić za pokój?

    Każde państwo negocjuje pokój indywidualnie nie jako sojusz.

    15. Czy możliwe jest wyzwolenie prowincji dla Massali? Czy muszę być w tym celu w stanie pokoju z Massalią?

    Nie ma opcji wyzwolenia prowincji neutrala wojskiem zwłaszcza jak jesteście w stanie wojny. Jedyną opcją wyzwolenia prowincji jest oddanie jej w traktacie pokojowym neutralowi albo udana akcja szpiega - wywołanie powstania. Po zwycięstwie buntowników prowincja może przejść pod panowanie neutrala jak nadal istnieje. jeżeli nie istniał może powstać na nowo.

    16. Czy protektorat ma garnizon? Jaki?

    Ma taki garnizon jaki jest poziom jego prowincji. Prowincja może być rozbudowywana przez seniora. Nie dostarcza jednak żadnych dochodów seniorowi. Daje tylko możliwość zbierania wojsk z koszar protektoratu które też trzeba za własne pieniądze rozwinąć




    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 30-03-2018 o 19:07

  8. #28
    Cześnik
    Dołączył
    May 2017
    Postów
    182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 40 podziękowań w 26 postach
    Czy jeżeli podpiszę prawo przemarszu z neutralem to dostanę info na temat poziomu jego dróg?

  9. #29
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Nie otrzymasz takich informacji. Musisz założyć że są tam drogi na poziomie 1 jeżeli nie chcesz się niemiło zaskoczyć. Możesz też zaryzykować i liczyć, że są wyższe, ale kiedy okaże się,że są jednak niższe ruch zakończysz tam gdzie wystarczy ci punktów ruchu. Przypominam też o podpisaniu praw przed otrzymaniem arkuszy. W przypadku podpisania dzisiaj będziesz mógł wkroczyć na ziemię neutrala w arkuszu tury 12

  10. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:


  11. #30
    Cześnik
    Dołączył
    May 2017
    Postów
    182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 40 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zachar Zobacz posta
    Zrobiłem mały lifting arkuszy . Na skarbiec początkowy jak i fundusze z dyplomacji nie będzie już wpływać żaden modyfikator. W przyszłości mogłoby to doprowadzić do nadużyć.
    Jeszcze informacja odnośnie neutrali. Jeżeli jakiś wasz szpieg wpadnie na gorącym uczynku szpiegując państwo neutralne to nie jest to traktowane jeszcze jako akt agresji ale daje możliwość Avasilowi używania szpiegów danego neutrala przeciw wam
    Czy można zapłacić neutralowi za zaprzestanie akcji szpiegowskich na nas w takiej sytuacji? Ile?

  12. Użytkownicy którzy uznali post [ChR]Michu za przydatny:


Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •