Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Gra Sabą

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Sabą

    Temat o grze Sabą.

    Wspólne cechy kultury pustynnych królestw:

    - Pustynni wojownicy: Premia do morale podczas bitew pustynnych oraz do dochodów z rolnictwa

    - Zakorzenione tradycje: Kara do tempa opracowywania technologii


    Główne cechy kampanii lub bitew:
    Spoiler: 
    - Wielbłądy jako główne wierzchowce jeźdźców i dostęp do oddziałów, w których wielbłądy są opancerzone
    - Doskonałe wykorzystanie oszczepów i rydwanów
    - Premie do stosunków dyplomatycznych i handlu z produkcji kadzideł
    - Wielka Tama w Ma'rib: Wyjątkowy typ budowli, która zapewnia frakcji premie do rolnictwa oraz żyzności i może być dodatkowo ulepszana przy użyciu -
    odpowiedniej technologii, jednak jej utrzymanie wiąże się z dodatkowymi wydatkami.


    Cechy frakcyjne:
    Spoiler: 
    - Handlarze kadzidłem: Premia do dochodów z cła
    - Najemne armie: Dostęp do tanich, silnych oddziałów najemników


    Roster jednostek:

    Litera ,,T" to skrót od ,,Tier"; chodzi tu o poziom zaawansowania, sprawności w boju jednostki. Cyfra obok ,,T" określa, który jest to poziom: pierwszy, drugi, trzeci, czy czwarty - im on wyższy, tym silniejszy jest oddział.

    Piechota do walki w zwarciu:

    T1: Pustynni poborowi

    T2: Najemni rabusie z Maas Gat'u

    T2: Sabejscy miecznicy

    T3: Miecznicy z arystokracji

    Piechota z włóczniami:

    T1: Pustynni włócznicy

    T2: Sabejscy włócznicy

    T2: Gwardia karawany

    T4: Królewska gwardia z Ma'ribu

    Piechota miotająca:

    T1: Procarze

    T1: Poborowi oszczepnicy

    T2: Ludzie plemienia

    T2: Sabejscy łucznicy

    Jazda szturmowa:

    T2: Lansjerzy na wielbłądach

    T3: Sabejscy katafrakci na wielbłądach

    T3: Ciężkozbrojni lansjerzy pustynni

    T4: Katafrakci z Ma'ribu na wielbłądach

    Jazda do walki w zwarciu:

    T2: Jazda pustynna

    T2: Włócznicy na wielbłądach

    T2: Jazda arabska

    T3: Najemna jazda himjarycka

    T3: Uzbrojeni włócznicy na wielbądach

    T4: Królewska jazda z Ma'ribu

    Jazda miotająca:

    T2: Łucznicy na wielbłądach

    T3: Królewscy łucznicy na wielbłądach

    Jednostka specjalna:

    T2: Rydwany pustynne
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 08-03-2018 o 19:08

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Na początku zagrałem Sabą, i zgodnie z opisem jest to kampania lekka,łatwa i przyjemna. Postanowiłem najpierw wyeliminować Kusz zabezpieczając Etiopie a potem zniszczyć Seleucydów, którzy w międzyczasie zajęli ojczyste ziemie Nabatei eliminując tą frakcję z gry. Potem było już z górki i udało mi się uzyskać militarne zwycięstwo koło 110 tury. Jedyne rozczarowanie jakie mnie spotkało przy grze tą nacją to brak budynku odpowiedzialnego za rekrutację najemników, widząc jednostki najemne w rosterze liczyłem na jakiś odpowiednik rzymskich koszar do werbunku jednostek pomocniczych, niestety się przeliczyłem i Saba ma dokładnie taki sam dostęp do psów wojny jak reszta nacji, cechy frakcyjnej zmniejszającej ich utrzymanie prawie w ogóle się nie odczuwa bo i tak jest ono bardzo wysokie. Trochę zmarnowany potencjał ze strony CA, podobnie zresztą jak w wypadku Kartaginy która również mocno opierała się na wojskach najemnych a w mechanice rozgrywki tego nie widać.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #3
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    czy ja wiem jak ja grałem Kartaginą to moja armia tam sie w 70% z najemników składała ^^

    tu mam takie pytanie czy Saba ma też większą pulę najemników jak Kartagina?

  4. #4
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ma. Ale porządnej armii na szybko z tej puli nie wystawisz, raczej jako niewielkie uzupełnienie dla bazowych jednostek. Dla mnie minimalna obniżka w kosztach utrzymania to nie jest mechanizm odwzorowujący to,że te nacje na potęgę korzystały z najemników, ale jak kto tam uważa .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam pisze pierwszy raz od zreaktywowania forum a zarazem ciesze się że forum powróciło

    Jestem laikiem po prostu mam mało czasu na gry mimo że bardzo mnie wciągają stąd znów zapewne podstawowe pytanie.

    Zacząłem sobie kampanię na nowo Sabą pierwszy raz w rome 2 przeczytałem cały poradnik samicka i niestety nie ma takiego produktu opisanego jak Przyprawy a moge je produkować czyli wnioskuję że łatwo jest mi zrobić wioski Przemysłowe.... Pytanie czy dobrze rozumiem tę zasadę? Czy też warto inwestowac w prowincję handlowa

  6. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Niestety poradnik nie jest aktualizowany od paru lat i właściwie dlc z pustynnymi królestwami nie zostało w nim uwzględnione, ponieważ wyszło całkiem niedawno.

    Tak samo jest chyba z zasobem "przyprawy". Choć możliwa jest też opcja że jest to po prostu pomniejszy surowiec taki jak bursztyn czy muszelki (nie pamiętam jak się nazywał), za który były małe przychody.
    Co do pozycji Saby na mapie to jest taka średnia do handlu. Po prostu jest tam mało portów na tym zamkniętym obszarze. Sprawa będzie jednak wyglądać inaczej gdy podbijesz teryny by dostać się do morza śródziemnego. Wtedy zyski z handlu wzrosną, ale trzeba znaleźć partnerów handlowych.

    Natomiast prowincje przemysłowe są zawsze pewne. Znaczy dochód z nich jest słały i duży.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  8. #7
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    W poradniku może nie być nowości z kilku ostatnich DLC, a przyprawy chyba w tym patchu co Saba doszły.
    Co do zysku z przypraw, to miasteczko je produkujące zapewnia dochody z handlu, nie przemysłu, także warto raczej w tym kierunku się rozwijać. Jeśli jednak chodzi Ci o prowincję startową (Arabia Felix) jest też tam ołów, który już daje siano z przemysłu. Ja w przypadku takich mieszanych prowincji rozwijam gospodarkę w tych kilku kierunkach, ale z drugiej strony, nigdy nie chciało mi się bawić w obliczenie tego co do złotówki i bardziej na wyczucie to balansuję.

    @Ituriel
    W startowej prowincji są dwa porty, które mogą trochę pasywnego dochodu z handlu generować. Ten budynek z przyprawami też niemało pieniędzy daje, także można coś w tym kierunku już kombinować.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •