Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 135

Wątek: Dyskusja o turnieju

  1. #31
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Wydaje mi się, że wszyscy chcemy tego samego, tylko podążamy inną drogą. CoN to byłoby jakieś pozytywne szaleństwo, szansa identyfikacji z poszczególną frakcją, a trzeba przyznać, że na rosyjskich zasadach wylosowanie choćby takiego Pergamonu wcale nie skreśla nas na starcie. I to jest dla mnie najfajniejsze, balans, jakiego u nas nigdy nie było. Dałbym szansę tym zasadom.

    Poza tym zmiany dla poszczególnych frakcji dosłownie ograniczają się do jednego zdania. Ci mogą wziąć o jedne miecze więcej, tamci tylko dwa oddziały hoplitów. Prościzna.

  2. #32
    Wojski Awatar Ingvar77
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Problem jest, że nie każdy chce się identyfikować z frakcją którą gra, a męczenie ciągle tego samego może wpłynąć negatywnie na aktywność graczy w turnieju. Między innymi przez to nie aspirowałem do żadnych zachtraków, i nie biorę udziału w kampanii, bo bym się zanudził i rzucił to w pizdu

    A tak serio, to przy frakcjach barbów, z którymi w turniejach problem jest taki, że jest ich za dużo ,a różnią się stosunkowo niewiele, to zaprzeczając sam sobie, ale spróbowałbym tego co pisałem kiedyś, zobaczyłbym testowo, chociaż jeden czwartek z czymś takim. Mianowicie.

    Zasady 4 sezonu, a do tego "może warto rozważyć odrzucenie barbarów(bez Odrysów, Luzytan, Swebów(bez Ariowista), Ardiajów i Galatów[Ci zostają, a wylatują m.in. Bojowie czy Arwernowie]) i pozostanie przy obecnych limitach liczbowo-typowych? Ożywiłoby to niektóre obecnie zapomniane frakcje, a jednocześnie rozgrywkę. Zmniejszenie puli nacji też zmusiłoby dużą część graczy do opuszczenia barbarzyńskiej strefy komfortu i szukania nowych rozwiązań." Wszystko jest do przetestowania, ale uważam, że lepiej przetestować, stwierdzić, że do dupy i nie wracać do tego, niż nie spróbować, i jęczeć, że barby złe, oszczepy złe, ale dalej grać na tym samym

    Od biedy mozna również usiąść w gronie zainteresowancyh i zrobić mod turniejowy, który zmieni po prostu liczby w tabelkach, m.in dla obrazen oszczepów, czy siły ciosu Zaprzysiężony, i na nim grać. Można spróbować wielu rozwiązań, i dopiero po tym kłócić się co jest dobre a co złe. Wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba poświęcić na to trochę czasu.
    Vae Victis

  3. #33
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Każdy ma swoje podejście i w pełni rozumiem Twój punkt widzenia. Grałem w WKA frakcją ewidentnie nastawioną na jazdę i zmęczyło mnie to bardzo przez ostatni rok. Niemniej uważam, że taki turniej byłby ciekawą odskocznią i czymś nowym, a jednocześnie nie koligował z bardziej tradycyjnymi rozgrywkami. Z drugiej strony, trudno mi uwierzyć, że będą dwa turnieje w krótkim odstępie czasu, skoro przez ostatnie 1,5 zorganizowano jeden 2vs2. W którym roku zorganizowano ostatnie poważne wydarzenie 1vs1? 2015?

  4. #34
    Wojski Awatar Ingvar77
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Właśnie dlatego jestem na nie, był zachtrak z przypisanymi nacjami, chętnie zobaczyłbym jednak coś w bardziej starym stylu, mniej rewolucyjnego.
    Przy okazji po namyśle, stwierdzam, że jednak te odrzucenie kilku(nie wszystkich) frakcji barbarzyńskich mogłoby nie być takie głupie, przynajmniej jak by się miało tylko jednych galów, zamiast 4 prawie identycznych frakcji, to przynajmniej w każdym meczu faworytów nie byłoby tylko bojów, arwernów itp.
    Zamiast turniejów 1v1 była liga, która była stosunkowo przyjemna i przystepna, przynajmniej ja tak ją odebrałem.
    Vae Victis

  5. #35
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ingvar77 Zobacz posta
    A tak serio, to przy frakcjach barbów, z którymi w turniejach problem jest taki, że jest ich za dużo ,a różnią się stosunkowo niewiele, to zaprzeczając sam sobie, ale spróbowałbym tego co pisałem kiedyś, zobaczyłbym testowo, chociaż jeden czwartek z czymś takim. Mianowicie.

    Zasady 4 sezonu, a do tego "może warto rozważyć odrzucenie barbarów(bez Odrysów, Luzytan, Swebów(bez Ariowista), Ardiajów i Galatów[Ci zostają, a wylatują m.in. Bojowie czy Arwernowie]) i pozostanie przy obecnych limitach liczbowo-typowych? Ożywiłoby to niektóre obecnie zapomniane frakcje, a jednocześnie rozgrywkę. Zmniejszenie puli nacji też zmusiłoby dużą część graczy do opuszczenia barbarzyńskiej strefy komfortu i szukania nowych rozwiązań." Wszystko jest do przetestowania, ale uważam, że lepiej przetestować, stwierdzić, że do dupy i nie wracać do tego, niż nie spróbować, i jęczeć, że barby złe, oszczepy złe, ale dalej grać na tym samym
    Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł.

    Pyrrus, może warto jednak zrobić 2v2 przyswajalne dla większej ilości graczy, a 1v1 w formacie CoN?

    Jeżeli chodzi o turnieje multi od 2014 roku, to przedstawia się to tak:
    - 2014: Bursztynowy Szlak 1v1 edycja 1 (ponad 15 graczy), MP 1v1 (ponad 45 graczy)
    - 2015: Bursztynowy Szlak 1v1 edycja 2 (20 graczy)
    - 2016: MP 2v2 (ponad 30 graczy), Krwawe Igrzyska (20 graczy), Liga Rome 2 sezon 1 (ponad 25 graczy), Liga Rome 2 sezon 2 (ponad 25 graczy), Liga Rome 2 sezon 3 (ponad 25 graczy)
    - 2017: Bursztynowy Szlak 2v2 (ponad 30 graczy), Liga Rome 2 sezon 4 (ponad 25 graczy)

    Jak coś mi umknęło to można dodać.

    Więc pytanie brzmi co rozumiesz Pyrrus przez poważne wydarzenie. MP? Faktycznie tutaj niewiele się dzieje. Ale turniejów trochę było.

  6. #36
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Poważnego, czyli coś rangi Bursztynowego Szlaku, jednak ligę stawiałbym niżej od takiego turnieju, choćby z tego powodu, że następuje w niej wyraźny podział względem umiejętności uczestników. A tutaj chodzi o rzucenie od razu na głęboką wodę. Nie wiem jak wyglądały Krwawe Igrzyska, ale możliwe, że coś takiego miałem również na myśli. O ile będą moce przerobowe, to ja chętnie zobaczyłbym oba turnieje. Jeśli jakoś to pomoże, to mogę poprowadzić czwartki przez najbliższe kilka tygodni. Byle się coś działo, a ja postaram się pomóc w miarę możliwości. Hadvara już przekonałem do Rome.

  7. #37
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Też w miarę możliwości mogę pomóc Pyrrusowi z czwartkami

  8. #38
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Przedyskutowaliśmy w gronie kilku graczy, jak widzimy kwestię turnieju. Na razie wygląda to tak:
    1. Turniej będzie 1v1.
    2. Przedłużamy zapisy o łącznie 3 tygodnie od teraz.
    3. Kwestia frakcji - będzie losowanie 2-3 nacji. Odnośnie tego za chwilę powstanie ankieta, ile nacji ma być wylosowanych.
    4. Kwestia Desert Kingdoms - raczej będą dostępne te nacje.
    5. Zasady - proponujemy zasady z Cup of Nations, ale w formie uproszczonej, bardziej przystępnej*. Tutaj zapraszam do dyskusji, gdyż to jeszcze jest do przedyskutowania.
    6. Nadal zbieram ludzi do moderowania subforum i współpracy przy sędziowaniu.
    7. Kwestia promocji - uderzę do Tuffa, Temera i Legiona w tej sprawie.

    *Chodzi o same limity jednostek, oszczepy u barbarzyńców i kwestię push through.
    Kwestia kolejnego zebrania: piątek 21:00.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. Następujących 4 użytkowników podziękowało Arroyo za ten post:


  10. #39
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Przedyskutowaliśmy w gronie kilku graczy, jak widzimy kwestię turnieju. Na razie wygląda to tak:
    1. Turniej będzie 1v1.
    2. Przedłużamy zapisy o łącznie 3 tygodnie od teraz.
    3. Kwestia frakcji - będzie losowanie 2-3 nacji. Odnośnie tego za chwilę powstanie ankieta, ile nacji ma być wylosowanych.
    4. Kwestia Desert Kingdoms - raczej będą dostępne te nacje.
    5. Zasady - proponujemy zasady z Cup of Nations, ale w formie uproszczonej, bardziej przystępnej*. Tutaj zapraszam do dyskusji, gdyż to jeszcze jest do przedyskutowania.
    6. Nadal zbieram ludzi do moderowania subforum i współpracy przy sędziowaniu.
    7. Kwestia promocji - uderzę do Tuffa, Temera i Legiona w tej sprawie.

    *Chodzi o same limity jednostek, oszczepy u barbarzyńców i kwestię push through.
    Kwestia kolejnego zebrania: piątek 21:00.
    Witajcie
    Panowie, ja wiem że jesteście bardzo uczuleni na słuszną krytykę, ale jednak zapisy ogłasza się jak "mniej więcej wiecie" co za turniej chcecie zorganizować czyli znacie rodzaj turnieju, format turnieju.
    Jak nie jesteście pewni "odzewu społeczności" to chyba macie w ręku narzędzia którymi istnieje możliwość "wybadania sprawy"...

    Zgłosiłem się do turnieju drużynowego, który obecnie ma format 1vs1...

    Mi w sumie się to podoba. zaproszę Mista, kupię dużo żółtawych napojów gazowanych. Mist dostanie do ręki myszkę, ja będę trzaskał po klawiaturze tylko nie wiem kto będzie siedział któremu na kolanach bo mam tylko jeden fotel i go nie oddam bo jest zbyt wygodny.

    Jak już będziecie w stanie zadeklarować co za turniej organizuje org to niech ten turniej zamyka się od zapisów do finału w góra 1miesiąc.
    Bo rozciąganie rozgrywek turniejowych prowadzi do tego że zainteresowanie wśród widzów zanika a sami uczestnicy mają problem przypomnieć sobie jak nazywa się gość z którym grałem 2 mecz w fazie grupowej.


  11. Następujących 3 użytkowników podziękowało grandcoss za ten post:


  12. #40
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Coś w tym jest, to już po raz drugi przekładany termin zapisów. Najważniejsze pytanie, to czy w ogóle jest prawdziwe zainteresowanie jakimkolwiek turniejem na romka? W ankiecie oddało głos na formułe 2vs2 11 osób, z tego zapisali się tylko Mist i Hadvar, a co z resztą? Czyli pozostałe 9 osób oddało głos dla żartu?

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •