Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Religia

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Religia

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Nie warto ^^ Pogańskie świątynie dają przyjemnie bonusy dla jednostek, po co to tracić?
    Ale chrześcijańska świątynia daje wielkie bonusy do porządku w miastach + opactwo, które daje to samo a dodatkowo nowe jednostki. Poza tym rozkminiłem to tak: z budynkami chrześcijańskimi mogę utrzymywać większe podatki w miastach oraz mniejsze garnizony. Z tego powodu będę mógł mieć więcej kasy i stworzyć więcej armii, która będzie mieć bonusy do morale od kapłanów.

  2. #22
    Maharbal
    Gość

    Re: Religia

    Dodajmy jeszcze, że gwardię paladyńską możemy produkować tylko w miastach ze świątynią chrześcijańską(jeśli się nie mylę).

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Religia

    Cytat Zamieszczone przez Maharbal
    Dodajmy jeszcze, że gwardię paladyńską możemy produkować tylko w miastach ze świątynią chrześcijańską(jeśli się nie mylę).
    Tak jest.
    Wróciłem po dwóch miesiącach do swojej kampanii Frankami, zdobyłem Londyn i na próbę zbudowałem chrześcijańską kapliczkę, zamiast pogańskiej. Efekt tego był taki że porządek publiczny spadł mi do poziomu 60% przy pełnym garnizonie w mieście. Gdy musiałem wycofać ów garnizon z miasta (Celtowie zdradziecko zaatakowali Samabrive) to porządek publiczny spadł do 10% i po dwóch turach bunt.
    Resumując, nawracanie jest makabrycznie hardkorowe, no chyba że jest więcej sposobów nawracanie niż ja znam (a znam tylko budowanie chrześcijańskich budynków).

  4. #24
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Religia

    włączyłem BI po raz pierwszy na poważnie i szok, jestem bardzo zadowolony, tak bardzo nie mogę połapać o co chodzi, że aż jestem szczęśliwy
    od początku - wybrałem Wschodnie Cesarstwo - wybrałem w nim chrześcijaństwo, mimo pogańskich generałów. Zobaczymy.
    Proszę o informacje czy można jakoś polepszyć te konwersje...
    i czy można jakoś gienka nawrócić?

  5. #25
    Maharbal
    Gość

    Re: Religia

    Żadnej postaci nie da się nawrócić, co najwyżej może ona dostać cechy, które obniżą jej poziom nawracania na wyznawaną wiarę.
    Co do polepszenia, da się, ale jest to dosyć ryzykowne: jak wiadomo na nawrócenie wpływają trzy czynniki: postacie w regionie, świątynie i sąsiednie regiony. Można więc sprowadzić generałów z wysokim bonusem do nawrócenia, albo z miejsca zburzyć świątynie innej niż pożądana przez nas religii(a żeby sąsiednie regiony nie generowały tych ujemnych procentów to tam też należy tak postąpić). Oczywiście należy wziąć pod uwagę możliwość buntów i ich tłumienia.

  6. #26
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Religia

    generalnie na podstawie Wschodniego Cesarstwa mogę zawyrokować tak:
    zaczynasz grę to od razu decydujesz się jaką religię będą wyznawać w Twym państwie, w Bizancjum jest przewaga spora chrześcijaństwa, więc od razu zabrałem się za tępienie pogaństwa burząc świątynie Mitry i Słońca (ale kiedyś pogram na tylko świątyniach Słońca, he, he) i budując wszędzie kapliczki. I póki co nie narzekam ani na jeden bunt.
    Handi cup daje sąsiedztwo prowincji tej samej wiary, stąd warto się zdecydować na szybkie kroki, bo przecież większość prowincji frakcji w BI sąsiaduje ze sobą, więc się wpiera w wierze.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. religia
    By takade in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 19:49
  2. Religia w pradziejach
    By Furiusz in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 19:48
  3. Religia
    By Pawel1997 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 10:05
  4. Religia w N:TW
    By anatol in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 06:15
  5. Religia Asyrii
    By Furiusz in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •