Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 145

Wątek: Avatar - kontrowersje na temat filmu

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Avatar to świetny film i wszystkich zachęcam do wizyty w kinie. Na cyfrowym 3d najlepiej wybrać miejsca w 5-6 rzędzie, bo nasze pole wzroku obejmuje wtedy tylko ekran i wrażenie głębi jest najlepsze

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  2. #12
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    Wygląda jak upośledzony kot :?

  3. #13
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Filmy

    z tego co udalo mi sie wyczytać to nawet T. Gilliam nie traktuje tego filmu zbyt powaznie... widowiskowy hit z gwiazdami holyłuda, a hajs z tego pojdzie na coś ambitniejszego albo spłatę domu. hehe

  4. #14
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Mam takie pytanie i problem Isc na zwykły avatar czy avatar 3d ?

  5. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    3D z pewnością

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    http://www.youtube.com/watch?v=Aao0YSITuxc

    I niech mi ktoś powie że ten człowiek nie jest wizjonerem. Za recenzje samego filmu starczy jedno słowo: MAGIA. Ostatnim filmem który zrobił na mnie takie wrażenie był "Łowca Androidów".Naprawdę, polecam Avatara każdemu kinomanowi ale tylko w kinie i tylko w 3D. Sam byłem już 2 razy i na tym się na pewno nie skończy.

    Ps. King powoli staje się na filmwebie sławniejszy niż tutaj.

  7. #17
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    A ja jestem konomaniakie i na avatara się nie wybieram. Nic co do tej pory widzialem, czytalem czy slyszalem nie "popycha" mnie do kina. Pewnie bede w mniejszosci, ale podróz w piekny swiat jaki oferuje mi avatar nie rajcuje mnie. Caly ten film kojarzy mi sie z jakims wiekszym przekretem i czyms na zasadzie kiepskiej gry z super wodotryskami.

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    A ja jestem konomaniakie i na avatara się nie wybieram. Nic co do tej pory widzialem, czytalem czy slyszalem nie "popycha" mnie do kina. Pewnie bede w mniejszosci, ale podróz w piekny swiat jaki oferuje mi avatar nie rajcuje mnie. Caly ten film kojarzy mi sie z jakims wiekszym przekretem i czyms na zasadzie kiepskiej gry z super wodotryskami.
    Nie chciałem zasugerować że każdemu kinomaniakowi film musi się podobać. Nie szerze tu jedynej prawdziwej wiary Chciałem tylko polecić film który w mojej opinii jest prawdziwym arcydziełem (i to nie tylko w kategoriach technicznych). Rozumiem że nie wszyscy podzielają moje odczucia. Z drugiej strony trochę szkoda że wydajesz takie jednoznaczne opinie o filmie którego nawet nie widziałeś. Ja sam wybierałem się do kina bez jakiś większych nadziei na coś więcej ponad pokaz fajerwerków. Cameron udowodnił mi jednak że uczy się na własnych błędach (romans z Titanica był dla mnie nie do zniesienia) i potrafi skroić doskonale wyważoną fabułę. Skoro czytałeś co nieco o filmie to pewnie znasz jej zarys. W mojej opinii argumenty o przesadnym uproszczeniu filmu nie są trafione. Fabuła jest zwarta, logiczna, świeża (mimo znanego wszystkim rdzenia historii wiele elementów jest jednak nowych) i zawiera w sobie kilka bardzo aktualnych dzisiaj refleksji. Do tego aktorstwo jest naprawdę bardzo dobre (Zoë Saldana, Sam Worthington) i potwierdza to bardzo wielu ludzi którzy, jako całość, film krytykują. Oczywiście nie jest to jakaś analiza psychiki i motywów dynamicznych postaci ale tez nie jest to film psychologiczny tylko raczej epicka baśń która musi mieć bardzo wyraźne, przeciwstawne postacie. Czy Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni lub inne tego typu historie (jak również wszystkie baśnie i bajki) są złe tylko dlatego że ukazują pewien uporządkowany od początku świat wraz z wyrazistymi postaciami o naturalnych dla wszystkich atrybutach? Czy ktoś krytykuje Tolkiena za to że Sauron jest zły i nie przechodzi w połowie książki moralnej odmiany? Do tego oceniając film po trailerach i recenzjach innych nie jesteś w stanie wziąć pod uwagę najważniejszego elementu filmu czyli jego klimatu i sposoby w jaki wpływa na widza. Avatar takiej magi ma całe tony i jest to jego główna broń, którą zauroczył tyle milionów ludzi na całym świecie. Nie chce przedłużać więc na koniec jeszcze raz, szczerze polecam Ci ten film. Bilet kosztuje około 20 zł. Jeśli uznasz te pieniądze za stracone to za bardzo nie zbiedniejesz ale jeśli odczujesz to co ja i wiele milionów ludzi na całym świecie(no i King oczywiście ) to gwarantuje Ci że wydasz następne.

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Filmy

    Dzisiaj idę obejrzeć Zobaczymy czy orgazm Kinga jest uzasadniony

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  10. #20
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Ogladałem Avatara i co mi się podobało to oczywiście te pejzaże i świat filmu reszta to denna oklepana fabuła, nastawiona na ukazanie nam jacy to my wszyscy źli i nastawieni na konsumpcjonizm - wręcz morderczą eksploatacje. Do tego ten wątek miłosny niczym z Pocahontas...

    Film nieba nie dotyka, ale muzyka, efekty i ta fauna ratują go 7/10

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepszy avatar - etap II
    By Marat in forum Nagrody forumowe 2012
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 13:07
  2. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 11:24
  3. Daniel Gazda ''Armie Świata Antycznego'' KONTROWERSJE
    By KLAssurbanipal in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 14:38
  4. Elite Units of the West DLC - dyskusje i kontrowersje
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 20:13
  5. Program do przycinania filmu
    By Demon in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •