Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 145

Wątek: Avatar - kontrowersje na temat filmu

  1. #21
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    Z drugiej strony trochę szkoda że wydajesz takie jednoznaczne opinie o filmie którego nawet nie widziałeś.
    Zauwaz, że nie wydałem opinii o filmie. Stwierdzilem tylko, że nic mnie nie zainteresowalo

    Avatar takiej magi ma całe tony i jest to jego główna broń, którą zauroczył tyle milionów ludzi na całym świecie. Nie chce przedłużać więc na koniec jeszcze raz, szczerze polecam Ci ten film. Bilet kosztuje około 20 zł. Jeśli uznasz te pieniądze za stracone to za bardzo nie zbiedniejesz ale jeśli odczujesz to co ja i wiele milionów ludzi na całym świecie(no i King oczywiście ) to gwarantuje Ci że wydasz następne.
    Kosztuje troche wiecej i znam pare sposobów ich zainwestowania, ktore na pewno mnie nie rozczaruja Poza tym nie mozna zapominac o tych wielu milionach którzy poczuli się zrobieni w jajo. Mnie odstrasza te powtarzające się stwierdzenia: kiepska fabuła, kiepskie dialogi itd. Ludzie, owszem, chwala film za magie, swiat, efekty, ale mnie to nie rusza, poprostu. Moze sie myle, moze nie, ale Avatar nie budzi u mnie jakiegokolwiek zainteresowania, a na sile nie bede sie do kina wybierac
    PS:no chyba ze Brad Pitt by w nim gral, a nie gra

    Czy Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni lub inne tego typu historie (jak również wszystkie baśnie i bajki) są złe tylko dlatego że ukazują pewien uporządkowany od początku świat wraz z wyrazistymi postaciami o naturalnych dla wszystkich atrybutach? Czy ktoś krytykuje Tolkiena za to że Sauron jest zły i nie przechodzi w połowie książki moralnej odmiany?
    Tylko inaczej sie patrzy na cos, co zaczyna, a inaczej na cos co powiela po latach. Poza tym WP ma wielu krytyków, w tym mnie.

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Filmy

    proszę modów o wydzielenie tematu 'Avatar', bo już mnie krew zalewa...

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Temat o filmach, więc o co kaman ?

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Filmy

    Mnie jakoś aż tak bardzo ona nie przypadła do gustu. Na pewno nie pójdę drugi raz do kina dla niej ;] Postać jak postać ;]

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Do Volomira

    Po pierwsze nie wiem o co Ci chodzi z tymi milionami nabitych w butelkę ludzi. Tępo w jakim ten film zarabia gigantyczne pieniądze świadczy o tym że został świetnie przyjęty na całym świecie. Do tego recenzje najbardziej cenionych krytyków są chyba bez wyjątku bardzo optymistyczne (rotten podaje średnie w granicach 94% !). Z doświadczenia wiem że praktycznie wszyscy moi znajomi którzy byli na filmie (czyli prawie wszyscy moi znajomi ) bardzo sobie go chwalą a niektórzy wybierają się na następne seanse. Wiem że to nie jest żadna wyrocznia i są ludzie którym film nie przypadł do gustu ale stopień szaleństwa jaki rozpętał się na punkcie Avatara świadczy że generalnie film bardzo się ludziom podoba. Piszesz o słabych dialogach i wtórnej fabule. Pierwszy zarzut jest naprawdę absurdalny. Dialogi w filmie poprowadzone są bardzo sprawnie, unikają zbytniego patosu (bardzo ostatnio popularnego), potrafią zaskoczyć humorem i dobrze wpisują się w konwencje filmu. Ja osobiście nie spotkałem się aby poważni recenzenci zarzucali dziełu Camerona coś w tej materii. Pozostaje argument o fabule. Ja osobiście mam wrażenie że jest on tak popularny bo tak naprawdę ciężko znaleźć jakieś poważne zarzuty pod adresem tego filmu. O fabule zawsze można przecież powiedzieć że jest zbyt prosta i przewidywalna. W poprzednim poście starałem się wytłumaczyć że Avatar nie powinien być rozpatrywany w tym względzie jako dramat, skomplikowany kryminał, film psychologiczny czy różne zawiłe formy kina europejskiego bo to po prostu inny gatunek filmu. Film Camerona to pewien rodzaj baśni czy jak kto woli epickie widowisko. W swoich założeniach jest on adresowany do szerokiej publiczności a więc także do jej młodszej części. Jego zadaniem nie jest prowadzenie widza meandrami fabuły do jakiegoś tajemniczego i niespodziewanego zakończenia. Ten film ma porwać widza w miejsce którego jeszcze nie widział ( i więcej nie zobaczy), miejsce niesamowite bo tak bogate że nieprawdopodobnym wydaje się że ktoś był w stanie to wszystko wymyślić. Jak wszystkie baśnie Avatar pokazuje wyrazistych bohaterów, z którymi widz się utożsamia, biorących udział w niesamowitych, epickich wydarzeniach. To jest kanon tego typu opowieści, książek i filmów, ich esencja. Nie wiem jak można uznać to za jakąś wielką wadę tego filmu. Nie słyszałem nigdy krytyki dzieł Larsa von Triera(Jednego z moich ulubionych reżyserów. Polecam szczególnie Dogville) pod kątem efektów specjalnych. To po prostu nie ten gatunek. Naprawdę nie wiem czemu niektórzy "krytycy" na forach internetowych nie rozumieją że można najpierw pójść z rodziną czy znajomymi na Avatara, doskonale się przy tym bawiąc, a później obejrzeć "Białą wstążkę" Hanekego i wyciągnąć z tego jakieś ciekawe wnioski. Jedno przecież drugiego nie wyklucza a co więcej oba te sposoby aktywności kulturalnej świetnie się uzupełniają. Dzisiaj jakoś niektórzy ludzie nie chcą pamiętać że np. starożytni grecy równie często jak na klasyczne dramaty udawali się do teatrów na świetne, znane do dzisiaj komedie czy inne lżejsze formy rozrywki. Czy to im jakoś uwłacza? Nie sądzę. Te wszystkie zarzuty śmieszą mnie tym bardziej że fabuła Avatara w odniesieni do wszystkich znanych mi amerykańskich superprodukcji wypada naprawdę bardzo dobrze. Jest spójna, zwięzła, pozbawiona błędów logicznych i na tyle prawdopodobna(w kategoriach si-fi oczywiście) że może być zaakceptowana przez każdego widza (to nie jest poziom 2012 gdzie z nagromadzenia idiotyzmów mdli człowieka już po 20 min).Górnolotne przesłanie przekazane jest w sposób, może nie idealny, ale pozbawiony nadmiaru, duszącego człowieka, patosu. Zostaje wątek miłosny który poprowadzony został bardzo zręcznie, nienachalnie, tak że doskonale uzupełnia fabułę ale jej nie przytłacza (jak w Titanicu). Czego więcej można oczekiwać od takiego filmu( że wszyscy zginą? że Jack okaże się ukrytym homoseksualistą?) ? Pewnie Cię nie przekonam tym swoim, przydługim wywodem. Zaznaczam że wyrażam tylko i wyłącznie swoje, prywatne poglądy bez aspiracji do kreowania obiektywnego obrazu świata. Ja, w każdym razie, dałem się porwać magi tego filmu, uważam go za jeden z najlepszych obrazów jakie widziałem i na pewno jeszcze wybiorę się do kina.

  6. #26
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Cytat Zamieszczone przez jon_snow
    Czego więcej można oczekiwać od takiego filmu( że wszyscy zginą? że Jack okaże się ukrytym homoseksualistą?) .
    Jeżeli chodzi o pierwsze to trzymałem kciuki za dzielnych ludzi w mechach walczących z tymi niebieskimi stworami choć wiedziałem że tak się ten film nie może skończyć.
    tego drugiego ze Jack jest homo nie ścierpiałbym i wyszedł z kina ale co tam ja,to by były niezłe jaja dla milionów widzów
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

  7. #27
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    To dopiero początek

    Taaa... wielki krytyku kina.

    Tak się zastanawiam jakie nominacje do Oskarów należą się filmowi.

    Ja bym nominował w takich kategoriach:

    * Najlepszy Film
    * Najlepszy Reżyser
    * Najlepsza Aktorka
    * Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz
    * Najlepsze Zdjęcia
    * Najlepszy Montaż
    * Najlepsze Efekty Specjalne
    * Najlepsza Muzyka
    * Najlepsza Piosenka
    * Najlepsza Charakteryzacja
    http://www.europeanwars.fora.pl/wolne-s ... ,1260.html

    viewtopic.php?f=116&t=2921&p=51556#p51556

  8. #28
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Filmy

    Podziele sie z Wami swymi wrazeniami odnosnie "Avatara":
    Nie ma co ukrywac ze wraz z pojawieniem sie tego filmu zaczal sie nowy rozdzial w kinematografii.Film powstal w calosci w komputerze(oprocz garstki aktorow caly swiat Pandory zostal stworzony przez program graficzny).Efekty specjalne(jezeli mozna tak sie wyrazic ;caly film to jeden wielki efekt specjalny ) sa powalajace i zapieraja dech w piersi.
    Obejrzalem ten film dwa razy i od strony artystycznej nie mam do niego zadnych zastrzezen.Zas co do samej fabuly to mnie zwyczajnie rozczarowala ale nie ma rzeczy doskonalych :!:
    Gdy pojawi sie na DVD z pewnoscia go kupie do swej kolekcji zeby od czasu do czasu swe oczy radowac(zwlaszcza Pandora noca jest niesamowita ).Polecam obejrzenie "Avatara" kazdemu widzowi bo mimo blahej opowiastki to jest piekna wizja innego swiata .


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    kizi, milcz heretyku

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Filmy


    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepszy avatar - etap II
    By Marat in forum Nagrody forumowe 2012
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 13:07
  2. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 11:24
  3. Daniel Gazda ''Armie Świata Antycznego'' KONTROWERSJE
    By KLAssurbanipal in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 14:38
  4. Elite Units of the West DLC - dyskusje i kontrowersje
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 20:13
  5. Program do przycinania filmu
    By Demon in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •