Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 145

Wątek: Avatar - kontrowersje na temat filmu

  1. #41
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Może już czas zakończyć te dywagacje. Chyba już każdy wyraził swoje zdanie na temat Avatara. Nie ma co się pieklić i przywoływać tysiąc razy te same argumenty. Prawda jest taka że ocena danego filmu jest sprawą tak subiektywną że każdy z nas ma 100% racji . I tak nikt nikogo nie przekona. Pewne osoby są filmem oczarowane (ja ) a niektóre nie, to chyba całkiem zdrowa sytuacja.

    Btw. Widzieliście kiedyś żeby na forum ktoś przekonał innego użytkownika do swojego poglądu? Ja nie pamiętam takiej sytuacji. Tu wszyscy są najmądrzejsi.

    Panie i panowie co zarzucają Avatarowi zbyt prosty scenariusz. Dzieło Camerona właśnie otrzymało nominacje od Writers Guild of America za najlepszy oryginalny scenariusz roku. Jest to bardzo ważne kryterium, które decyduje w wielu przypadkach o nominacji do Oskarów. Wiem że to o niczym nie przesądza ale niezaprzeczalnie film odniósł kolejny sukces. Cała piątka:

    (500) Days of Summer, Written by Scott Neustadter & Michael H. Weber; Fox Searchlight

    Avatar, Written by James Cameron; 20th Century Fox

    The Hangover, Written by Jon Lucas & Scott Moore; Warner Bros.

    The Hurt Locker, Written by Mark Boal; Summit Entertainment

    A Serious Man, Written by Joel Coen & Ethan Coen; Focus Features

    Moim faworytem jest Serious Man. Genialny film braci Coen. Polecam każdemu.

  2. #42
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Filmy

    Ależ ten film ma przesłanie. Odmawianie Avatarowi przesłania jest równie bezmyślne co chwalenie bez granic. Nie należy się doszukiwać wielkiej głębii tego filmu, ale też nie oferuje on tylko pięknej grafiki i akcji.

    Zazwyczaj płytkie filmy i bez emocji nie dostają oceny 8,7/10 od prawie 140 000 głosujących?
    http://www.imdb.com/title/tt0499549/

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  3. #43
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    Ależ ten film ma przesłanie. Odmawianie Avatarowi przesłania jest równie bezmyślne co chwalenie bez granic. Nie należy się doszukiwać wielkiej głębii tego filmu, ale też nie oferuje on tylko pięknej grafiki i akcji.
    Oferuje tylko efekty, nic wiecej. Avatar ma dostarczyc czysta rozrywke. Dorabianie przeslania jest smieszne. Bo jedsli Avatarowi dorabiamy przeslanie to mozna to zrobic z kazdym filmem czy serialem. Chocby Klan, ma takie przeslanie, ze rodzina jest najwazniejsza...

    Zazwyczaj płytkie filmy i bez emocji nie dostają oceny 8,7/10 od prawie 140 000 głosujących?
    http://www.imdb.com/title/tt0499549/
    I? To ma tlumaczyc glebie i przeslanie? Sam bym film mógl ocenc na 8, a i tak uwazam, ze nie ma przeslania. Bo jesli chodzi o dastarczenie widzowi rozrywki to Avatar jest w tej dziedzinie klasa swiatowa i z tego powodu zasluguje na taka ocene.

  4. #44
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Filmy

    Nie wszyscy są godni żeby zrozumieć przesłanie, ale dobra...każdy ma prawo do oceny

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  5. #45
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    Tylko, ze to nie sa pytania, bo Avatar daje Ci to wszystko na talerzu Black&White czyli brak przeslania. Czysta rozrywka i maszyna do robienia pieniedzy.

  6. #46
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Filmy

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Tylko, ze to nie sa pytania, bo Avatar daje Ci to wszystko na talerzu Black&White czyli brak przeslania. Czysta rozrywka i maszyna do robienia pieniedzy.
    A widzisz...a jednak daje Czyli są ^ ^ Problem z głowy ;]
    Ale jedno przyznam - to grafika jest główną atrakcją filmu ;]

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  7. #47
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Filmy

    Chyba w Olsztynie nie będzie Arna, podobnie jak Parnassusa. Ja musiałem iść na oba w Toruniu w Cinema City.
    Te miasto chyba nigdy mnie nie przestanie zaskakiwać szkoda tylko, że negatywnie... Czas przenieść stolice do Iławy bądź Elbląga A miałem taką nadzieję, na obejrzenie Al Ghoutigo na dużym ekranie.

    Co sadzicie o Arnie? Wielu z was juz widzialo nasza Polską wersję?
    Oglądałem w tamtym roku dwie części i muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobry film aczkolwiek brakuje mu troszeczkę takiego polotu i rozmachu jak choćby KoH. Jego największą zaletą jest przede wszystkim okres w jakim rozgrywa się film - dla mnie, niewymagającego kinomana to chyba najważniejszy czynnik. Wystarczy mi film historyczny z dość wiernie oddanymi realiami I właśnie to wszystko mogę znaleźć w Arnie. Czego chcieć więcej? Walki kosmicznych marines z niebieskimi ufokami, które mieszają ludzi w głowach?

    KLA wybacz ale mam nieraz wrażenie, że dosypali ci coś do popcornu. Wypowiedziałeś się pięknie na temat filmu raz, drugi, trzeci, pięćdziesiąty, nawet moda zamierzasz o tym zrobić ( szczerzę życzę powodzenia ) i dobrze - każdy zna Twoje zdanie i chyba już styknie co? Nie dręcz już duszy... Jak ten temat tak cię kręci to przenieś się na jakieś forum tematyczne ( administrowane przez dzika i gorbiego ) rozwiń swoje skrzydła i leć, leć na chwałę avatara po wieki wieków amen...

  8. #48
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Filmy

    Cóż, wspaniałe musi być to przesłanie antykapitalistyczne w filmie z niespotykanym dotąd budżetem i zarabiającym ogromną kasę poza tym jechanie w tonie lewacko-ekologicznym jest teraz modne, nie ma się czym ekscytować

  9. #49
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Wracam z Avatara. film jest genialny. Zakochałem się w Neytiri... Prosta historia i jednocześnie tak prawdziwa. Dla fanów szukania cytatów - raj. Nawiązania i do Diuny i samego Titanica i wielu innych. Polecam! Widzę Cię...

  10. #50
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Też byłem na Avatarze dwa dni temu. Ogólnie to film mi się podobał, efekty specjalne faktycznie miażdżą (choć jak zwykle wygrali nie ci co chciałem;p). Co do samej fabuły: ekologiczne przesłanie to aż nazbyt widoczne było, ale sama historia zjadliwa i fajnie przedstawiona.
    A moje zdanie o Neytiri? Oczywiście, że je wygłoszę. Ja rozumiem, że charakter, wspaniała postać i w ogóle, ąle King, Tomsn ona ma trzy metry... i to na oko. Tak, że co do moich kobiecych ideałów to zdecydowanie zostaje przy Japonkach, Koreankach i Emmie Watson tak jak to przedstawiłem w temacie "Miss Świata".

    Titanic 2? Jak oglądałem ten trailer to miejscami myślałem, że to fake. Ale jednak nie... A więc dostaniemy niedługo odgrzewany kotlet jakich mało...
    "Aut vincere, aut mori"

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepszy avatar - etap II
    By Marat in forum Nagrody forumowe 2012
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 12:07
  2. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 10:24
  3. Daniel Gazda ''Armie Świata Antycznego'' KONTROWERSJE
    By KLAssurbanipal in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 13:38
  4. Elite Units of the West DLC - dyskusje i kontrowersje
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 19:13
  5. Program do przycinania filmu
    By Demon in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 15:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •