Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: Zasady - dyskusja

  1. #21
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    W sumie przy 2vs2 to aż tak bardzo nie przeszkadza, bo i tak ten drugi musi wziąć słabszą frakcję. Tylko wtedy tzeba by zmniejszyć pewnie do 4 takich samych jednostek, bo 5 zapków będzie wszystko wycinać.

  2. #22
    Wojski Awatar Ingvar77
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Rzym jest jeden, wykorzystasz, nie będziesz miał więcej dostępu do frakcji o podobnej charakterystyce możliwości, podobna sytuacja jest z kilkoma innymi frakcjami, m.in. Odrysami, Swebami(z Ariowistem) etc. Jednak po wykorzystaniu Arwernów, dalej możemy wybrać prawie identycznych rosterowo Bojów, Tylis, Nerwiów, a od biedy nawet Arewaków czy Getów, którzy roster mają bardzo, ale to bardzo podobny i przy okazji uniwersalniejszy od frakcji greckich czy wschodnich. Skończy się to tym, iż każdy wykorzysta tych nieszczęsnych Arwernów, Nerwiów, Bojów, Tylis, za to prawie nikt kijem nawet nie dotknie Syrakuz, Aten i innych frakcji, które wymagają specyficznego podejścia. I przy resecie frakcji w finale znów zobaczymy prawie same heroiczne walki Tylis z Getami czy Arwernów z Bojami.
    Vae Victis

  3. Użytkownicy którzy uznali post Ingvar77 za przydatny:


  4. #23
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Zgadzam się w pełni z wypowiedzią Ingvara. Bo ... już to nie raz przerabialiśmy.

  5. #24
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    A może by tak dodać jeszcze Nerwiów oraz wprowadzić starą zasadę max 3 miecze powyżej 1000? Ta frakcja nie posiada silnej piechoty mieczowej w średnim przedziale cenowym, dlatego chyba zasłguje na większą przychylność. Co do Tylis i Bojów pełna zgoda.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


  7. #25
    Wojski Awatar Ingvar77
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    uważam że nerwiowie powinni być za arwernów, z tym, że nie każdy ma dlc, i nie każdy będzie miał te frakcje dostępną Jedna frakcja zapkowa to i tak wystarczająco.
    Ostatnio edytowane przez Ingvar77 ; 22-03-2018 o 23:02
    Vae Victis

  8. #26
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Ale Zapki to prawie to samo, co każda elitarna barbarzyńska piechota mieczowa. Równie dobrze można usunąć wszystkie barbarzyńskie nacje.

  9. #27
    Wojski Awatar Ingvar77
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Nie chodzi o zapki, nie chodzi o poborowych. Tyle razy jest to wałkowane, że się pisać odechciewa. Gra nie jest przystosowana do multi, czego wynikiem jest obecna sytuacja, mianowicie taka, że mamy frakcje będące klonami Arwernów, różniące się detalami, takiej sytuacji nie uświadczymy, na przykład z rzymianami czy odrysami. Do tego te nacje posiadają uniwersalne silne rostery, czego wynikiem jest, że 90% najważniejszych starć to oglądanie frontalnego starcia Tylis z Bojami, a na dokładke Arwernowie z Getami. Przy ograniczeniu tych paru frakcji, zwiększy się szanse na zobaczenie czegoś nowego, a i we wcześniejszych fazach trzeba będzie szanować wybór frakcji zapkowej, bo będzie taka możliwość tak jak z rzymem tylko raz, a nie cztery.
    Vae Victis

  10. #28
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Jak juz pisałem. Ja się całkowicie zgadzam z Ingvarem. 4 nacje z zapkami to jest "must have" w ważniejszych meczach.

    Dla mnie to jest nudne. I dlatego mamy teraz taką radość z CoN gdzie barbary są mocno osłabione.

    Ale to Wasz turniej.

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  12. #29
    Cześnik Awatar bachus81
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 61 podziękowań w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Jak juz pisałem. Ja się całkowicie zgadzam z Ingvarem. 4 nacje z zapkami to jest "must have" w ważniejszych meczach.

    Dla mnie to jest nudne. I dlatego mamy teraz taką radość z CoN gdzie barbary są mocno osłabione.

    Ale to Wasz turniej.

    Z tego co widzę to tylko Ingvar panicznie boi się barba. Pirx jest znudzony nimi. Większość, z którymi rozmawiałem, nie przejmuje się tym i nie lamentuje. Rozumiem lamenty kolegi Pirxa. Szanuje je bo gracz jest z top i aktualnie gra w Romka.

    Martwi mnie gdy opinia jednej osoby eliminuje fajne nacje. Starożytność bez Bojów, Arwe ?

    Do tego brednie, że Romek nie jest na multi ?! Jak nie jest jak właśnie bitwy na multi są świetną rozrywką. Minusem tej gry są kampanie.

    Podoba mi się pomysł by ograniczyć ilość zapków do max 3 i dopuścić wszystkie frakcje z wyjątkie : nomadów i Empire divided.

    Reasumując:

    - 12 piechoty
    - 4 tych samych
    - 6 mieczy (limit zapków lub ogólnie piechoty powyżej 1k do 3)
    - 4 konni harcownicy (wydaje mi się, że powinni wliczać się w limit kaw)
    - 10 kaw
    - 8 strzelców pieszych
    - maks 6 pików
    - 1 słoń lub rydwan

    - ogólny zakaz push z wyjątkiem jednostek strzelców pieszych.

    By urozmaicić grę wprowadzamy nowe mapy.

    Proponuję także wprowadzić jakiś rodzaj eliminacji map - np w każdym meczu można tylko raz użyć danej mapy.
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym, a nie ulec to zwycięstwo." marszałek Józef Piłsudski

  13. #30
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Bachus, tu nie chodzi o to, że barbaty są zbyt op, czy coś. Problem z nimi jest taki, że są pewniakami dla średniego gracza, co powoduje obustronne zabieranie barbarów, co jest po prostu nudne. Poza tym fajny pomysł z eliminacją map.
    Turnieje :
    I,II,III & IV sezon ligi Rome 2
    Krwawe igrzyska
    Bursztynowy szlak 2v2
    Forumowa liga gwinta sezon I & II
    Turniej imienia x71 Medieval 2 - III miejsce
    Medievalowy turniej Galzaga - I miejsce

    Kampanie online :
    KO 38
    Wielka kampania antyczna 1.0 - Swebowie
    Wielka kampania antyczna 1.2 - Icenowie
    Oderint, dum metuant - Kimmeria

    Międzynarodowe :
    Cup of Nations 2017 - Armenia
    Cup of Nations 2018 - Icenowie
    Cup of Nations 2019 - Macedonia

  14. Użytkownicy którzy uznali post Nikczemnik za przydatny:


Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •