Cytat Zamieszczone przez wilk7486
znacznie łatwiej ai przyjmowało sojusze, chętniej oddawało miasta/zamki za floreny, w porównaniu do modu SS praktycznie zawsze ai przyjmowało propozycję rozejmu, "Zostań wasalem" działało nawet z większymi frakcjami (2,3 miasta a nie jak w SS, 1 i to z podpisem "ledwie zaakceptowane") oraz był zwalony papież dla frakcji chrześcijańskich. żeby zostać ekskomunikowanym trzeba było naprawdę mocno się natrudzić. Ale może spróbuj czegoś innego, zamiast kombinować z dyplomacją, zmień wartości murów w pliku descr_walls, a dokładniej szybkostrzelność wież. Wtedy mając balisty, żadna armia forsująca mury taranami i wieżami, ich nie zdobędzie. Poprostu mniej kombinowania

P.S. żeby rozpakować spakowaną zawartośc plików data, użyj programiku unpacker, powinieneś go mieć albo na płycie albo w jednym z folderów instalacji. Jednakże pamiętaj o usunięciu wtedy wszystkich plików mających w nazwie geography (pliki dll i tekstowe) inaczej będzie ci się wywalał ctd.
dzięki za odpowiedź!
mnie właśnie ciągnie do jakiejś dyplomacji, lubię ten panel dyplomacji, tylko wkurza mnie to, że komputer ma pewną granicę negocjacji, których nie odpuści. A zwyczajnie chcę żeby była bardziej realistyczna dyplomacja.