Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Proszę o ocene armii

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2018
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Proszę o ocene armii

    Rozgrywam wszystko Shimazu. I tak myślę... które jednostki najlepiej będą mi służyć za uniwersalną armię?
    Mój typowy build to:
    Gen - cztery x jednostka samurajów (z katanami), sześć razy jednostka mnichowych łuczników, sześć razy jednostka samurajów wyposażonych w yari, trzy x jazda wyposażaona w katany.

    Czy to wystarczy? Jeżeli nie - to co zmienić? Wiem, ze wszystko jest kwestią tego czym dysponuje przeciwnik, jednak do tej pory uczę się i np. totalnie zrezygnowałem z rekrutacji nindża i jednostek wyposażonych w bomby. Może to błąd?
    Dziękuję za szczere opinie!

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Użyję fragmentu słowa bushido. Do - droga. Dość długa droga do tego składu i całkiem droga ta armia.



  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jak dla mnie samurajów z yari masz za dużo. Nadają się oni tylko do kontrowania jazdy, więc są, w tym wypadku, niepotrzebną startą pieniędzy i miejsca. Zamiast nich można wziąć ashigaru, albo jazdę z yari. Poza tym spróbuj może samurajów z no-dachi użyć, bo koszą każdą piechotę.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach
    Jeśli o mnie chodzi wyrzucił bym zupełnie samurajów z yari, jest to jednostka bezużyteczna. Front jednostek powinni stanowić samurajowie z naginatami, jako, że grasz Shimazu skrzydła dobrze uzupełnić jednostkami samurajów z katanami, jako kawaleria również samurajowie z naginatami, jednostki łuczników oczywiście mnisi.
    Kompozycja:
    1 generał
    6 pieszych samurajów z naginatami( z bonusem do pancerza)
    4 samurajowie z katanami (bonus do ataku)
    5 mnichów
    4 konni samurajowie z naginatami (bonus do pancerza)
    Zwykle używałem takiego składu jako trzonu armii. Samurajowie dobrze znoszą ostrzał łuczników, własne oddziały łuczników powinny wygrywać starcie z wrogimi oddziałami, kawaleria z łatwością poradzi sobie z wrogiem.
    Popraw podpis

  5. #5
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Ja bym nie rezygnował z ninja - są świetnym uzupełnieniem łuczników, i katapult, dzięki ich bombom udało mi się przechylić szalę na mą korzyść w niejednej bitwie, i tak ładnie niszczą morale.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •