Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526
Pokaż wyniki od 251 do 258 z 258

Wątek: Dyskusja

  1. #251
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    To kilka słów ode mnie po finale - wygrana Urala była w pełni zasłużona. Jestem mocno w szoku, że taki gracz multi uchwał się z boku. Przypomina mi tutaj trochę Wybobraka w Romku, który wymiótł MP Rome 2 chyba w 2014. Różnica jest taka, że Wybobrak był gburem, a Ural to super typ.

    O zwycięstwie Urala w całym turnieju zdecydowały połączenie:
    - kunsztu taktycznego (w końcu jako pierwszy skumał moc tanich włóczni za 200 i konnych łuków),
    - wyśmienitego mikro (myślę że tylko Kaszanka może z nim stawać w szranki w tym temacie),
    - chłodnej głowy (pomimo braku ogrania turniejowego - ale cóż, chłopak po medycynie, więc czemuż się dziwić ),
    - wreszcie ruchów MLG w trakcie bitew jak te cofki piechoty ze zwarcia i natychmiastowe szarże jazdy na goniącą piechotę przeciwnika, czy też podejścia i cofki oddziałów strzelających celem zmarnowania strzał przeciwnika (te ostatnie ruchy kosztowały mnie przynajmniej 1 bitwę w finale).

    Oczywiście, mogło być różnie z Uralem. Miał bardzo mocne boje w 1/4 z pyzą, 1/2 z Kaszanką i wreszcie w finale ze mną. Ale jednak kombinacja tych powyższych elementów sprawiła, że dał wszystkim radę. A muszę przyznać, że wczoraj byłem bardzo dobrze dysponowany. Wypoczęty, z mikro jakiego nie miałem od bardzo dawna. A i tak nie udało mi się przełamać Urala.

    Proponuję Tuff, żebyś zrealizował ten pomysł z transmisji finały i zrobił filmik z MLG taktykami i MLG ruchami z turnieju.

    Bo wychodzi na to, że 3K są dużo głębszą strategią multi, niż nam się wydawało. Można nadrabiać braki w jednostkach strzelających świetnym mikro (typu te cofki strzelcami Urala). Można podnosić poziomy wybranym jednostkom i tworzyć z nich istnych killerów (co pokazał Mist). Można kombinować.

    Podsumowując, po fazie grupowej, która była dosyć słaba z racji wielu niepoważnych "uczestników", faza pucharowa to już istny ogień. Wszystkie mecze rozegrane, myślę że z dobrą zabawą uczestników. Dzięki za ten turniej.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  3. #252
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    czy też podejścia i cofki oddziałów strzelających celem zmarnowania strzał przeciwnika
    Wg mnie takie rzeczy powinny być możliwe tylko dla kawy i najszybszej piechoty - w tej chwili pewnie duża część jednostek tak może.


    Stary nick:kujon333


  4. #253
    Wojski
    Dołączył
    Jun 2019
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Mimo zwycięstwa nie była to pewna dominacja. Sam wynik pokazuje, że udało mi się o włos. Z resztą w wielu bitwach zdecydowały pojedyncze jednostki w odróżnieniu od bitwy 4 w której Pirx miał znaczną przewagę. Gdyby nie użycie niestandardowej jednostki w ostatniej bitwie to wynik finału mógłby być inny. Rywalizacja była bardzo ciężka i mimo mojego coraz lepszego obycia z turniejem wielokrotnie odczuwałem widmo porażki. Również wiele wcześniejszych bitew było wyrównanych i decydowały niewielkie oddziały. No i miałem trochę farta, że trafiłem z moją taktyką. Bardzo cieszy mnie fakt, iż udało mi się stawić czoła wielu weteranom total wara z bardzo dobrymi umiejętnościami strategicznymi.

  5. #254
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Oglądałem każdą bitwę na kanale Tuffa. To było ciekawe widzieć masakry w meczach grupowych i z każdym kolejnym etapem coraz bardziej zacięte starcia. Przystąpiłem do turnieju z marszu po rozegraniu może 3 czy 4 bitew w tej grze i samo oglądanie Was wszystkich było dla mnie pouczające. Mocno narzekałem początkowo na 3k (ale to u mnie norma z nowymi odsłonami), ale ewidentnie gdy ktoś wie co robi (nie to co ja ) to walki naprawdę fajnie wyglądają. Gdzieś tam w sieci udało mi się zastosować jako takie bildy, które częściowo w pamięci mi pozostały z pozytywnym skutkiem.
    Także błędy jakie się zdarzały podczas tych rozgrywek nie tylko mi warte są uwagi w końcu ponoć na nich się uczymy. Ogólnie Dziękuję organizatorom, wszystkim, którzy się zgłosili i zagrali a także Tuffowi. To dobra reklama dla naszej scenki zakończona wielkim finałem prawie jak w domu rozkoszy choć w lepszym stylu bo to była dłuuga gra wstępna

  6. Użytkownicy którzy uznali post Pruber za przydatny:


  7. #255
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Ja jeszcze z niecierpliwością czekam na mojego kata i mecz o 3 miejsce podsumowanie i wycałowanie wszystkich za tak zacną imprezę po tym na pewno

    Tak z innej beczki naszło jeszcze mnie jedno ciekawe porównanie co do graczy biorących udział w turnieju. Jak miałbym porównać niektórych do konkretnego koloru generała to z z górnej stawki mamy samych graczy Awangardy(czerwoni generałowie) prezentujący boskie umiejętności bojowe(czytaj micro), nie będę pisał kogo do tej kategorii zaliczam i tak pewnie wiadomo . Niestety siebie nie mogę tam zaliczyć ja jestem tylko marnym niebieskim(strateg) albo żółtym(dowódca), którzy jak wiadomo aktualnie mocno odstają od wyżej wymienionych panów.

    Ale zobaczycie jeszcze zobaczycie nadejdzie mój czas a jak nie to trzeba będzie zmienić kolor o ile to możliwe w moim wypadku

    Ps. Ostatnie zdanie i porównanie Prubera boskie
    Spoiler: 







  8. #256
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Liczę Mist na kilka niespodzianek z Twojej strony. Wszyscy liczymy.

    A tak w ogóle to faktycznie świetną opcją okazało się publikowanie powtórek z bitew. To już powinien być standard przy kolejnych turniejach. Jest to skarbnica wiedzy dla innych graczy i dobry krok w kierunku podniesienia ogólnego poziomu naszej sceny.

    Ciekawe jak teraz się spiszemy na tle zagranicznej konkurencji w rosyjskim turnieju. Zachęcam do udziału.

    http://clancommunity.ru/forumdisplay.php?f=896

  9. #257
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Panowie, ja równiez dziekuje wszystkim za udzial w turnieju. Dostarczyliscie mi swietnych materialow na kanal.
    Bardzo podobala mi sie koncowka turnieju gdzie kolejne fazy szly dosyc szybko po sobie, mysle ze niesttey faza grupowa rozwlekla sie zbyt bardzo.

    Na koniec powiem, ze zamierzam robic co tygodniowe streamy z 3k multi. Z wami wszystkimi mam nadzieje

  10. Użytkownicy którzy uznali post tuff_gru za przydatny:


  11. #258
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Niestety zamówione części do nowego PC (popsuł mi się komp akurat teraz...) przyjdą najwcześniej w przyszłym tygodniu... (jeżeli kogoś widzicie na moim Steam to Wilamos gra w Mordhau )

    I tak już mocno naciągnąłem termin, także chyba czas przyznać walkower dla Mista. Jeżeli jest opcja, oczywiście możemy zaczekać, ale rozumiem również, że czas już zamknąć turniej, a i sponsorzy się niecierpliwą :/

    Dzięki wszystkim za turniej i graty Ural, następnym razem postaram się odegrać
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •