Strona 9 z 26 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 254

Wątek: Total War Saga: Troy - dyskusja ogólna

  1. #81
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Jestem ciekaw jakie "Konie Trojańskie" (sposoby dostania się do miasta) zobaczymy w grze. Mają być trzy. Jednym z nich są trzęsienia ziemi, które będą nawiedzać Troję od czasu do czasu i sprawią, że miasto będzie wrażliwe na atak. Nie zdziwiłbym się gdybyśmy zobaczyli jakąś specjalną machinę oblężniczą.

    Każdy bohater ma mieć podobno dwie niepowtarzalne mechaniki. W jednym z wywiadów powiedzieli, że Odyseusz w ramach swojej unikalnej mechaniki będzie mógł budować jakieś struktury w miastach innych frakcji. Zastanawiam się czy będzie to coś mechanicznie podobnego do podmiasta Skavenów z Warhammera 2. Może się też okazać że te "struktury" będą jednym z wcześniej wspomnianych "Koni Trojańskich". Jako zaprawiony żeglarz, Odyseusz ma też być w stanie budować unikalne budynki w nadmorskich osadach.

    Wygląda na to, że Achilles też już ma je potwierdzone. Jedną z nich jest "Gorąca krew", która sprawia, że zależnie od humoru Achillesa nasi poddani będą pracować lepiej albo ciężej będzie nam się prowadziło negocjacje. Jego drugą mechanika nazywa się "Największy wojownik" i wymaga od Achillesa ciągłego mierzenia się w walce z wrogimi herosami. W nagrodę jednostki Achillesa będą bardziej lojalne oraz tańsze w utrzymaniu.

    Fajnie, że nasi herosi będą mieć unikalne zadania fabularne - dla przykładu misje Odyseusza będą przywoływać wydarzenia z Odysei i zakończą się bitwą z zalotnikami. W jednym z wywiadów powiedzieli, że po realizacji tych zadań Odyseusz otrzyma specjalny łuk a jego syn Telemach stanie się grywalnym bohaterem.

    Co do Trojańskiej strony to jestem ciekaw kim będą pozostali "czempioni". Hektor i Eneasz zostali już potwierdzeni. W różnych newsach było napisane, że Hektor będzie rywalizował o względy Priama z Parysem, więc nie zdziwiłbym się gdyby on też był grywalny. Czwartym zgaduje, że najprawdopodobniej będzie Sarpedon, który w końcu był jednym z najważniejszych przywódców Trojańskich sojuszników. Co do Priama to wygląda na to, że jego miasto będzie niegrywalną frakcją, którą jak gramy Hektorem możemy otrzymać gdy zrealizujemy wyznaczone zadania.

    O Trojańczykach wiemy mniej. Hektor ma mechanikę o nazwie "Życzliwość Priama", czyli wcześniej wspomniane misje od ojca dzięki którym może zostać królem Troi. Eneasz będzie mógł zaś "rozmawiać" ze zmarłymi. W wywiadzie jako przykład tej mechaniki podano zdobycie regionu z grobem Heraklesa. Eneasz może twierdzić, że jest w stanie rozmawiać z martwym herosem i obdarzyć swoje jednostki jakimiś bonusami.

    Co do epickich agentów to nie będą oni zdobywać poziomów czy rozwijać drzewek umiejętności. Ich akcje zawsze będą jednak kończyć się sukcesem (po czym znikną z gry). Będą więc jednokrotnego użytku. Z epickich agentów znamy tylko "wieszcza", który wygląda na to, że jest specjalną wersją zwykłego kapłana. Ciekawe, czy pozostali będą podobni i będziemy widzieć specjalnych agentów opartych na dygnitarzu i szpiegu.

    Najbardziej cieszy mnie jednak rozwój mechanik kampanii, które moim zdaniem w wielu sferach nie były ulepszanie wraz z nowymi tytułami. Sama ekonomia oparta na 5 zasobach jest już ogromnym krokiem naprzód. Nie wystarczą już wyłącznie denary. Będziemy musieli mieć żywność dla naszych jednostek, drewno i kamień aby budować budynki, złoto do handlu oraz brąz do rekrutacji elitarnych wojowników. Co ciekawe wiele tych zasobów będzie w ograniczonych ilościach i niektóre z nich mogą się po prostu skończyć co będzie wymagało od nas lepszego planowania. Wreszcie najazdy nabiorą ważniejszego znaczenia, będą one bowiem jedną z możliwych dróg pozyskiwania brakujących surowców. Brak surowców przyniesie zaś różnorakie problemy (od dezercji do niszczejących budynków). Co do handlu to w jednym z wywiadów potwierdzili, że oprócz kontaktów handlowych z innymi frakcjami, będziemy mogli handlować również ze "statkami z dalekich krain". Wygląda na to, że możemy mieć tutaj do czynienia z handlem z frakcjami które nie znajdują się na mapie (może np. z Egiptem).

    Do kampanii dochodzi oczywiście walka o przychylność bogów, która będzie dotyczyć oraz będzie wpływać na KAŻDĄ frakcję w grze. Jest to progres w stosunku do np. Warhammera gdzie różne rytuały wpływały wyłącznie na naszą frakcję. Cieszy mnie tutaj fakt, że system będzie w niektórych sferach nieprzewidywalny - mają być bowiem eventy w ramach których bogowie będą walczyć między sobą. Łaski Aresa mogą być dla nas bardzo przydatne, lecz gdy okaże się, że przez pewien okres jest on w konflikcie z Ateną, Zeusem, Herą i Posejdonem, może nas to nakłonić do zabiegania o przychylność innych bogów.

    Jeśli wszystko będzie dobrze dopracowane, w Troi będziemy mogli prowadzić walkę militarną, ekonomiczną (pozbawiając wrogów dostępu do surowców), religijną (pozbawiając ich przychylności bogów) oraz dyplomatyczną (o której wiemy tylko tyle, że będzie rozwinięciem systemu zawartego w Trzech Królestwach).
    Ostatnio edytowane przez RafSwi7 ; 20-10-2019 o 20:12

  2. Następujących 4 użytkowników podziękowało RafSwi7 za ten post:


  3. #82
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Bardzo dobrze podsumowane. Dodam, że Troja ma być podobno w centrum mapy.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #83
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Czy ja dobrze czytam walkę ekonomiczną? Taką na wyniszczenie?

    Bardzo dawno nie widziałem czegoś takiego w serii, chyba Romek1 i Medek2, pozwalały wyniszczyć ludność ale tylko w zamkach i najmniejszych osadach.


    Może trzeba będzie częściej zerkać do tej Troi...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #84
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Na papierze TW Troy zapowiada się dość interesująco.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #85
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Problem jest taki że na papierze wiele mechanik jest genialna, dobra, zadowalająca, ale w praktyce większość staje się patologiczna.

    - Koszta następnej armii z młota2. Teoretycznie ma to zmuszać do posiadania mniejszej liczby, ale większych armii. Ale w praktyce tyczy się to tylko gracza. Właśnie gram kampanie staruchą i jestem trzymany w szachu przez jakieś plemię norski które wysłało na mnie 3 małe armie. Ja jedną nie jestem wstanie ich odgonić bo uciekają (tą którą gonie) a pozostałymi plądrują, tak że co kilka tur muszę jeszcze buntowników czyścić.
    - Szybki marsz, też z młota. Jak dla mnie najgorsza tryb poruszania się który powinien być usunięty z gry całkowicie lub zablokowany dla SI. Bo jakim cudem armia kompa może przerwać oblężenie osady i minąć moją armie posiłkową (która jest blisko miasta ale nie w zasięgu pomocy) i przejść za tą armie tak że ja nie mam prawa jej sięgnąć.
    - Moje ulubione budynki na mapie kampanii z empire (i napka). Wszystko ładnie pięknie, tylko komp ma to gdzieś i natrętnie wysyła 1-2 oddziały by nękały gracza, ale w drugą stronę to nie działa ponieważ SI ma duże bonusy do dochodu i ciągła naprawa nic jej nie robi.


    Czyli wracając do Troi to mam nadzieje że limity surowców będą też dotyczyć SI, tak by starała się ona z nimi liczyć. Znaczy jeśli braknie jej kamienia to niech aktywnie zacznie do niego dążyć dyplomatycznie i/lub militarnie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  8. #86
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Ponieważ z jakiś powodów mój ostatni post gdzieś zaginął to napiszę go ponownie.

    Co do kosztów armii, to ja to widzę tak, że CA wciąż bada jaki system ma zastosować aby w grach był lepszy balans pomiędzy siłą gracza a spamem armii AI. W Warhammerze mamy zwiększone koszty kolejnych armii (które bardziej karzą gracza niż frakcję komputerową), w RomeII czy Attyli były twarde limity (co przysparzało więcej problemów sztucznej inteligencji, która nie zawsze była w stanie odpowiednio się bronić). Co do Troi to na razie nie wiadomo jakie limity zastosują (jak sytuacja w tej sferze prezentuje się w 3K?).

    Co do szybkiego marszu to się zgadzam, choć w grach po RomeII nie jest już dla mnie aż tak frustrujący (w RomeII go zablokowałem, co dało bardzo dobre efekty w rozgrywce). Osobiście uważam, że ten tryb powinien mieć ograniczenie czasowe (np. 3 tury), po którym armia miałaby zmniejszony zasięg przez jakiś czas (co reprezentowałoby zmęczenie armii forsownym marszem). Pozwalałoby to na szybki odwrót lub rajd na terytorium wroga, lecz wymagałoby lepszego planowania aby zmęczone armie nie zostały zaskoczone i doścignięte przez przeciwnika.

    Co do budynków na mapie kampanii to problem leżał w tym, że te struktury nie generowały konkretnych surowców lecz przekładały się wyłącznie na pieniądze. Nawet gdy AI traciło te budowle i tak generowało gotówkę z innych źródeł. Dlatego wiążę duże nadzieje z systemem ekonomicznym w Troi. Jest bowiem szansa, że będziemy w stanie zablokować graczowi komputerowemu dostęp do konkretnych surowców co powinno przysporzyć AI realnych kłopotów. Oczywiście nie mam złudzeń, że na cięższych poziomach trudności AI będzie otrzymywało jakieś "subsydia".

    Co do jakiś nowych informacji o Troi to wiele ich nie ma ale wyczytałem, że naszym doradcą w grze będzie sam Homer. Będzie on również prowadził narrację podczas wydarzeń podczas kampanii czy misji fabularnych.

    Z tego co również się dowiedziałem to w Troi będą dwa rodzaje czempionów - epiccy czyli przywódcy frakcji jak Achilles czy Hektor oraz zwykli czempioni, którzy często będą pomniejszymi bohaterami występującymi w Iliadzie. Tutaj mam trochę mieszane uczucia, ponieważ epickich wodzów nie będzie można zabić (tak jak legendarnych lordów w Warhammerze). Trochę będzie to anty klimatyczne, gdy np. Hektorem pokonam Achillesa a on później pojawi się ponownie na mapie po kilku turach. Z drugiej strony, potrafię to zrozumieć ponieważ części herosów byśmy pewnie w ogóle nie spotkali gdyby można byłby ich zabić.

    Z tego co również zauważyłem, to na kilku zdjęciach na mapie kampanii panuje noc. Zastanawiam się czy to tylko pewien efekt artystyczny czy może pora dnia na mapie kampanii będzie wpływać na porę dnia podczas bitwy.

    Co do skali mapy to gdzie indziej napisali, że podczas prezentacji gry potwierdzono, że jest to największa mapa, którą możemy zobaczyć w Sagach. W jednym z wywiadów zostało również potwierdzone, że brak bitew morskich wynika poniekąd z ograniczeń budżetowych oraz czasowych, które są większe w tych tytułach. Dlatego w Troi wykorzystują system z "Wybrzeża Wampirów" urozmaicając go o np. bonusy od Posejdona. Co do odtwarzania niektórych miast, to gdzie było to możliwe, deweloperzy starali się bazować na odkryciach archeologicznych (np. w przypadku Myken).

  9. #87
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Nowy blog na temat Troi na temat graficznego stylu gry.

    Kilka uwag:
    - Epoka Brązu zostawiła zbyt mało po sobie, więc musieli inspirować się opisami z Iliady i Odysei.
    - Mówią trochę o Parysie jako ulubionym bohaterze, więc pewnie będzie on również grywalny.
    - Achilles w grze będzie miał dwie zbroje (na zdjęciu jest zbroja, która ma reprezentować zbroję wykonaną przez Hefajstosa).
    - Wygląda na to, że dotarły do nich komentarze dot. wyglądu Achillesa. Zdecydowali się jednak przedstawić Achillesa jako mężczyznę niż młodzieńca.


    Kilka nowych zdjęć:








  10. Następujących 4 użytkowników podziękowało RafSwi7 za ten post:


  11. #88
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Na swój sposób dalej mnie to kusi.
    A dokładniej z powodu wysp... Ja uwielbiam je kolekcjonować.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  12. #89
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No, zobaczymy. Może i ja się skuszę.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  13. #90
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Zbroja Agamemnona (choć po różnych wariantach hełmów można sądzić iż chodzi o różnych generałów mykeńskich) powstała na podstawie rekonstrukcji mistrza Petera Connolly'ego.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 9 z 26 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •