Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 254

Wątek: Total War Saga: Troy - dyskusja ogólna

  1. #71
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Możesz mieć rację. Jednak jeśli chodzi o Troję to tylko Steam ma znaczenie. To znaczy, że Chińczycy graję w grę w nadmiarze, ale poza Chinami 3K nie jest tak popularne jak gry z klasyczną rozgrywką. A własnie Troy będzie celować w graczy typu Rome 2. Wątpię, żeby Troy był udostępniony na chińskiej platformie oprócz Steam. Zatem dla CA liczy się opinia gracza europejskiego i amerykańskiego, którym te klimaty są bliższe, a jak widać Rome 2 wciąż na topie.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #72
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    Tak to końca to nie . Tutaj coś więcej
    https://www.totalwar.com/blog/neteas...n-and-answers/

    I tutaj wycinek:


    Jak dobrze zrozumiałem skoro były wątpliwości czy gra nadal będzie dostępna w Chinach także na Steamie wg mnie oznacza to, że jest też dostępna przez jakąś chińską platformę NetEase
    Nie wiem czy to nie wyrwane z kontekstu,w reszcie wiadomości jest że zapewnia tylko usługi lokalizacyjne i dystrybucja,nie było nic o ich platformie...Zwłaszcza że na steamie jest chińska lokalizacja,gdyby mieli osobną platformę to by nie dawano takiej opcji .

    Na mapie kampanii widać, że Achilles, Hektor stoją pod Troją. Nie ma tam żadnych innych generałów obok, więc są z armiami, bo gdzie one by się podziały.
    Chyba nie grałeś ani w WH ani w 3K - no pewnie że są na mapie kampanii ale to o niczym nie świadczy. W WH i 3k legendarni bohaterowie też prowadzą swoje wojska na mapie i widnieją jako typowe dla serii monumentalne figury,dokładnie takie jak na przywołanym przez Ciebie screenie z Troi .
    Nie jest tak. Wymieniłeś tylko część trailerów. Jest cała masa trailerów, gdzie widzimy pojedyncze postacie, starcia miedzy nimi, rozmowy itp. Przykładowo trailer do Attili przedstawia gladiatorów walczacych na arenie. Nie ma takiej mechaniki w grze. Jest także trailer DLC do tej gry gdzie znów jest arena w postaci cyrku i widzimy wyścigi rydwanów. Nie ma czegoś takiego w grze.
    Wymieniłem wszystkie najnowsze trailery i widać wyraźną tendencję że to co na trailerze znajduje odzwierciedlenie w grze. Nie wiem czy tak będzie z Troją ale nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że na pewno tak nie będzie.

    To własnie ja mam wszystko poparte faktami w postaci wypowiedzi CA, a to co piszesz to tylko poszlaki w postaci screenów, trailera, który tak naprawdę nie przedstawia realnego gamepley.
    Ciągle powołujesz się na jakieś wypowiedzi CA...No ale właśnie,na jakie? Chętnie się z nimi zapoznam bo może coś przegapiłem. Tak jak już pisałem,ja naprawdę nie chcę mieć racji w tym sporze . Ale fakty,brane z wypowiedzi CA są takie,zamieszczę kilka najciekawszych fragmentów poniżej :

    1. "A Total War Saga: TROY has its own unique take on hero versus hero combat which ensures that these colossal faceoffs are worthy of the Olympian gods. The new challenge battle ability taunts opposing characters into one-on-one combat, creating a circular battle area around them that prevents other units from intervening. Heroes engaged thus will fight using a series of spectacular matched animations. However, the mechanics are more freeform than THREE KINGDOMS’ ‘lock-in’ Duel mechanics, so heroes can be directed away from a Challenge without penalty after the Challenge effect has worn off." - to tak apropo pojedynków których rzekomo Twoim zdaniem nie będzie .

    2. "The battlefields will tremble under the feet of renowned warriors like Achilles and Hector"

    3. "Realize your legend as one of eight iconic heroes. Dive into a character-led narrative drama and overcome your antagonists."

    Punkty 1 i 2,źródło - https://www.totalwar.com/blog/a-tota...vXc0-VfHCIS-SE , punkt 3 - https://store.steampowered.com/app/1...iuXD3VX4C7-F60. Spekulować możemy w nieskończoność ale wątpliwości rozwieje dopiero pierwszy gameplay,wcześniej nie możemy zakładać ani pełnej historyczności ani mixu.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #73
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Ciągle powołujesz się na jakieś wypowiedzi CA...No ale właśnie,na jakie?
    informacje, które są powszechnie znane, które wklejam w newsach i stronie orga, na fejsie.

    Chętnie się z nimi zapoznam bo może coś przegapiłem. Tak jak już pisałem,ja naprawdę nie chcę mieć racji w tym sporze . Ale fakty,brane z wypowiedzi CA są takie,zamieszczę kilka najciekawszych fragmentów poniżej :

    1. "A Total War Saga: TROY has its own unique take on hero versus hero combat which ensures that these colossal faceoffs are worthy of the Olympian gods. The new challenge battle ability taunts opposing characters into one-on-one combat, creating a circular battle area around them that prevents other units from intervening. Heroes engaged thus will fight using a series of spectacular matched animations. However, the mechanics are more freeform than THREE KINGDOMS’ ‘lock-in’ Duel mechanics, so heroes can be directed away from a Challenge without penalty after the Challenge effect has worn off." - to tak apropo pojedynków których rzekomo Twoim zdaniem nie będzie .
    No to jest to o czym pisałem - wczytaj się dokładnie. Wyraźnie jest napisane, że to nic innego jak efektowna animacja. Te pojedynki to taka "efekciarska fikcja". Jest tam mowa o tym, że przy bitwie dwóch bohaterów sie ze sobą styka, jednak ten pojedynek to fikcja. Jednostki nie będą mogły tam podejść. Jednostki będą walczyć ze sobą, a bohaterowie ze sobą pomiedzy jednostkami, a służyć to ma niczemu innemu jak pooglądać animacji. Będą mieli jedynie jakieś umiejętności np. blokowania jednak nie będzie to kluczowe dla bitwy. Nie ma tam nigdzie mowy, że heros kosi pół armii.


    2. "The battlefields will tremble under the feet of renowned warriors like Achilles and Hector"
    No to jest takie luźne zdanie, że można wywnioskować co się chce. Oderwane z kontekstu można przyjąć to co piszesz - te pola bitew będą się trząść od herosów jak Achilles i Hektor królujących na polu walki i zabijającyh tysiące oddziałów. Jednak w kontekście wszystkich wypowiedzi i wywiadów wiedząc o co chodzi z tym efekciarstwem to znaczenie się zmienia. Pola będą się trząść, bo podczas bitwy gdzie walczą ze sobą oddziały walczy też Hektor i Achoilles w spektakularnej, heroicznej walce, a to tylko taki ładny efekt wizualny żeby oko nacieszyć lub nagrać film na YT. To nic innego jak przenośnia.

    3. "Realize your legend as one of eight iconic heroes. Dive into a character-led narrative drama and overcome your antagonists."
    To zdanie równie dobrze można przytoczyć do każdego Total War. Ikoniczne postacie jak Hannibal, Oktawian, Cezar wystepowały w grze i równie dobrze można to ująć w Rome 2.

    Przytoczę wywiad, który wklejałem tydzień temu, gdzie pracownik CA rozwinął myśli pytany o te pojedynki z pierwszego tekstu (który przytoczyłeś) i stąd moje wnioski. Najistotniejsze fragmenty pogrubiłem:

    We saw a duel between heroes in the trailer there – will these fights work similarly to Three Kingdoms or are there differences?

    Three Kingdoms’ duel system works very well for Three Kingdoms, which is a great game in itself. But for Troy we decided we needed something else – we’re focusing on the visual side of things, and just showing a sequence of matched combat with heaps of new animations, so the heroes can fight each other in a very cinematic fashion.
    That’s more or less the essence of the hero fighting in Troy. There are no duel systems, just heroes fighting each other in matched combat. They’ve got certain abilities they can use – one, for instance, is the challenge, which locks the heroes in combat for a certain length of time.


    Źródło:
    https://www.pcgamesn.com/total-war-s...ames-interview

    Ważniejsze zdania w tłumaczeniu:


    System pojedynków Three Kingdoms działa bardzo dobrze w Three Kingdoms, co samo w sobie jest świetną grą. Ale w Troy zdecydowaliśmy, że potrzebujemy czegoś innego - skupiamy się na wizualnej stronie i po prostu pokazujemy sekwencję wyrównanych walk z mnóstwem nowych animacji, aby bohaterowie mogli walczyć ze sobą w bardzo filmowy sposób.
    To mniej więcej wizja herosów walczących pod Troją. Nie ma systemu pojedynków, tylko bohaterowie walczą ze sobą w wyrównanej walce. Mają pewne umiejętności, których mogą użyć - na przykład jedno jest wyzwaniem, które blokuje bohaterów w walce na określony czas.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #74
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Przytoczę mój post z dyskusji ogólnych, aby było na widoczne, że nie będzie systemu pojedynków znanego z 3K.

    rzytoczę wywiad, który wklejałem tydzień temu, gdzie pracownik CA rozwinął myśli pytany o te pojedynki z pierwszego tekstu (który przytoczyłeś) i stąd moje wnioski. Najistotniejsze fragmenty pogrubiłem:

    We saw a duel between heroes in the trailer there – will these fights work similarly to Three Kingdoms or are there differences?

    Three Kingdoms’ duel system works very well for Three Kingdoms, which is a great game in itself. But for Troy we decided we needed something else – we’re focusing on the visual side of things, and just showing a sequence of matched combat with heaps of new animations, so the heroes can fight each other in a very cinematic fashion.
    That’s more or less the essence of the hero fighting in Troy. There are no duel systems, just heroes fighting each other in matched combat. They’ve got certain abilities they can use – one, for instance, is the challenge, which locks the heroes in combat for a certain length of time.


    Źródło:
    https://www.pcgamesn.com/total-war-s...ames-interview

    Ważniejsze zdania w tłumaczeniu:


    System pojedynków Three Kingdoms działa bardzo dobrze w Three Kingdoms, co samo w sobie jest świetną grą. Ale w Troy zdecydowaliśmy, że potrzebujemy czegoś innego - skupiamy się na wizualnej stronie i po prostu pokazujemy sekwencję wyrównanych walk z mnóstwem nowych animacji, aby bohaterowie mogli walczyć ze sobą w bardzo filmowy sposób.
    To mniej więcej wizja herosów walczących pod Troją. Nie ma systemu pojedynków, tylko bohaterowie walczą ze sobą w wyrównanej walce. Mają pewne umiejętności, których mogą użyć - na przykład jedno jest wyzwaniem, które blokuje bohaterów w walce na określony czas.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #75
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    @KLA

    Ale w tym co pisałem nie chodziło mi o aktualny stan graczy aktywnych, tylko o samą sprzedaż i Chiny ponoć są na topie pod tym względem o to mi chodziło w kwestii "dobrego produktu". Jak mamy brać pod nóż grających graczy to w takim razie Troya powinna być kalką Warhammera bo ten tytuł od kilku już dobrych latek przyciąga sporą rzesze fanów i z każdym nowym dodatkiem jakoś nie ma zmian.

    Z zamieszczonego przez Duca źródle wynika, że pojedynki będą ale w lekkiej formie więc może to będzie coś takiego jak w "Trybie Archiwum na 3k" czyli bohaterowie się "szukają" (jak damy im rozkaz ataku na drugi oddział) i dochodzi do fajnej sekwencji pojedynku danych modeli i nic więcej skoro ma nie być kara za opuszczenie walki. To nawet podobnie brzmi, chociaż nadal to nie wyjaśnia opcji czy jest oddział czy pojedyncza postać.

    Co do trailera to ostatnio jest to mieszanka jakichś nawiązań popkulturowych i "hintow" co do przyszłych mechanik czy frakcji. Argumentowanie, że na poprzednich nie było to raczej nie trafiony bo w wymienionym trailerze z wyścigiem rydwanów czy walką gladiatorów było to nawiązanie do danego okresu po prostu nic więcej (ale zgadzam się nie było mechaniki igrzysk w Rzymie).

    Ja tutaj nie staram się hejtować gry, która jeszcze nie wyszła po prostu jestem sceptyczny z racji tego że jest to "SAGA" mały tytuł który, póki co nie zrobił dobrego wrażenia i jest traktowany przez CA w mojej opinii jako testowa piaskownica. Ja nawet bym chciał, że dany tytuł się super udał bo wtedy jest szansa na jakieś ciekawsze i fajniej zrobione "male okresy" z tej serii
    Spoiler: 







  6. #76
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ja sądzę, że pojedynki będą w wyglądały tak, że jak oddziały gienków będą walczyli to gienkowe będą walczyli między sobą w ramach walki oddziałów i będą mieli jakieś animacje fajniejsze


    Stary nick:kujon333


  7. #77
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    @Prezi

    Dokładnie to samo myślę więc jakby nie patrzeć jest to mechanika zerżnięta z 3k dokładnie tryb archiwów, nawet inaczej taki rozwiązanie moim zdaniem jest bardzo dobre i powinno zawitać do nowego tytułu.
    Spoiler: 







  8. #78
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Nie wiem czy to nie wyrwane z kontekstu,w reszcie wiadomości jest że zapewnia tylko usługi lokalizacyjne i dystrybucja,nie było nic o ich platformie...Zwłaszcza że na steamie jest chińska lokalizacja,gdyby mieli osobną platformę to by nie dawano takiej opcji .
    No właśnie ja też nie wiem do końca o co chodzi tak szczerze - bo do zrobienia lokalizacji wystarczyłoby zrobić jakiś zespół w Steamie czy tam u CA. Tutaj ta współpraca już nawiązała się po wydaniu 3K. Widziałem parę artykułów, w których opisane było, że chińscy gracze tylko z tego powodu zaczęli dawać negatywne recenzje Total Warów na Steam. A niektórzy nadal nie wierzą w zapewnienia CA, że gra nadal będzie dostępna na Steamie dla Chin (blokada regionalna). Podobno był już taki przypadek z Rocket League, że został wycofany dla Chin na Steamie i został dostępny dla innej platformy. Z tego co widzę NetEase ma jakieś platformy do jakichś MMO. No, ale nie mogę się jakoś przebić przez te chińskie znaczki na ichnich stronach - za dużo zabawy z tłumaczeniem stron.

    @Mist
    W 3K na archiwach chyba nie walczą ze sobą gienkowie, ale to aż tak się nie przyglądałem szczerze powiedziawszy.

    A w ogóle wiesz jak to wygląda z przyjmowaniem dmg przez gienków? Bo gienek zawsze ginie ostatni a każdy model ma chyba oddzielnie zdrowie i nie wiem czy jak gienek dostaje strzała albo strzałą to czy dmg przechodzi na któregoś z obstawy


    Stary nick:kujon333


  9. #79
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mist Zobacz posta
    Z zamieszczonego przez Duca źródle wynika, że pojedynki będą ale w lekkiej formie więc może to będzie coś takiego jak w "Trybie Archiwum na 3k" czyli bohaterowie się "szukają" (jak damy im rozkaz ataku na drugi oddział) i dochodzi do fajnej sekwencji pojedynku danych modeli i nic więcej skoro ma nie być kara za opuszczenie walki. To nawet podobnie brzmi, chociaż nadal to nie wyjaśnia opcji czy jest oddział czy pojedyncza postać.
    Z tym, że Il Duce chodziło o to, że pojedynki będą takie jak w 3K i herosi będą kosić pół armii. Ja właśnie ciągle o tym piszę (chyba już w 7 postach ), ze te pojedynki to właśnie takie "lekkie", taka "lepsza animacja", głównie polega to na efekciarstwie. Bohaterowie będą mieli na polu bitwy pewne umiejętności, ale to nie przesądzi o zwycięstwie jeśli armia słaba. Herosi będą walczyć ze sobą, a jednostki między sobą w tej wojennej pożodze. Będzie można sobie nagrać filmik, albo ten pojedynek po prostu oglądać. CA wyraźnie zaprzeczyło, aby to był system pojedynków z 3K. Nawet sami CA nazywają to brakiem systemu pojedynków (głównie efekciarskie animacje).


    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    Ja sądzę, że pojedynki będą w wyglądały tak, że jak oddziały gienków będą walczyli to gienkowe będą walczyli między sobą w ramach walki oddziałów i będą mieli jakieś animacje fajniejsze
    No o to własnie chodzi.


    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    No właśnie ja też nie wiem do końca o co chodzi tak szczerze - bo do zrobienia lokalizacji wystarczyłoby zrobić jakiś zespół w Steamie czy tam u CA. Tutaj ta współpraca już nawiązała się po wydaniu 3K. Widziałem parę artykułów, w których opisane było, że chińscy gracze tylko z tego powodu zaczęli dawać negatywne recenzje Total Warów na Steam. A niektórzy nadal nie wierzą w zapewnienia CA, że gra nadal będzie dostępna na Steamie dla Chin (blokada regionalna). Podobno był już taki przypadek z Rocket League, że został wycofany dla Chin na Steamie i został dostępny dla innej platformy. Z tego co widzę NetEase ma jakieś platformy do jakichś MMO. No, ale nie mogę się jakoś przebić przez te chińskie znaczki na ichnich stronach - za dużo zabawy z tłumaczeniem stron.
    Nie wiadomo o co chodzi z tymi Chinami, ale tak czy siak wpływ 3K na Troy jest bardziej zalezny od oczekiwań gracza europejskiego czy amerykańskiego. W Chinach 3K miało istotne znaczenie, Troy tak jak przy reszcie świata.
    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 04-10-2019 o 16:15
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #80
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    @Prezi

    Z tego co mi wiadomo to w archiwach w 3k generałowie się "szukają" jak zderzysz oddział to po prostu przebijają się do siebie i walczą na siebie. A co do tego, że generał ginie ostatni to chyba nie prawda bardziej pasuje jako jeden z ostatnich w oddziale bo każdy model ma swoje hp a ten generałkowy ma dużo większą pulę przez to jak dostaje ostrzał i dmg to ginie jakoś przy końcu oddziału. Zgadzam się niekiedy ostatni ale miałem przypadki, że było np 3-4 z oddziału i była to jego świta a koleś wykitował wcześniej ale to pewnie od rzutu kostek zależy.

    @KLA

    Też jestem takiej nadzieje na coś takiego jak w trybie archiwów właśnie i wtedy nie ma nic o zabijaniu pół armii więc się zgadzam z Tobą w tej kwestii, ja piszę też tylko w formie obawy pewnie jak Duce. Mimo ich zapowiedzi nie wiadomo co im tam strzeli do głowy, żeby było fajnie. Zresztą daleko by szukać. W WH usunęli oblężenia miast bo ponoć gracze nie chcieli a plot twist jednak to nie prawda :p i po wielu prośbach przywrócili to dopiero w 3k a nie np w WH2 bo się tłumaczą, że kod jest na tyle rozbudowany że szkoda go zmieniać dla takiej błahostki z której i tak mało osób korzysta

    A z tą platformą i ich współpracą to jest dziwny temat bo to jest po prostu ekspansja na dany rynek i w sumie nie wiadomo jak to tam z nimi jest, wiadomo że Chiny mają wszystko swoje i nie tolerują zachodnich rozwiązań w większości przypadków. Więc nie zdziwiłbym się jak jest jakaś platforma z 3k tam i mają swój własny świat
    Spoiler: 







Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •