Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Podsumowanie Ligi Cesarskiej - sezon 1

  1. #1
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach

    Podsumowanie Ligi Cesarskiej - sezon 1

    Liga Cesarska niniejszym dobiegła końca.

    Sama gra nas nie rozpieszcza, bitwy są co prawda zacięte i dobre, ale dopóki producent nie naprawi systemu wyszukiwania bitew multi - będzie marazm w tej odsłonie i nic tego nie przeskoczy.

    Jeżeli chodzi o same zmagania, to zdecydowanie zwyciężył Mist z SacredBandu, któremu punkt zdołał urwać jedynie kolega klanowy - pyza.

    Mist zdecydowanie wszedł na wyższy poziom, ponieważ do typowego dla niego zaskakującego doboru taktyk defensywnych dodał jeszcze taktyki rushowe. Połączmy to z mocnym mikro i mamy lidera naszej scenki 3K na ten moment. Mist tym samym otrzymuje w nagrodę kolejne DLC do 3K. Gratki!

    Na pudło wskoczyłem jeszcze ja (notując przegraną z Mistem i remis z Tuffem), oraz Tuff (walczący do samego końca o miejsce z pyzą).


    Dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i energię. Szczególne ukłony ślę jednak w kierunku Undertakera, Prubera oraz Don Vegi, którzy pomimo wielu zanotowanych porażek nie odmawiali gry, ba sami do niej zachęcali. To jest właśnie cecha, która na takiej scenie jak TW jeszcze szczególnie istotna. I szacunek za to. I za ten poziom dojrzałości niezmiennie, od lat, mam jedną "miłość" w świecie gier - Total Wary.


    Kolejna odsłona ligi, o ile będzie zainteresowanie, ruszy już po MP w WHII. I na pewno na innych zasadach, które dostarczą większą swobodę taktyczną (np. mniej kusz, ograniczenie na genków z niezłomnością).

  2. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  3. #2
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Ja rowniez dziekuje zawodnikom, którzy nie tylko graja mecze ale i chetnie zagraja sparing. W tej lidze wyjatkowo bylo z tym ciezko. Jesli chcemy wejsc na wyzszy poziom i choc troche zagrozic Mistowi to samymi meczami nic nie zdzialamy.
    Mi do pierwszego swojego meczu z presidente nie udalo sie namówic nikogo (czyli przez prawie miesiac ne zagralem ani jednej bitwy). Pod koniec ligi bylo juz lepiej i za mecze dziekuje zwlaszcza pruberowi, arminiusowi i presidente z ktorymi to chociarz sporadycznie sparing mozna bylo zagrac.

    (Tak na marginesie zobaczcie ze z Mistem zremisowal kolega klanowy pyza, z ktorym to pewnie mist sparuje, wiec da sie, tylko trzeba troche czasu wlozyc w przygotowanie , a nie liczyc na to ze mistowi noga sie powinie)

    Kiedys za czasow licznych turniejow Romka pamietam ze kazdy gral z kazdym na potege. Spokojnie moglem rozegrac kilkanascie bitew dziennie trenujac z roznymi graczami. Teraz kiedy w turnieju startuje 40 graczy (patrzcie pierwszy turniej 3k i teraz mistrzostwa Polski) czyli nawet wiecej niz wtedy w romka, sparingi to jakis koszmar. Nawet teraz tuz po rozpoczeciu MP rozegralem bitew sparignowych 1... Po prostu nie rozumiem jak mozna liczyc na jakis wynik w turnieju jesli sie zagra jedna bitwe i pa lulu o 10...

    Czasem sie ludzie mnie pytaja - Dlaczego juz tyle nie grasz, dlaczego nie startujesz w turnieju, dlaczego nie nagrywasz tyle bitew co kiedys? To Odpowiadam... BO NIE MA Z KIM GRAC...
    Lezka mi sie zakreci nawet jak sobie przypomne kilkanascie bitew z rzedu z darkeim albo happysoulsem, albo nawet wybobrakiem, i wieloma innymi. Teraz... jak ktos gra to maks 2 bitwy, bo taktyk nie chce zdradzic... tia i znowu wygra MIST

  4. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    Tu się zgodzę jak się trenuje to sa wyniki a jak nie to ich niema. Moja gra to dno, wodorosty i metr mułu . Odkąd się przesiadłem na gry Paradoxu jakoś nie mam weny do nadmiernego klikania - a może po prostu nie lubię formuły wyboru jednostek "must have" bo inaczej dupa . Patch 1.3 troszkę zmieni balans ( ceny generałów ), i jeśli dodatkowo ograniczy się kusze do maks 2 to moim zdaniem będzie to lepiej wyglądać ale to tylko moje odczucie. Dzięki za gry do zobaczenia w nowej edycji już po zmianach

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  5. Użytkownicy którzy uznali post DonVega za przydatny:


  6. #4
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ależ Wy jojczycie Panowie no . Dajcie Mistowym chłopom trochę zabawy. Myślicie, że po co oni ostrzą te bambusy all day all night?

    (Tak na marginesie zobaczcie ze z Mistem zremisowal kolega klanowy pyza, z ktorym to pewnie mist sparuje, wiec da sie, tylko trzeba troche czasu wlozyc w przygotowanie , a nie liczyc na to ze mistowi noga sie powinie)
    Pewnie rzucił chłopom kluskę albo i innego knedliczka no i się posypała taktyka

    Czasem sie ludzie mnie pytaja - Dlaczego juz tyle nie grasz, dlaczego nie startujesz w turnieju, dlaczego nie nagrywasz tyle bitew co kiedys? To Odpowiadam... BO NIE MA Z KIM GRAC...
    Lezka mi sie zakreci nawet jak sobie przypomne kilkanascie bitew z rzedu z darkeim albo happysoulsem, albo nawet wybobrakiem, i wieloma innymi. Teraz... jak ktos gra to maks 2 bitwy, bo taktyk nie chce zdradzic... tia i znowu wygra MIST
    Do mnie niestety ludzie na ulicy nie podchodzą i nie pytajo o takie sprawy .

    P.S. Ja to bym se takie dynastię zagrał - takie z Lu Bu albo Sun Ren

    Tu się zgodzę jak się trenuje to sa wyniki a jak nie to ich niema. Moja gra to dno, wodorosty i metr mułu . Odkąd się przesiadłem na gry Paradoxu jakoś nie mam weny do nadmiernego klikania - a może po prostu nie lubię formuły wyboru jednostek "must have" bo inaczej dupa . Patch 1.3 troszkę zmieni balans ( ceny generałów ), i jeśli dodatkowo ograniczy się kusze do maks 2 to moim zdaniem będzie to lepiej wyglądać ale to tylko moje odczucie. Dzięki za gry do zobaczenia w nowej edycji już po zmianach
    \
    No niestety co chciałem użyć jakiegoś szaleństwa - czytaj niezłomne włócznie (które chyba nawet odbicia szarży nie majo ) to od razu bida.


    No, ale ogólnie dzięki wszystkim za gry. Czuję, że mogłem niektóre mecze lepiej zagrać albo dobrać armię, no ale ataki pomroczności jasnej.




    GG


    Stary nick:kujon333


  7. Użytkownicy którzy uznali post Presidente za przydatny:


  8. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Lokalizacja
    Zgierz
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Drodzy Koledzy,


    obiecałem sobie że ochłonę trochę i nie będę na gorąco komentował podsumowania ligi
    ponieważ wówczas pewnie musiałbym kogoś przepraszać - wytrzymałem w tym postanowieniu jedną noc


    Od samego początku świetnie się bawiłem, zabawa była przednia, 3k ma mega potencjał
    (owszem ma też swoje problemy) - ewidentnie widać że buildy ewoluują, style gry się zmieniają,
    są nowe strategiw, a jeszcze najnowszy patch na prawdę zapowiada się świetnie!


    Niestety nie mogę tego powiedziec o końcówce rozgrywek kiedy to zrozumiałem że aby utrzymać trzecią
    pozycję muszę w jakikolwiek sposób nakłonić jednego z graczy na zagranie ze mną meczy.
    Sprawa o tyle trudna ze gracz ten w ogóle nie miał ochoty ich rozgrywać. Gdzie pomimo praktycznie co dwa dni pytania "kiedy gramy"
    od pierwszego dnia ligi byłem kompletnie zlewany, otrzymałem dwa razy odpowiedź z sugestią terminu, gdzie
    gracz ten nigdy nawet się nie zjawił, gdzie olewał mnie permanentnie każdego dnia i pomimo tego i tak starałe się wyciągnąć ręke...
    Głupowa do kompletnego kwadratu....
    Na sam koniec niesprawiedliwa i nieuczciwa decyzja sędziego o przyznaniu części walkowerów z pominięciem tego gracza.
    (żeby było Pirx miał prawao do takiej decyzji, tak samo jak ja mam prawo do jej oceny)


    Pierwszy raz spotkałem się z takim absurdem gdzie:
    - decyzją krzywdzi się gracza aktywnego, który jasno komunikuje o sytuacji na forum
    - decyzja o wynikach leży w rękach gracza który za przeproszeniem ma w dupie lige i rozgrywki
    (nie wnikam tutaj w powody), a nie uczciwej walki o punkty między zainteresowanymi
    - sędzia przyznaje tylko walkowery za graczy któzy zadeklarowali ze wycofują się z ligi, ale nie graczom którzy
    poszli o krok dalej, czyli po prostu w niej nie grają ( i nawet nie raczą o tym poinformować)...




    Ilość czasu i nerwów jaką na to wszystko straciłem jest po prostu chora, nie tak powinna wyglądać zabawa
    i na pewno nie powinna generować tyle negatywnych emocji....




    ... wobec powyższego, dla mnie to jest ostatni turniej na orgu, dziękuję bardzo wszystkim z którymi miałem szanse rywalizować.
    Dziękuję też wszystkim z którymi miałem szanse wczoraj porozmawiać i zweryfikować swoje spostrzeżenia, co pozwoliło mi upewinć się
    że ze mną jest wszystko w porządku, a to co się wydarzyło jest... (użyje pojęcia "dziwne" - chociaż w pierwszej wersji miałem tutaj dużo mocniejsze słowa)


    Nie znikam nigdzie, chętnie z każdym zagram w 3k w każdej formie - piszcie śmiało, sam też będę Was spamował
    o szybkie 1v1


    powodzenia!

  9. Użytkownicy którzy uznali post pyza za przydatny:


  10. #6
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie grałem z wami wiec się wypowiem. Wg mnie logiczne jest ze jak ktoś wypada z rozgrywek to albo się go nie uwzględnia albo daje wszystkim walkowery NAWET TYM KTORZY Z NIM PRZEGRALI bo inaczej dochodzi do absurdu ze lepszy jest ten kto nie zdążył z klopotliwym gościem zagrać.

    Ale nie o tym chciałem. Skoro macie jakieś przemyślenia na świeżo to może ustalcie zasady na następny sezon zeby przy braku ludzi do sparingów miec wiecej czasu na trening bo san bym chętnie zagrał. Oczywiście bedzie można wziąć poprawkę na nadchodzące pathe

  11. #7
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Pyza, dzięki że poczekałeś i napisałeś to kulturalnie. Doceniam.

    Mógłbym się spierać, że idąc dalej mógłbym dać walkowery za mecze z wieloma innymi graczami, którzy komuś odmawiali gry. Że mógłbym dołożyć walkowery za mecze z Kaszanką, co np. mogłoby skrzywdzić Presidente, który z nim przegrał. Itepe itede. Ale też nie mogę odmówić prawdy w twierdzeniu, że Pitu zachował się beznadziejnie i nie powinieneś z tytułu tego ponosić negatywnych konsekwencji.

    Po prostu wydawało mi się że gramy dla gry, a nie dla miejsc. Szczególnie jeżeli nie są z nimi związane nagrody materialne.

    Z turniejów na orgu nie rezygnuj, bo to bez sensu. Co najwyżej z tych, które będę sędziował. A to też za prędko się nie zdarzy. Nie jest mi to do niczego potrzebne.

    Również liczę na fajne, swobodne gierki.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  13. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Ja mógłbym się zabrać za sędziowanie to bym tu szybko powymiatał pierdzieli .
    A tak poważniej to dzięki wszystkim za lanie a najbardziej dziękuję Rancorowi bo jest słaby strasznie, no jak można przegrać ze mną . Troszkę lepszy był DonVega, ale to też wstyd . Oczywiście żartuję sobie.
    Starałem się kombinować z bildami i grywać przynajmniej jedna walkę w meczu bez kawalerii. Odkąd zastosowałem ten ruch, zwykle stresowałem rywali do ostatniego gwizdka. Juz sama pochwała starego (Pirxa) , że bitwa ze mną była jego ówcześnie najtrudniejszą z wygranych dała mi nagrodę w postaci przyjemności z takiego poczynania. Mogłem bardziej się postarać z Tuffem podobnym stylem grając, ale tez daleko nie było do remisu gdyby nie moje mikro, brak ogrania itp. Wszystkim dziękuję za walki.

    Co to postaci Pitu i innych takich jeśli nie podali powodów, nie określili się konkretnie to.. jak ja złapie komara w domu to żeby nie brudzić spuszczam go wraz z czysta woda w otchłań kanalizacyjną. (pisze to na wyrost po powodów faktycznie nie znam tego dziwnego podejścia).

    DonVega... pamiętaj! Ja wiele przegrywam, ale walczę o progres więc w kolejnym sezonie musisz przygotować się na baty jeśli Ty progresu nie uczynisz. Reszta tez niech michy nie cieszy bo na Was też przyjdzie czas
    Dzięki za bitewki.

    Tuff miałeś dać moje starcie z DonVega a nie samolubnie własne bitwy dać na video

  14. Użytkownicy którzy uznali post Pruber za przydatny:


  15. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    No coż inaczej ogląda się Ligę Mistrzów - a inaczej Lige Europy . Ja sobie już zacząłem testować wersje 1.3 beta do 3K pod kątem zmian i próby ustawienia w miarę dobrych proporcji między jednostkami. W oparciu o to co zagrałem - myślę że chyba znalazłem odpowiedni balans bez przeginania w jedną czy w drugą stronę. W symulacjach z AI wychodzi to dobrze kwestia sprawdzenia z żywym graczem.

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  16. #10
    Łowczy Awatar Arminius
    Dołączył
    May 2019
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Otrzymał 37 podziękowań w 30 postach
    Panowie, mnie też się nie podoba, że gracze, którzy nie mogli zagrać wszystkich meczy, choć chcieli, zostali pokrzywdzeni nieprzypisaniem walkowerów na ich korzyść.
    Proponuję zatem zrobić system terminarzu kolejek ligi w przyszłym sezonie. To pewnie trochę wydłuży rozgrywki ale przynajmniej zdyscyplinuje też graczy.
    Co o takim pomyśle sądzicie?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •