Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Garnizony i armie

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Over the hills and far away
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Garnizony i armie

    Jakie utrzymujecie garnizony w miastach, żeby nie doszło do buntu, ile macie armii w polu i jakie to są jednostki? Czekam na odpowiedzi...

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    W miastach żadne, chyba że teren nowo podbity to przez jakieś 6 tur trzeba w mieście posiedzieć. Dla mnie miasta się nie buntują, wystarczą niskie podatki i dobrani ministrowie . Co do armii w polu, to zależy ile mogę utrzymać, więc nie ma jakiejś ustalonej liczby, po prostu staram się żeby dochody nie spadły poniżej 3000-4000.
    ---------o-o-----------o-----o-o-o----------o-----
    -----o-o----o-o-o----o--o--o------o-o-----o--o---
    ---o--------------o-o-----o------------o-o-----o--
    Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Srebrna Góra
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    Cytat Zamieszczone przez Cossack_231
    W miastach żadne, chyba że teren nowo podbity to przez jakieś 6 tur trzeba w mieście posiedzieć. Dla mnie miasta się nie buntują, wystarczą niskie podatki i dobrani ministrowie . Co do armii w polu, to zależy ile mogę utrzymać, więc nie ma jakiejś ustalonej liczby, po prostu staram się żeby dochody nie spadły poniżej 3000-4000.
    Ja tam zawsze mam rozdzielone 1/3 armii na wschód, 1/3 na zachód, 1/3 na południe i 2/3 floty, żeby szwedzi mnie nie wkurzali, no i oczywiście całą armię do działań ofensywnych . Cossack_231 jak ty się utrzymujesz na 3-4k Ja mam średnie 8k a podatki mam 3/5 stopień u każdej klasy.
    HANDEL, HANDEL!!!

    PS: Udało wam się kiedyś uzyskać plac budowy U mnie prawie wszystkie stolice regionów mają koszary gubernatorskie + mur. Proszę o pomoc!!!

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    Ja mam 3 oddziały milicji i 2 odziały dragonów. Nie mam w miastach rozruchów ani strajków.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    Garnizon musisz mieć taki aby bilansować niezadowolenie mieszkańców. Zauważ, że wojska w garnizonie dają bonus do zadowolenia. Każda jednostka daje inny bonus. Najlepsi pod tym względem to dragoni +2 i artyleria +1,5. Odpowiednio dobrany za to niewielki i niewiele kosztujący garnizon może być pod tym względem lepszy niż duża armia.
    Poza tym zwróć uwagę na twoich ministrów - ich cechy są bardzo ważne dla zadowolenia i potrafią ograniczyć potrzebę trzymania dużych garnizonów
    W obecnej kampanii moi ministrowie dają +5 do zadowolenia chłopów i +4 szlachty.
    Kula głupia, bagnet zuch!

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    PS: Udało wam się kiedyś uzyskać plac budowy U mnie prawie wszystkie stolice regionów mają koszary gubernatorskie + mur. Proszę o pomoc!!!


    Nie jest możliwe rozbudowywanie placów budowy. Najważniejsze prowincje mają ich bodajże 5 a reszta 2. Po za tym w prowincjach niezagrożonych wojną niszcz koszary gubernatorskie i stawiaj budynki cywilne - dają dużo większy bonus do dochodu z podatków i bonus do represji.
    Kula głupia, bagnet zuch!

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Srebrna Góra
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    Dzięki za pomoc

    Cytat Zamieszczone przez Lesio
    Garnizon musisz mieć taki aby bilansować niezadowolenie mieszkańców. Zauważ, że wojska w garnizonie dają bonus do zadowolenia. Każda jednostka daje inny bonus. Najlepsi pod tym względem to dragoni +2 i artyleria +1,5. Odpowiednio dobrany za to niewielki i niewiele kosztujący garnizon może być pod tym względem lepszy niż duża armia.
    Poza tym zwróć uwagę na twoich ministrów - ich cechy są bardzo ważne dla zadowolenia i potrafią ograniczyć potrzebę trzymania dużych garnizonów
    W obecnej kampanii moi ministrowie dają +5 do zadowolenia chłopów i +4 szlachty.
    dragoni zwykli dają +2, a lekkokonni tyle samo

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Garnizony i armie

    Cytat Zamieszczone przez AgentMax
    Dzięki za pomoc


    dragoni zwykli dają +2, a lekkokonni tyle samo
    Tak mają taki sam bonus do utrzymywania porządku. W niektórych miasta wartości te mogą nieco się różnić, wpływa na to (prawdopodobnie) np. wielkość populacji.
    Kula głupia, bagnet zuch!

Podobne wątki

  1. Pokonane armie
    By blackhand in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 00:04
  2. ARMIE
    By Barbarian&Tiran in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •