Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Seria Stronghold

  1. #21
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Siema gram sobie w legendy no i mogą być. W sumie wszystko z 2 jest, nawet budynki i jednostki tylko dodane te jednostki fantasy i skille No tych "wlocznikow" ktorzy sa jak hastati albo principes bez tarcz Fajnie ,ze jest w sumie duzo mozliwosci czyli kampania 3 frakcjami i 3 szlaki co daje duzo czasu na rozgrywkę [pierwsza czesc serii mozna przejsc spokojnie w 2h]

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Seria Stronghold

    Postanowiłem odświeżyć trochę temat. Oczywiście jest to spowodowane premierą "Stronghold3".
    Ma ktoś już grę i może się podzielić wrażeniami?
    Zastanawiam się nad kupnem ale najpierw wolę się upewnić czy twórcy nie poszli w stronę uproszczenia tak jak dzieje się to z dużą ilością innych kontynuacji.

  3. #23
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Seria Stronghold

    Hoho, nawet nie słyszałem, żeby trójka wychodziła To również się dołączam o recenzje.

  4. #24
    Asuryan
    Gość

    Re: Seria Stronghold

    Nie nagrałem się zbyt wiele, dopiero od dzisiejszego ranka mam ta grę. Standardowo, tak jak w 1, jest podział na kampanie wojenne i ekonomiczne, oblężenia/obronę historycznych zamków i wolne budowanie. Lepsza grafika i przyjaźniejszy interfejs. Każdy budynek przed jego zbudowaniem można powoli obracać w lewo lub w prawo za pomocą kółka myszy. Wygląda ładnie, ale pograłem może z pół h w kampanii ekonomicznej. Nie wiem kiedy przysiądę nad tą grą na dłużej, bo obecnie królują u mnie Heroes VI, a za dwa dni już będę mógł grac w Battlefielda III. Gra na steam jest dość droga, chyba warto zaczekać na jakąś obniżkę, lub rozejrzeć się w polskich sklepach...

    __________________________________________________ __________________________________________________ ____


    Wczoraj spróbowałem nieco aspektu wojennego - nie udało się mi obronić jednego z zamków, a trzecią misję kampanii chyba będę musiał powtórzyć. W odróżnieniu od aspektu ekonomicznego, nie można wybrać sobie poziomu trudności. Gra coraz bardziej się mi podoba, na bardzo dużo rzeczy trzeba zwracać uwagę - choćby domy mieszkalne różnią się od siebie wyglądem, ceną w drewnie i ilością wolnych kwater. Jakiego rodzaju dom możemy zbudować zależy zaś od wielkości wolnego terenu i bliskości serca warowni (tej strażnicy z ogniskiem przed którym zbierają się wolni wieśniacy). O wiele większą uwagę niż w poprzednich częściach należy zwracać na zadowolenie naszej ludności, na które oprócz rzeczy z 1 części wpływają także warunki mieszkalne (wolna liczba kwater), dostęp do posług duchowych (jeszcze nie odkryłem czym się płaci za jego zwiększanie) oraz elementy losowe (zarówno na plus jak piękna pogoda, śluby, wizyta monarchy, etc - jak i minus jak padający deszcz, choroba krów, etc). Podsumowując - gra jest godną następczynią poprzednich części, ale jakichś wielkich rewolucji nie wprowadza.

    Double Post. Nie robić DP w przyszłości. Edytować. - Martin von Carstein.

  5. #25
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Czy w Stronghold 3 nie ma trybu potyczki, czyli ,że wybieramy mapę, przeciwników i jazda?

  6. #26
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Seria Stronghold

    Dla mnie najlepszym Strongholdem jest Crushader (1),dobry klimat i fajnie sie przy tym grało godzinami i budowało
    Twierdza 2 niestety mnie zawiodła,i to bardzo popsuli poprostu gre,choć kilka pomysłów było fajnych,ale to i tak nie daje do oceny : 3/10
    A jeśli chodzi o 3 to widząc po grafice to słaba się wydaje,a wymaganią są duże:
    Gry-Online podało że trzeba mieć 512mb w karcie(zalecane mówie)a ramu 2-3 gb
    a według mnie grafika wygląda jakby trzeba było mieć 128/256mb w karcie a ramu 1-2 gb

    To tyle,popatrze jeszcze filmiki i zdecyduje czy pograć w nią czy nie

  7. #27
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Tu akurat nie masz racji, bo grałem trochę i grafika jest akurat bardzo ładna, a mój komp ciągnie ładnie na ultra. Ładna i realistyczna Ale to jest tak jak z Heroes, w VI części grafika o niebo lepsza, ale i tak lepiej zostać przy III

  8. #28
    Asuryan
    Gość

    Re: Seria Stronghold

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    Czy w Stronghold 3 nie ma trybu potyczki, czyli ,że wybieramy mapę, przeciwników i jazda?
    Nie wiem jak na multi, ale na singlu w ścieżce wojennej jest tylko opcja kampanii i oblężenia/obrony wybranego zamku. W wojennych trybach poziom trudności jest ustawiony odgórnie i nie da się go zmienić (wygląda mi na hard bądź very hard). Do jednostek z jedynki dodano pospolite ruszenie, pikinierów i umiejętność rzucania włócznią dla włóczników. Ogólnie polecam zakup dopiero za jakiś czas, jak gra stanieje tak o około 50%. Ładna grafika to nie wszystko, a oprócz grafiki w porównaniu z jedynką zmieniono bardzo niewiele (tylko system popularności, pory dnia, różnorodność typów domostw, dwie nowe jednostki i umiejętność dla trzeciej...). Można kupić i nawet cieszyć się grą, ale nie za taką cenę.

    Moja ocena jako nowej gry - 6/10
    Moja ocena jako kontynuatorki świetnej serii - 4/10

  9. #29
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Seria Stronghold

    No niestety,dzisiaj nowe gry mają dobrą grafike a nie fabułę.To samo się stało z Twierdzą 3.Twierdza 2 to tylko być może zapowiedź złych części Twierdzy.Mówię wam,wszystko stare jest najlepsze.

  10. #30
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Seria Stronghold

    Cytat Zamieszczone przez Pandrodox
    No niestety,dzisiaj nowe gry mają dobrą grafike a nie fabułę.(...)
    Dawniej jak gra nie miła dobrej fabuły, klimatu, grywalności to po prostu nie miała nic=> nie sprzedawała się bo nikt nie chciał w to grać. Był krótki okres ((moim zdaniem złota era gier PC)) kiedy gry miały już niezłą grafikę (bo kompy zwykłych graczy na to pozwalały), a jednocześnie na rynku gier walczono nadal głównie grywalnością, klimatem, fabułą ... Teraz wydając gry, można zdobyć mrowie graczy (czyli górę pieniędzy) samym wyglądem. => nie ma już takiej motywacji do tworzenia dobrych gier.
    =======================
    A odpalał ktos twierdzę_1 w pierwsze święto (25 grudnia)

    Chyba przestawienie daty w kompie wystarczy. potem odpalenie gry KONIECZNIE z głośnikami włączonymi! Poczekajcie chwilkę aż główne menu się odpali.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Seria Settlers
    By marcinus1002 in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-01-2020, 20:59
  2. Stronghold Crusader 2
    By Aztec in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 19:40
  3. Seria Disciples
    By Bronti in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •