Strona 5 z 25 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 246

Wątek: Mongołowie czyli zmora żółtodzioba

  1. #41
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Powiedziałem NA PRZYKŁAD I jak mówiłem z każdego państwa wybijam jeńców

  2. #42
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    no już, już bez krzyku.
    żeby nie nabijać to napisze, że lubię walczyć z ekskomubnikowanymi frakcjami, bo niemal zawsze wypuszczają jeńców...
    tak a propos.

  3. #43
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    No u mnie co dziwne jest tak, że jak ja np zabiję czasem nawet samego króla jednej frakcji, a potem ta frakcja złapie moich ludzi albo nawet gienka to oni go zawsze wypuszczają :roll: Dla mnie to trochę dziwne bo ja bym się tam zemścił na takich ludziach jakby mi zabili króla, a nie wypuszczał ich :| Dla mnie to trochę dziwne ...

  4. #44
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Cytat Zamieszczone przez Krzyzak
    No u mnie co dziwne jest tak, że jak ja np zabiję czasem nawet samego króla jednej frakcji, a potem ta frakcja złapie moich ludzi albo nawet gienka to oni go zawsze wypuszczają :roll: Dla mnie to trochę dziwne bo ja bym się tam zemścił na takich ludziach jakby mi zabili króla, a nie wypuszczał ich :| Dla mnie to trochę dziwne ...
    No bo oni chca miec dobrą reputację, bo za takie wybicia jeńców reputacja leci na łeb i potem problemy z reputacją i dyplomacja:-P

  5. #45
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    No ale nawt jeśli chcą mieć tą reputację dobrą to ich stosunek do innych państw [ czyt. Reputacja ] zawsze jest niski Ale i tak mają w przeciwieństwie do mnie dobre serce

  6. #46
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Ja wolę zagrać mongołami.W modzie MTW2 Regnum Dei All Factions v1.8.0a Iron można pograć
    papieżem czy "biczem bożym",Timurydami i Aztekami.
    "Nie wolno wznosić się za wysoko !"

  7. #47
    Łowczy Awatar Klierowski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Mongołowie? dosyć łatwa sprawa ;] ja zawsze po zajęciu kilku miast na bliskim wschodzie fortyfikuje je i w większości zamieniam na fortece jeśli się da ;] i buduje 2-3 pełne armie które stoją na mostach czekając na mongołów ;].

  8. #48
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Do tego topica dorzuce i swoje 3 grosze. Dla poczatkujacych graczy najlepsza frakcja do walki z ta nacja sa Anglicy. Unikamy walki w otwartym polu wyszukujac i atakujac slabo bronione osady. Broniac miast czy zamkow, zaraz za brama, ustawiamy naszych lucznikow i kazemy budowac im palisade. Zaden konny nie przejdzie. Jezeli dysponuja katapultami czy innym sprzetem miotajacym warto poswiecic ze dwie jednostki kawalerii aby im ten sprzecik unieruchomic. Potem musza juz wejsc razem z brama. A tam juz czeka nasza niespodzianka. Tym latwym sposobem mozna wykonczyc Mongolow przy minimalnych stratach wlasnych. No i najwazniejsze. Zawsze trzymac w miastach spiegow i zabojcow, bo gdy mongolski szpieg otworzy po cichu bramy...

  9. #49
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Ja sobie popłynąłem na krucjatę Polakami, zdobyłem Antiochę (krucjata była przeciwko ekskomunikowanemu Milanowi, który zdobył to miasto... w poprzedniej krucjacie od sycylii, która zdobyła go w jeszcze wcześniejszej ). Potem zrobiłem podstawowy zestaw agentów, zadomowiłem się tam na dobrę i od skomlących o pokój dyplomatów z Milanu wyciągnąłem - przy niewielkiej dopłacie - dwie prowincje. Jedna to Wenecja, z którą graniczyły moje ziemie po wojnie z HRE, a drugą Acre czy jak tam nazywa się zamek na północ od Jerozolimy. Tu jednak mam problem, bo jak się tam zadomowiłem obstawiając wszystko kupcami i w ogóle to horda Mongołów dobiła Egipt i zwróciła się przeciwko mnie. I teraz tak; mają chyba pięć pełnych armii, a ja mam jedną i to nie supersilną; starczy mi do zwycięstwa nad jedną armią mongołów, ale będzie to zwycięstwo przy ogromnych stratach. Zamek będzie zapewne oblegany przez Mongołów co turę, także moją główną siłą militarną będzie... Milicja z Antiochy. Pięknie. Najemników możliwych do wykupienia wykupiłem, podpisałem sojusz z Turkami, ale poskutkowało tylko obniżeniem relacji z Katolikami, bo tamci walczą w najlepsze z Bizancjum i mają zagrożenie ze strony mongolskiej w głębokim poważaniu. I teraz:
    -Mogę się poddać w walce o tamte ziemie tymczasowo i gdy będzie się dało zwołać krucjatę na Jeruzalem, żeby połączonymi siłami Europy zniszczyć hordę
    -Mogę odeprzeć jedną armię, zostawić tą twierdzę w cholerę, wycofać się na północ i bronić Antiochy
    -Mogę bronić zamku za wszelką cenę czym się tylko da
    -Mogę wsadzić na statki pełną armię z rdzennych ziem królestwa, ale utrzymanie kolejnej armii pochłonie mój dochód; poza tym sporo minie zanim dotrą na miejsce
    -Mogę odeprzeć jedną armię mongołów i bronić się w fortach, na mostach, w górach i gdzie tylko będzie przewaga.

    Co powinienem zrobić?
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  10. #50
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Mongolowie czyli zmora zoltodzioba

    Majac w perspektywie wciaz oblegane osady regeneracja jednostek bedzie niemozliwa a co za tym idzie kleska na Bliskim Wschodzie jest Tobie przeznaczona w...99% .Podsune wiec pewien pomysl:
    -zapakuj wojska na okrety i zdabadz Cypr(prawdopodobnie jest w rekach Bizancjum),to Ci da punkty u Papy i wieksze szanse na zwolanie krucjaty tam gdzie bedziesz chcial
    -zburz WSZYSTKIE budowle w swych osadach po ich opuszczeniu(wpadnie ladny grosz a i Mongoly nie beda jak sie mieli reorganizowac-przynajmniej nie na razie )
    -osady bez garnizonow albo wpadna w rece Rebeliantow lub Mongolow
    -jezeli zajdzie druga opcja zwolaj na ta osade Krucjate
    -siedzac bezpiecznie na Cyprze obswerwuj co sie dzieje w okolicy i uderz w odpowiednim momencie(Mongolowie maja to do siebie ze nie siedza w miastach pelnymi armiami wiec jezeli bedzie ich pelno w okolicach Antiochii rzuc okiem na Aleksandrie lub Kair i je...zdobadz i utrzymaj lub zdobadz i spladruj a ludzi w niewole a budynki wyburz ...i z powrotem na Cypr )
    Powodzonka :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 5 z 25 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. FAQ - Czyli o co nie pytać
    By Salvo in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 09:43
  2. Turniejowe co nieco czyli kto ,co i ile .
    By Markouno in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •