Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Testy bety trybu Multiplayer

  1. #11
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Rzeczywiście można wybierać bardziej rozbudowanego generała. Zdaje się, że im wyższy to nie tylko ma więcej gwiazdek, ale częściej może używać którejś z dwóch umiejętności. Najbardziej rozbudowani mają możliwość mobilizacji i zdaje się inspiracji (piszę w pracy, z głowy). Działa na wszystkie jednostki w zasięgu głosu (zaznaczone okręgiem), musi minąć trochę czasu żeby skorzystać po raz kolejny. Upływ sygnalizowany jest podobnie jak czas załadowania salwy burtowej.

    O ocenach taktyk więcej będzie można powiedzieć po testach multi. Na oko widać pewną specyfikację w poszczególnych frakcjach np. Anglia nie ma strzelców konnych, u Francji brak huzarów i strzelców z zasięgiem 125, za to duży wybór artylerii (obok Rosji najwięcej). Map 4/4 na pewno jest więcej niż na starcie w Empire

    EDIT
    O właściwie tak jak Amrod pisze, z tym że Anglia jednak trochę dobrej ciężkiej kawalerii posiada, więc jej kontry mogą być mocne.

  2. #12
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Dzięki za informację Roman. Oby to nie były takie specyficzne umiejętności jak w Kingdomsach, chociaż z drugiej strony

    EDIT
    Dodam jeszcze z ww. linku.
    3 money options for MP battles - 5000 10000 and 14000

    Before the battle, one MUST buy a general. There are 4 generals for each country - 0 stars, 3 stars, 6 stars and 9 stars. The first is generic general. Others are historical persons (9 star general for France is Bonaparte, for Russia Kutuzov, for Britain count Wellington)
    Z tym 5000 to naprawdę ciekawe. Sprawdza się jakoś? Jakie są różnice w kosztach rekrutacji standardowej piechoty i gwardii? Były screeny na rosyjskim forum podane przez Chudolfa, ale chyba CA kazało im usunąć.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Cytat Zamieszczone przez Amrod

    Cytat Zamieszczone przez HellFell
    Factions' advantages and disadvantages:
    Austria - the best light infantry and light cavalry. No guard/elite units. <- ma chyba ze 4 jednostki z dalekim zasięgiem)
    Prussia - good line infantry. Simple and not very strong cavalry
    Russia - better in melee and charge. Nice morale. Powerful and unique artillery (unicorns). Diverse choise of cavalry. Bad at shooting across the board. No 125 range units.
    France - good-medium in every aspect. The best guard units (Old guard, horse Carabiniers)
    Britain - the best shooting and reloading across the board. Weak light calvary. Weaker melee and charge.
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=332500

    Ale oczywiście czekamy co powie Nieś
    Właśnie...
    TwCenter to znane dupolizy ca.
    \

  4. #14
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Hmm żeby umiejętności zadziałały, generał musi znaleźć się blisko pierwszej linii. Bonusy nie wydają się aż takie miażdzące, a ryzyko ubicia istnieje. Z drugiej strony generał raczej nie spada jako pierwszy, no i granie wykaże na ile przydatne to jest.

    Fundusze rzeczywiście w 3 rodzajach (małe, średnie i duże). Szkoda że nie można samemu ustalać kwot. Ciężko mówić o efektywności po starciach z kompem. W każdym razie Stara Gwardia jest proporcjonalnie tańsza niż jej odpowiednik w Napoleonicu 2, ale też nie ma takiego pierd...lnięcia pomimo umiejętności wzbudzania paniki w piechocie wroga. Wziąłem śmiało 2 jednostki bez zubożenia roostera, ale wielkiego przełamania nie zrobili.

  5. #15
    Pampa
    Gość

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Ale lipa że nie można funduszy ustawiać...

  6. #16
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Bardzo dobrze, że nie można. Chociaż mi tam brakuje biblijnych 12500. Przynajmniej nie będzie sytuacji jak w Rome i Medievalu gdzie gry były ustawiane na kosmiczne i bezsensowne sumy.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  7. #17
    Pampa
    Gość

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Ale wtedy bitwa też była ciekawsza jak wszyscy żołnierze doświadczenie mieli i ulepszone pancerze (huhuh nawet sie rymuje)

  8. #18
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    W Rome można było wszystko ulepszyć, w Medievalu2 połowę tego (ba dla każdego teamu można było ustawić odrębne środki), w Empire tylko morale, więc w sumie żadna strata. Przy uwolnieniu funduszy na MP byłoby za dużo bezsensownych gier.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Wybrałem taką formułę, że na razie chcę zebrać od Was pytania, pograć do niedzieli rano - czyli spędzić dwie noce na multi, a następnie napisać artykuł na stronę. Na pytania chcę odpowiedzieć po publikacji artykułu, bo inaczej jaki byłby sens spędzenia kilku godzin nad jego stworzeniem.

    Jeżeli jest to mylna koncepcja to mnie naprostujcie, ale mam wrażenie że tak jak poprzednio pozwoli to na uniknięcie bałaganu i powtarzania się.
    Poza tym opis i ocena całej gry to nie to samo co opisanie wrażeń z wczesnej bety.

    To że udało mi się nawiązać "stały" kontakt z Lustedem jest bardzo ważnym elementem wydobywania informacji spoza instrukcji i tabel.
    Detale, ale cieszą oko i tak doprecyzowując :

    Rzeczywiście można wybierać bardziej rozbudowanego generała. Zdaje się, że im wyższy to nie tylko ma więcej gwiazdek, ale częściej może używać którejś z dwóch umiejętności. Najbardziej rozbudowani mają możliwość mobilizacji i zdaje się inspiracji (piszę w pracy, z głowy). Działa na wszystkie jednostki w zasięgu głosu (zaznaczone okręgiem), musi minąć trochę czasu żeby skorzystać po raz kolejny.
    Jeżeli chodzi o gwiazdki generalskie to pewnie będzie to opisane w instrukcji gry, ale my jako prawdziwi mężczyźni nie musimy już upokarzać się czytaniem bzdurnych książeczek - przynajmniej w tym elemencie gry.

    Sprawa ma się tak: im więcej gwiazdek u generała, tym większe bonusy dostaną jednostki po użyciu jednej z właściwości generała.
    Wygląda to logicznie, ponieważ za Bonaparte trzeba zapłacić chyba z 1200, ale efekt jego obecności dla rushera, który nie bierze z założenia artylerii będzie nie do pogardzenia.
    Jak się to sprawdzi w turniejach - nie wiem, ale wydaje mi się że przy współzawodnictwie trzeba będzie wymusić obecność największego głąba z epoletami, szczególnie gdy turnieje będą grane na 10.000.

    TW Center to znane dupolizy, ale tylko w kwestii administracji forum i większości moderatorów, bo użytkownicy są tam mieszanką sfrustrowanych SM (sadomasochistów) czyli graczy Single Mode i zawsze optymistycznych fanboysów. Rzadko zdarzają się wyważone wypowiedzi.

    Płaska mapa turniejowa jest piękna. Pola przecięte są liniami drzew i krzewów rozchodzącymi się w różnych kierunkach (ale nie promieniście ze środka mapy ) na inne mapy na razie nie zwracałem uwagi, ale na 100% zagramy na wszystkich już jutro wieczorem.

    Jednostek w rosterze przestawiać się nie da, ale myślę że warto jest takie rzeczy im uświadamiać (głupio to brzmi, bo przecież mieli to wcześniej, a teraz nie mają).
    Lusted umówił się ze mną wstępnie na dzisiejszy wieczór i jeżeli rzeczywiście zagramy jakieś bitewki, to postaram się go "zaszczepić" myślą, że dla MP Community bardzo ważne są pewne udogodnienia interfejsu, takie jak właśnie zmiany w rosterze, czy możliwość wyboru kolejności jednostek w formacji z użyciem klawisza CTRL i późniejszym grupowaniem.
    Na razie po pierwszym kontakcie wyszły na jaw drobiazgi do pierwszego patcha, a przedwczoraj odpisał mi że kolejny z wykrytych niedostatków zostanie naprawiony dopiero w drugim patchu.
    Wybaczcie mi że piszę na razie ogólnie, ale chcę to wrzucić w dyskusję po bardziej szczegółowych opisach.


    Jeszcze jedna istotna rzecz. Ustaliliśmy z Romanem że to on zajmie się opisaniem modułu morskiego, bo ja nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem .

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Mam takie praktyczne pytanka:
    1/Jak od podstaw rozpoczyna się kampanię w trybie multiplayer? (czy na wstępie jest wybór między rozpoczęciem zwykłej kampanii, czy kampanii multi?)
    2/Czy w rozgrywaniu kampanii mamy wybór w określonej bitwie szukać ludzkiego gracza (jak to praktycznie wygląda- czy trzeba długo na niego czekać); czy też możemy wybrać gracza komputerowego (AI)? Czy można np. w jedej bitwie danej kampanii grać z ludzkim graczem, a w innej grać z AI?
    3/Co się dzieje gdy np. ludzki gracz- który rozgrywa z nami bitwę wyłączy komputer (bo np.nagle musi wyjść z domu), lub w jego domu wyłączą prąd, - czy wtedy jego wojsko stoi jak kukły i nie reaguje na nic- czy też rolę tego gracza (który stracił łączność z serwerem przejmuje AI komputera?)
    4/Czy gracz może wielokrotnie włączać (wczytywać) tą samą bitwę - (np.żeby wreszcie wygrać z jakimś ludzkim graczem) -czy też jest jakiś system zabezpieczający przed wielokrotnym rozgrywaniem tej samej bitwy lub wczytywaniem wcześniejszych zapisów gry?
    5/Czy grając w trybie multi w kampanii wszystkimi bądz chociaż jedną frakcją oprócz naszej własnej kierują ludzcy gracze- czy też opcja gry z ludzkim graczem ogranicza się do rozgrywania bitwy?
    6/Jak wygląda sposób wybierania sobie bitew z trybu multi (zakładając że mam ochotę tylko wcielać się w ludzkiego gracza do bitew w trybie czyjejś kampanii - a nie chce mi się rozgrywać własnej kampanii? Czy jest to losowy wybór przez jakąś centralę- czy ludzki gracz sam sobie wybiera bitwę- czy ma ją przydzieloną losowo lub w jakiejś kolejce?
    7/Czy istnieje jakaś ewidencja graczy rozgrywających bitwy w trybie multi, badz jakiś ranking jest tworzony? (czy gdy zgłosi się nam ludzki gracz do bitwy wiemy coś o nim- np.że ma 250 bitew wygranych i 100 przegranych), czy otrzymuje taki ludzki gracz jakieś punkty za taką bitwę?
    8/Czy istnieje jakiś internetowy ranking kampanii graczy?
    9/Czy grając kampanię w trybie multi mamy obowiązek rozgrywać również jakieś bitwy w kampanii innego ludzkiego gracza (żeby była jakaś równowaga- a nie było sytuacji że każdy gra kampanię a prawie nikt nie będzie chciał grać jako ludzki gracz samych bitew w czyjejś kampanii? Czy jest jakiś czynnik motywujący w postaci rankingu graczy rozgrywających same bitwy w trybie multi?
    To tyle jeśli chodzi o moje pytania. Może są one naiwne, ale np. z mego punktu widzenia są ważne. Pozdrawiam.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Shogun 2] Usprawnienia trybu multiplayer
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:17
  2. [Shogun 2] Update 2 dot. trybu multiplayer | 09-05-2011
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 22:53
  3. Błąd podczas trybu multi...
    By Haller in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 18:12
  4. Testy bety Napoleona
    By Niesmiertelnik in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •