Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Battle AI

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Battle AI

    Jakby to powiedzieć....... nie jest dobrze. Tzn było w miarę dobrze w poprzedniej wersji testowej, choć widać było niekompatybilność jazdy i lekkiej piechoty (choć jazda czasem miała przebłyski geniuszu), oraz nadmierną chęć do chowania się w budynkach w czasie oblężeń.
    W obecnej wersji niestety jest coś pokopsane.
    Nadal nie widzę melee bug i dobrze, mało tego - chyba wzięli sobie do serca uwagi, bo teraz przy oblężeniach żadna jednostka nie weszła do budynku (zagrałem 4-5 bitw z oblężeniami i zawsze jednostki pozostawały poza miastem i operowały względnie razem).
    Problemem jest natomiast niestabilne zachowanie AI, ale żeby napisać szerzej co mam na myśli muszę jeszcze trochę pograć.
    Mam nadzieję że i pozostali posiadacze wersji testowej zabiorą tu głos.

    Na chwilę obecną zebrałem kilka replayów, porozmawiałem na czacie z Jackiem Lustedem i wysłałem mu replaye z tych dziwnych bitew.
    Zaczynam się martwić, choć niezmiennie jestem zadowolony z opcji zaproszenia przyjaciela lub dowolnego gracza, oraz żywię wielkie nadzieje co do trybu Multiplayer.

  2. #2
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Battle AI

    Na razie testowałem bitwy historyczne i pojedyncze morskie na poziomie normal.

    Historyczne układają się w ciąg, czyli nie zagramy Austerlitz dopóki nie odblokujemy Lodi - Arcole - Piramid. Ruch jednostek bardzo poskryptowany, wykonują historyczne manewry. Bitwy całkiem nieźle odtworzone w światku totalwar (oddziały mameluków pod Austerlitz), choć niestety nie ma mas korpuśnych w wielkich bitwach.
    W walkach morskich komp po staremu prowadzi linię na pałę, nieważne czy sensownie czy w krzyżowy ogień. Nie zauważyłem, żeby używał opcji naprawy.

    Następne testy zacznę więc od wyższego poziomu, bo normal jest za łatwy nawet dla osoby po raz pierwszy stykającego się z serią.

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Battle AI

    Z tego co pisał szef CA na swoim pogiętym blogu wywnioskować można, że wyższe poziomy to tylko ekstra bonusy dla jednostek AI. AI nie robi się od tego lepsze, tylko my słabsi, więc łatwiej jest AI realizować "jakieś tam" zamierzenia.
    Jak możesz pograj Roman na Normalu i zagraj jeszcze raz kampanię włoską. Sprawdź różnicę. Ja tak robię i niestety przeżywam zawód, ale by to opisać potrzebuję więcej czasu.
    Chcę jak najszybciej skończyć Kampanię Włoską i przejść do Kampanii Koalicji żeby zagrać Rosją lub Anglią.

    Bitwy historyczne rzeczywiście są mocno oskryptowane.

  4. #4
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Battle AI

    A kampanii koalicji nie możesz odpalić od razu? Ja na starcie przejrzałem sobie Prusy, ruszyło bez problemu.
    Natomiast mam zablokowany Egipt i Cesarstwo, myślałem że kwestia bety. Sejwy z poprzedniego prewiev nie działają.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Battle AI

    Panowie, mam pytanko, na jakim poziomie kampanii i bitew najlepiej grać żeby była to możliwie najbardziej realistyczna symulacja warunków prowadzenia kampanii i bitew?

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Battle AI

    Mogę mogę, ale ważne jest dla mnie wyłapanie różnic pomiędzy buildami w CAI i w BAI. Odpalając inną kampanię nie mam porównania.
    @Leszek1973
    Zacznij pierwszą kampanię na Normal, ale i tak pewnie szybko przejdziesz na Hard lub VHard.

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Battle AI

    A ja mam wszystkie kampanie odblokowane i w ostatnia bitwe historyczna Napoleona tez juz zagralem 8-) zmieniajac bieg wydazen
    ogolnie AI w kampani dziwnie reaguje, w bitwach przy oblezeniach kreci sie po polu bitewnym w kolko a ja w tym czasie spokojnie moge ja wystrzelac z arta (nie zawsze tak jes ale sie zdaza) jest jeszcze pare rzeczy ktore sa niedopracowane ale sa i takie ktore mozna dac duzego plusa.
    Nie wiem co jest z AI czasami zagra tak ze naprawde robi wrazenie a czasami jest bitewka ze rece opadaja
    Narazie pisze ogolnie ale musze jeszcze pograc

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Battle AI

    Jestem w kontakcie z Jackiem Lustedem z CA. Wysłałem mu wczoraj replaye z kilku bitew z uwagami co do zachowania AI. Odpisał mi dzisiaj na PW na CCS, że wrzucili je na golda i nie wszystkie rzeczy wyglądały tak samo, ale część z opisanych sytuacji rzeczywiście wystąpiła i poszło wszystko do ich programisty AI.
    Jak pokazuje życie na nic nie jest za późno, prace nad ostatnimi poprawkami trwają cały czas i z tego co wyłapałem między wierszami już w dzień premiery czeka nas chyba pierwszy patch.

Podobne wątki

  1. Radious Battle Mod
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 18:39
  2. Battle of Maclodio
    By Soul of Night in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 09:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •