Warto zerknąć w tego linka: http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=45315 . Ostrzegam, po angielsku.

viewtopic.php?f=35&t=2499 - w tym temacie podane są linki do hotfixów. Patche można znaleźć na stronie polskiego wydawcy (LEM, CDP) lub na oficjalnym serwisie Total War - http://www.totalwar.com

----------------------

Jak odblokować wszystkie nacje?

Odpowiedź znajduje się w tym temacie.

Jak zmienić wielkość oddziału?

Opcje gry -> opcje grafiki -> skala jednostek.

Kiedy pojawi się reforma Gajusza Mariusza?

W momencie, kiedy w Italii zostanie wybudowany pałac cesarski.

Jak pozbyć się zarazy?

Sama znika po kilku turach, warto inwestować w budynki poprawiające higienę, np. kanalizację.

Jak mogę uzupełnić oddział?

W oknie rekrutacji masz zakładkę do przeszkalania. Pamiętaj, że musisz do tego celu mieć odpowiednią ilość denarów, ludzi w mieście oraz koszary które mogą rekrutować typ przeszkalanej jednostki.

Gwardia generała uzupełnia się sama, kilka tur i wraca do poprzedniego stanu.

Wybudowałem kuźnię. Jak ulepszyć obecne jednostki?

Wystarczy je przeszkolić.

Jak pozbyć/ustrzec się złych cech generała?

Większości nie da się pozbyć. Możesz jednak budować budynki taki jak akademia, dzięki czemu członek rodziny się rozwinie w dobrą stronę. Warto też pamiętać, że w polu generał wolniej łapie cechy. Co więcej, mniej złych łapie, gdy ma co robić - jeżeli jego jedyną funkcją jest zbijanie bąków gdzieś na krańcach imperium, to oczywistym jest, że zacznie pić

Czemu nie mogę zaatakować innych rodzin rzymskich?

Opcja zamachu stanu pojawia się dopiero w późniejszym etapie gry. Zależna jest od popularności w Senacie oraz wśród ludu, zatem przez ten czas warto podbijać nowe ziemie i poszerzać swoje imperium

Czy na RTW są bitwy nocne w kampanii?

Ten feature pojawił się dopiero w BI, chociaż niektóre mody pod podstawkę go wykorzystują.

Czy da się jakoś wskrzesić generała?

Nie.

Czemu nie działają bonusy z cudów?

Jest to bug, który poprawia patch 1.3 (1.2 rzekomo też, ale z tego co pamiętam jest problem z piramidami).

Czemu miasto ma ujemny przychód?

W grze nie ma ujemnego przychodu. Koszty utrzymania armii gracza dzielone są pomiędzy wszystkie miasta proporcjonalnie do wielkości (populacji). Te najliczebniejsze są obciążane najbardziej, dlatego np. wsie mogą mieć wartość dodatnią, wielkie aglomeracje zaś ujemną. Więcej informacji nt. w jakim stopniu miasto jest obciążane możesz znaleźć w szczegółach osady (ikonka zwoju po lewej stronie okna budowy).

Czy da się grać buntownikami, tak jak w M1?

W kampanii nie, ale można grać nimi w bitwie - wystarczy stosowna modyfikacja pliku descr_sm_factions.txt znajdującego się w folderze data.

Wywala mnie do pulpitu gdy atakuję Galów, dlaczego?


Bug polskiej wersji, trzeba zmienić linijkę w pliku expanded_bi.txt, w folderze data/text:

Kod:
{EMT_YOUR_FORCES_ATTACK_ARMY_GAUL}
na

Kod:
{EMT_YOUR_FORCES_ATTACK_ARMY_GAULS}
Wywala mnie do pulpitu w innym przypadku, dlaczego?

Spróbuj wrzucić wszelkie dostępne poprawki do polskiej wersji językowej - warto ich poszukać w internecie, na stronach supportu LEM/CDP. Zawsze możesz zainstalować angielskiego patcha, przez co będziesz mieć angielską wersję językową, za to śmigającą bez problemu

Czasem mody mogą powodować crashe, wtedy trzeba poszukać fixów na własną rękę, najlepiej na twcenter.net - tam większość modów ma swoje subfora, tematy z patchami do nich są z reguły łatwo widoczne.

Przyczyny mogą być jednak rozmaite, warto przez chwilę pomyśleć co może być przyczyną i zadać pytanie na forum, podając przy okazji nazwy wgranych modów, konfigurację sprzętową, posiadane sterowniki i takie tam.

Czemu na Game Spy wszystkie gry są niedostępne (na czerwono)?

Bo nie masz najnowszej wersji gry. Musisz mieć patcha 1.6 do BI i 1.5 do RTW (1.6 zawiera w sobie 1.5) Mody także mogą to powodować.

----------------------------------

FAQ będzie na bieżąco uzupełniane.