Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Kompletny roster głównych frakcji!

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Kompletny roster głównych frakcji!

    NTW roster:

    Jednostki lądowe:





    France:

    Militia
    National Guard
    Voltigeurs
    Chasseurs
    Line fusiliers
    Grenadiers
    Young guard
    Old Guard

    Chasseurs a Cheval
    Chevaux-legers
    Dragoons
    Cuirassiers
    Horse grenadiers
    Carabiniers


    Russia:

    Opolchenie militia
    Jaegers
    Musketeers line infantry
    Grenadiers
    Pavlovsk grenadiers
    Lifeguard foot

    Cossack cavalry
    Hussars
    Uhlans
    Horse jaegers
    Dragoons
    Cuirassiers
    Lifeguard Horse
    Chevalier Guards


    Austria:

    Landwehr (militia)
    Militia sharpshooters
    Grenzers light infantry
    German Fuziliers
    Jaegers
    Hungarian Fuziliers
    German Grenadiers
    Hungarian Grenadiers
    "super" riflemen

    Uhlans
    Dragoons
    Chevaux-legers
    Hungarian hussars
    Cuirassiers


    Britain:

    Fensibles militia
    Light infantry
    Highlanders
    Line infantry
    Sharpshooters
    Black Watch
    Foot guards

    Light dragoons
    Dragoons
    Guard dragoons
    Life guards
    Horse Guards

    Jest parę braków np. huzarzy francuscy i angielscy, ułani polscy oraz kirasjerzy pruscy i szwedzcy.
    Zapewne chodzi tutaj o zakup DLC.


    Artyleria:






    Statki i generałowie:

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    wow :shock:
    Taka różnorodność + 5 elitarnych i + 10 z imperialnej dodatkowo, no nieźle. Jestem zachwycony.

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Tym razem CA dało bardzo ciekawy roster. Jednostki są interesująco dobrane i nieźle wyglądają. Małe potknięcia są np. lekko spaczony wygląd paru rosyjskich jednostek - opołczenie, kozacy, czerwoni huzarzy. Szkoda też, że Prusacy są tu tylko z epoki późnej, a brak tych z okresu Jeny, Auerstedt, Friedland tj 1806-1807. Niemniej ogólny wygląd i różnorodność jest o wiele lepsza od tych z E:TW.
    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Jest parę braków np. huzarzy francuscy i angielscy, ułani polscy oraz kirasjerzy pruscy i szwedzcy.
    Zapewne chodzi tutaj o zakup DLC.
    Huzarzy francuski i angielski oraz nasz ułan nadiślański jest przecież w jednostkach specjalnych.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Nie w tym rzecz. Co pod DLC skoro to były typowe jednostki kawaleryjskie? Huzarzy francuscy byli słynną jednostką, jednymi z najlepszych huzarów w Europie. W DLC jest jeden regiment rekrutowany jednorazowo. Powinna być to jednostka ogólnodostępna gdyż regimentów było wiele. Dali Pavloski grenadier który był samodzielnym regimentem oprócz zwykłych grenadierów a nie dali huzarów, którzy stanowili sporą część kawalerii.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Ja wcześniej mówiłem jedynie o ogólnym przeglądzie jednostek, bo w szczegółach jak zawsze można mieć wiele do życzenia.
    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Nie w tym rzecz. Co pod DLC skoro to były typowe jednostki kawaleryjskie? Huzarzy francuscy byli słynną jednostką, jednymi z najlepszych huzarów w Europie. W DLC jest jeden regiment rekrutowany jednorazowo. Powinna być to jednostka ogólnodostępna gdyż regimentów było wiele. Dali Pavloski grenadier który był samodzielnym regimentem oprócz zwykłych grenadierów a nie dali huzarów, którzy stanowili sporą część kawalerii.
    Zgoda, masz tu racje, ale tak można skrytykować i inne rzeczy np. dali Szwedów, Duńczyków, Portugalczyków, a nie widać wielu Polaków, choć ci ostatni brali udział w licznych kampaniach wojen napoleońskich i byli liczniej tam reprezentowani niż te trzy w/w nacje. Księstwo Warszawskie, liczne legiony polskie i inne jednostki były chyba dość istotne dla tych wojen. Dlatego dziwi mnie np. brak polskich Szwoleżerów starej gwardii Napoleona! Była to niemal legendarna jednostka o b. dobrych walorach i świetnych osiągnięciach bojowych. W końcu Cesarz wział spośród nich eskorte nawet na na Elbe. Jeszcze na pierwszych screenach można było zdaje się dostrzec tych naszych lansjerów, ale teraz o nich cisza.

    Podobnie z pieszą legią nadwiślańską czy armią XWA, która brała udział w wielu kampaniach i wielkich bitwach.

    Po za tym Napoleon nie bez kozery mianował jedynego cudzoziemca Poniatowskiego marszałkiem Francji, ale zdaje się CA wolała dać Szwedów, do tego pewnie pod dowództwem Bernadotte.

    Pomiom tego wszystkiego nadal podtrzymuję, że ogólny roster jednostek w NTW jest lepszy niż w ETW.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  6. #6
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez exNowy
    Ja wcześniej mówiłem jedynie o ogólnym przeglądzie jednostek, bo w szczegółach jak zawsze można mieć wiele do życzenia.
    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Nie w tym rzecz. Co pod DLC skoro to były typowe jednostki kawaleryjskie? Huzarzy francuscy byli słynną jednostką, jednymi z najlepszych huzarów w Europie. W DLC jest jeden regiment rekrutowany jednorazowo. Powinna być to jednostka ogólnodostępna gdyż regimentów było wiele. Dali Pavloski grenadier który był samodzielnym regimentem oprócz zwykłych grenadierów a nie dali huzarów, którzy stanowili sporą część kawalerii.
    Zgoda, masz tu racje, ale tak można skrytykować i inne rzeczy np. dali Szwedów, Duńczyków, Portugalczyków, a nie widać wielu Polaków, choć ci ostatni brali udział w licznych kampaniach wojen napoleońskich i byli liczniej tam reprezentowani niż te trzy w/w nacje. Księstwo Warszawskie, liczne legiony polskie i inne jednostki były chyba dość istotne dla tych wojen. Dlatego dziwi mnie np. brak polskich Szwoleżerów starej gwardii Napoleona! Była to niemal legendarna jednostka o b. dobrych walorach i świetnych osiągnięciach bojowych. W końcu Cesarz wział spośród nich eskorte nawet na na Elbe. Jeszcze na pierwszych screenach można było zdaje się dostrzec tych naszych lansjerów, ale teraz o nich cisza.

    Podobnie z pieszą legią nadwiślańską czy armią XWA, która brała udział w wielu kampaniach i wielkich bitwach.

    Po za tym Napoleon nie bez kozery mianował jedynego cudzoziemca Poniatowskiego marszałkiem Francji, ale zdaje się CA wolała dać Szwedów, do tego pewnie pod dowództwem Bernadotte.

    Pomiom tego wszystkiego nadal podtrzymuję, że ogólny roster jednostek w NTW jest lepszy niż w ETW.
    Jest jedna różnica. Tamte 3 nacje były niepodległe a my niestety tak

    Złą (dla mnie) choć pewnie dla niektórych dobrą wiadomością jest to ze ci Polacy są... Po prostu mają być w DLC.

    W ETW mieliśmy u każdej frakcji przemalowanych Anglików, na dodatek w złych mundurach. Było wiele niehistorycznych jednostek np. lekcy dragoni w każdej frakcji, a powinni być tylko u Anglików. Oprócz tego np. dragoni nosili kaski fantasy a nie kapelusze. Teraz każda frakcja historyczna i specyficzna. 100x lepiej niż rostery w ETW.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #7
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Słowo "kompletny" jest na wyrost - nie ma artylerii i wszystkich generałów.
    np. w przypadku Francji mamy do wyboru zwykłą świtę generalską lub któregoś z 3 słynnych dowódców (Soult, Ney i Napoleon).
    Im droższy tym lepszy, ma więcej gwiazdek.

  8. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Artylerię mam osobno. Zamieszcze jutro.
    Ci generałowie są jakoś podzieleni dla innych frakcji czyt tylko Francji?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Tam, gdzie w danej chwili przebywam.
    Postów
    181
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Rooster Brytanii biednie się prezentuje... Sczególnie kawaleria - brak Scots Greys, jako elitarnej (jak Old Guard) jednostki dla każdej edycji jest durnym pomysłem... Tylko Steamowy exclusive -.-. (50 euro, jakby się kto pytał, za cyfrową wersję gry i tylko dodatkowe jednostki - 130 zlotych za polską wersję i parę ciekawych dodatków ale zamiast SG są lansjerzy dla Prus).
    "A man may be born in a stable, but that does not make him a horse."


  10. #10
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez Marquess Alec Fortescue
    Rooster Brytanii biednie się prezentuje... Sczególnie kawaleria - brak Scots Greys, jako elitarnej (jak Old Guard) jednostki dla każdej edycji jest durnym pomysłem... Tylko Steamowy exclusive -.-. (50 euro, jakby się kto pytał, za cyfrową wersję gry i tylko dodatkowe jednostki - 130 zlotych za polską wersję i parę ciekawych dodatków ale zamiast SG są lansjerzy dla Prus).
    Scots Greys będą ale w DLC:



    Co do elity jest jej sporo np. Pavlovski regiment dla Rosji.
    Mnie nie boli brak elitarnych jednostek, gdyż ich odpowiedniki sa w postaci innych regimentów (Scots Greys to dragoni a ogólny regiment dragonów jest).
    Boli mnie brak huzarów dla Francji i Anglii, strzelców konnych gwardii dla Francji jak i kirasjerów dla Prus, Szwecji i Hiszpanii. Te jednostki nie mają odpowiedników a 2 z nich są jako pojedyncze regimenty w DLC m.in. huzarzy francuscy. Co nam po jednym dodatkowym regimencie skoro to jednostka wówczas popularna i powinna być ogólnodostępna jak dragoni, ułani, czy fizylierzy.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NOWY ROSTER Polski, Bizancjum i Gruzji
    By exar in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 230
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:06
  2. KLA's 'Men of Sparta I'
    By KLAssurbanipal in forum KLAssurbanipal Unit Packs - Rome 2
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 17:04
  3. EMPIRE TOTAL WAR: roster jednostek
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:06
  4. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (NTW)
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:44
  5. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (ETW)
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •