Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Kompletny roster głównych frakcji!

  1. #11
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Dla generałów wszystkich frakcji jest schemat: zwykły generał - 2gwiazdkowy - 4gwiazdkowy - 8gwiazdkowy.
    Mogłem się pomylić w wartościach, bo nie pisze z kompa, na którym jest NTW, więc nie sprawdzę.

  2. #12
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez Marquess Alec Fortescue
    (50 euro, jakby się kto pytał, za cyfrową wersję gry i tylko dodatkowe jednostki - 130 zlotych za polską wersję i parę ciekawych dodatków ale zamiast SG są lansjerzy dla Prus).
    W empikach jest za to statek.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #13
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    okręt

  4. #14
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Też pływa. Dobrze, jestem ignorantem odnośnie techniki morskiej
    the Sun and the Moon and the end of all time

  5. #15
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Ale nie strzela

    Właśnie - wachlarz okrętów też będzie zamieszczony?
    Unit cardy są ładniejsze od lądowych 8-)

  6. #16
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Artyleria, statki i generałowie dodani (na razie Austria).
    Units Cards statków rewelka. Mogli jednostki lądowe zrobić też na tle takiego nieba.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #17
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez Marquess Alec Fortescue
    Rooster Brytanii biednie się prezentuje... Sczególnie kawaleria - brak Scots Greys, jako elitarnej (jak Old Guard) jednostki dla każdej edycji jest durnym pomysłem...
    Przepraszam, ale Scots Greys nie byli super jednostką, a pod Waterloo dostali niezłe wciry od francuskich lansjerów. Można nawet rzec z przekąsem, że ich świetność leżała raczej w tym, że inni brytyjscy dragoni nie byli lepsi. Wogóle to cała brytyjska kawaleria miała problemy z wykonywaniem wielkich szarż, choć w mniejszych starciach bywała groźna. Ich siła leżała raczej w doskonałych koniach, porządnym wyszkoleniu i dyscyplinie, ale nie zawsze radzili oni sobie z agresywnym przeciwnikiem. Np. pod Albuera mniej liczni nasi ułani nadwiślańscy dali z powodzeniem rade ciężkim dragonom brytyjskim.
    http://napoleonistyka.atspace.com/Albuera_1811.html
    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Boli mnie brak huzarów dla Francji i Anglii, strzelców konnych gwardii dla Francji jak i kirasjerów dla Prus, Szwecji i Hiszpanii. Te jednostki nie mają odpowiedników a 2 z nich są jako pojedyncze regimenty w DLC m.in. huzarzy francuscy. Co nam po jednym dodatkowym regimencie skoro to jednostka wówczas popularna i powinna być ogólnodostępna jak dragoni, ułani, czy fizylierzy.
    He, he, mógłbym w większości zgodzić się, bo charakterystyczne dla epoki, a wręcz niekiedy standardowe rodzaje kawalerii tj. huzarzy i kirasjerzy powinni być dostępni jako jednostki liniowe, a nie tylko jako elitarne. Faktycznie było tych jednostek dość sporo, choć dla brytyjczyków akurat były to 4 regimenty huzarów przekształcone w 1806 i 1807 r. z lekkich dragonów, plus 3 huzarów King's German Legion.
    Jednak nie ma co boleć nad Szwecją, bo w ogóle jazda tam była nieliczna, a już zwłaszcza kirasjerzy.

    Pytanie też po co ubolewać nad kirasjerami hiszpańskimi, skoro ci akurat byli jednostką raczej niedookreśloną. Hiszpanie oficjalnie dysponowali regimentami ciężkiej kawalerii, ale nie koniecznie oznaczało to kirasjerów. Fakt, że potem zdarzało się iż wykorzystywali oni sprzęt francuskich kirasjerów, ale czy to wiele zmienia. Wolę już ich standardowy wygląd w mundurach i bikornach ciężkiej kawalerii, pokazanych zdaje się w rosterze.

    Natomiast strzelcy gwardii Napoleona byliby w sam raz jako jednostka dodatkowa, wszak sam cesarz przywdziewał nie raz mundur pułkownika tego regimentu. Strzelcy często stanowili też jego straż przyboczną.

    W NTW zadziwia mnie bardzo jednostka generalska złożona z kilkunastu genarało podobnych kawalerzystów. Czasem to śmiesznie wygląda, kiedy widzi się tych kilkunastu prawie jednakowych generałów jako super jednostkę bojową. Gdyby część z nich dawało się przydzielać do dowodzenia poszczególnymi grupami, takimi mini brygadami, dywizjami, korpusami to byłoby może OK, ale tak jednostka generalska jako całość na polu walki wygląda dość dziwnie.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  8. #18
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez exNowy
    He, he, mógłbym w większości zgodzić się, bo charakterystyczne dla epoki, a wręcz niekiedy standardowe rodzaje kawalerii tj. huzarzy i kirasjerzy powinni być dostępni jako jednostki liniowe, a nie tylko jako elitarne. Faktycznie było tych jednostek dość sporo, choć dla brytyjczyków akurat były to 4 regimenty huzarów przekształcone w 1806 i 1807 r. z lekkich dragonów, plus 3 huzarów King's German Legion.
    Jednak nie ma co boleć nad Szwecją, bo w ogóle jazda tam była nieliczna, a już zwłaszcza kirasjerzy.
    Pytanie też po co ubolewać nad kirasjerami hiszpańskimi, skoro ci akurat byli jednostką raczej niedookreśloną. Hiszpanie oficjalnie dysponowali regimentami ciężkiej kawalerii, ale nie koniecznie oznaczało to kirasjerów. Fakt, że potem zdarzało się iż wykorzystywali oni sprzęt francuskich kirasjerów, ale czy to wiele zmienia. Wolę już ich standardowy wygląd w mundurach i bikornach ciężkiej kawalerii, pokazanych zdaje się w rosterze.
    Wiesz, jest takie coś - jak nie ma problemu dużego, to nie ma też mały, a gdy pojawia się jeden duży problem to małe są bardziej widoczne. Pewnie gdyby Prusakom dali od razu tych kirasjerów nie zwróciłbym uwagi na to że Hiszpania i Szwecja ich nie ma. Prusy tak rażą po oczach, że widać braki u innych frakcji. U Hiszpanów chodziło mi bardziej o coraceros: http://www.icorso.com/img_hu_1.jpg Wyglądali praktycznie tak samo jak francuscy kirasjerzy, lecz w czerwonych kurtkach. Hiszpania jest dla mnie najładniejszą frakcją ze względu na ich staroświecki ubiór z jakiego Europa zrezygnowała kilka lat wcześniej - liniówka w kapeluszach a nie czako, podobnie dragoni, karabinierzy, a gwardia walońska zmieniła się niewiele z XVIII wieku. najbardziej mi sie podobają ich grenadierzy w olbrzymich spiczastych bermycach, również mało się zmienili od XVIII wieku a te czapki stanowiły element charakterystyczny Hiszpanów. Nie podoba mi się to że większość krajów przyodziała grenadierów w czaka, na szczęście austriaccy i duńscy nadal mają bermyce a Rosjanie jeden pavlovski regiment w mitrze. Najbrzydsze mundury wg mnie mieli Prusacy, zbyt pospolite, o wiele gorsze od tych z początku epoki napoleońskiej.

    Braku huzarów nie mogę przeboleć. Angielscy jeszcze nie byli wtedy jednostką charakterystyczną dla tej frakcji, ale Francuzi z wielką tradycją od Ludwika XV, potem w Ameryce, w czasie rewolucji. Nie widzi mi się gra bez słynnych francuskich huzarów. Trzeba będzie szybko ich zmodować, pare regimentów.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #19
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    U Hiszpanów chodziło mi bardziej o coraceros: http://www.icorso.com/img_hu_1.jpg Wyglądali praktycznie tak samo jak francuscy kirasjerzy, lecz w czerwonych kurtkach. Hiszpania jest dla mnie najładniejszą frakcją ze względu na ich staroświecki ubiór z jakiego Europa zrezygnowała kilka lat wcześniej - liniówka w kapeluszach a nie czako, podobnie dragoni, karabinierzy, a gwardia walońska zmieniła się niewiele z XVIII wieku. najbardziej mi sie podobają ich grenadierzy w olbrzymich spiczastych bermycach, również mało się zmienili od XVIII wieku a te czapki stanowiły element charakterystyczny Hiszpanów. Nie podoba mi się to że większość krajów przyodziała grenadierów w czaka, na szczęście austriaccy i duńscy nadal mają bermyce a Rosjanie jeden pavlovski regiment w mitrze. Najbrzydsze mundury wg mnie mieli Prusacy, zbyt pospolite, o wiele gorsze od tych z początku epoki napoleońskiej.
    Z tymi Hiszpanami to sprawa wydaje się niestety była o wiele bardziej zagmatwana. Świadczy o tym choćby to, że do dziś jest problem z wiarygodnymi źródłami o prawidłowym wyglądzie wielu ich jednostek na przestrzeni 1800-1814. Niby wiadomo, że początkowo piechota używała białych mundurów i bikornów, ale wkrótce była ona reformowana i część regimentów otrzymało mundury granatowe, niektóre zielone czy brązowe, a wiele provincji dodawało jeszcze regionalne upodobania. W piechocie wprowadzono również czaka, żeby było śmieszniej przewinęło się ich tam kilka różnych modeli od francusko podobnych, do takich o odwróconym stożku. Jeśli wziąć pod uwagę, problemy aprowizacyjne oraz fakt, że w armii hiszpańskiej było też sporo tzw regimentów cudzoziemskich (1 neapolitański, 3 irlandzkie, 6 szwajcarskich) do tego gwardia tzw walońska i oddziały provincjalnej milicji to galimatias mundurowy był tu wielki. Podobnie z ich jazdą, choć tu o dziwo można już bardziej obstawać przy określonych mundurach, choć problemem jest czasem ustalenie niektórych jednostek np. liczby i szczegółów mundurów regimentów huzarów, Cazadores czy tych Coraceros.

    Tu kilka trochę kontrowersyjnych przykładów mundurów armii hiszpańskiej z The Vinkhuijzen collection of military uniforms.
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0426&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0425&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0443&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0427&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0449&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0444&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0445&word=
    http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... 0447&word=

    Dlatego ogólnie uważam, że CA dokonało nienajgorszego doboru mundurów jednostek hiszpańskich, bo ich armia z tego okresu to była istna pstrokacizna.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Tam, gdzie w danej chwili przebywam.
    Postów
    181
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Scots Greys będą w DLC w sensie, że nie tylko jako pre-orderowy exclusive, Królu? :0
    "A man may be born in a stable, but that does not make him a horse."


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NOWY ROSTER Polski, Bizancjum i Gruzji
    By exar in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 230
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:06
  2. KLA's 'Men of Sparta I'
    By KLAssurbanipal in forum KLAssurbanipal Unit Packs - Rome 2
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 17:04
  3. EMPIRE TOTAL WAR: roster jednostek
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:06
  4. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (NTW)
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:44
  5. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (ETW)
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •