Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Kompletny roster głównych frakcji!

  1. #21
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez exNowy
    Z tymi Hiszpanami to sprawa wydaje się niestety była o wiele bardziej zagmatwana. Świadczy o tym choćby to, że do dziś jest problem z wiarygodnymi źródłami o prawidłowym wyglądzie wielu ich jednostek na przestrzeni 1800-1814. Niby wiadomo, że początkowo piechota używała białych mundurów i bikornów, ale wkrótce była ona reformowana i część regimentów otrzymało mundury granatowe, niektóre zielone czy brązowe, a wiele provincji dodawało jeszcze regionalne upodobania. W piechocie wprowadzono również czaka, żeby było śmieszniej przewinęło się ich tam kilka różnych modeli od francusko podobnych, do takich o odwróconym stożku.
    To jednak nie powinno dotyczyć problemu gry, gdyż reforma była chyba w 1809, najpóźniej w Europie. CA dobrze zrobiło z białymi mundurami wg mnie. Nie spodziewałem się tego po nich. Myślałem ze walną im czaka jak pozostałym krajom.

    Jeśli wziąć pod uwagę, problemy aprowizacyjne oraz fakt, że w armii hiszpańskiej było też sporo tzw regimentów cudzoziemskich (1 neapolitański, 3 irlandzkie, 6 szwajcarskich) do tego gwardia tzw walońska i oddziały provincjalnej milicji to galimatias mundurowy był tu wielki.
    W wielu krajach była olbrzymia różnorodność. Epoka napoleońska była pod tym względem niezwykle rozbudowana. Nawet jak przeglądam armię duńską, bałkańskie to się za głowę łapię ile różnorodności

    Podobnie z ich jazdą, choć tu o dziwo można już bardziej obstawać przy określonych mundurach, choć problemem jest czasem ustalenie niektórych jednostek np. liczby i szczegółów mundurów regimentów huzarów, Cazadores czy tych Coraceros.
    Nie ma co za bardzo w to wnikać. Dla mnie jak pisałem ich jazda nie jest takim priorytetem jak pruscy kirasjerzy i francuscy huzarzy.


    Mam to na dysku. regularnie odwiedzam tą stronę. W innych armiach tak samo jest od groma różnorodności. Nie sposób ta epokę ogarnąć.

    Dlatego ogólnie uważam, że CA dokonało nienajgorszego doboru mundurów jednostek hiszpańskich, bo ich armia z tego okresu to była istna pstrokacizna.
    Heheh, widzę że się zgadzamy. Zastanawiam się czemu tak obszernie się rozpisałeś Pisałem że frakcją hiszpańską jestem najbardziej pozytywnie zaskoczony.



    Cytat Zamieszczone przez Marquess Alec Fortescue
    Scots Greys będą w DLC w sensie, że nie tylko jako pre-orderowy exclusive, Królu? :0
    Z tego co lusted gadał to będą w jednym z DLC o bliżej nieokreślonej premeirze.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #22
    Asuryan
    Gość

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Co wcale nie powinno dziwić. Do ETW wyszedł DLC z elitarnymi jednostkami, który jednocześnie odblokowuje wszystkie jednostki z preorder, więc w NTW z biegiem czasu też pewno tak będzie. Zresztą wystarczy porównać NTW z ETW by zobaczyć że polityka firmy w przypadku NTW zapowiada się na taką samą jak w przypadku ETW.

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Szkoda że nie ma pruskich kirasjerów i polskiej jazdy. A kiedy tak (na oko wyjdzie wersja kolekcjonerska z całością - ETW, NTW, wszystkie dodatki DLC itp.)? Tak przez ciekawość pytam.

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!


  5. #25
    Asuryan
    Gość

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez Leszek1973
    A kiedy tak (na oko wyjdzie wersja kolekcjonerska z całością - ETW, NTW, wszystkie dodatki DLC itp.)? Tak przez ciekawość pytam.
    Tak z ciekawości to z takim pytaniem możesz się udać do wróżki, bo każda odpowiedź na nie będzie czystym wróżeniem.

  6. #26
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    To jednak nie powinno dotyczyć problemu gry, gdyż reforma była chyba w 1809, najpóźniej w Europie. CA dobrze zrobiło z białymi mundurami wg mnie. Nie spodziewałem się tego po nich. Myślałem ze walną im czaka jak pozostałym krajom.
    Ta odmienność Hiszpanów w NTW jest godna pochwały, niemniej ja wcześniej odnosiłem się do faktu większej komplikacji mundurowej tej nacji. Weźmy te reformy, które rozpoczęły się wcześniej np. Funken przedstawiał żołnierzy niektórych pułków piechoty hiszpańskiej ubranych na granatowo i we francuskich czakach już w 1808 r. Wątpliwe jest by przemundurowali oni wówczas całą armie i pewnie nadal w piechocie było sporo regimentów odzianych na biało i w bikornach, ale dawało to już zamieszanie. Do tego polityczny kołowrót np. angielska blokada dostępu do kolonii, abdykacje i zamęt z królami, a potem okupacja znacznej części kraju przez Francuzów i długa, pełna okrucieństw wojna przysparzały mase problemów.

    Owocowało to niezłym galimatiasem mundurowym, bo piechota hiszpańska nie była taka jednolita, spore znaczenie miały tu regionalizmy, duże rozczłonkowanie sił, a także problemy polityczne, finansowe i aprowizacyjne.
    W wielu krajach była olbrzymia różnorodność. Epoka napoleońska była pod tym względem niezwykle rozbudowana. Nawet jak przeglądam armię duńską, bałkańskie to się za głowę łapię ile różnorodności
    Jasne, ale w poszczególnych państwach można mówić o pewnej unifikacji kolorystycznej mundurów.
    Wiadomo, że każda nacja ubierała swoje główne formacje piechoty w mundury m.w. w tym samym kolorze np.
    * czerwony - Brytyjczycy, Duńczycy, Szwajcarzy na służbie Napoleona
    * biały lub szary - Austriacy, Hiszpanie, Saksończycy, Westfalczycy, niektórzy Włosi, niektórzy Szwedzi
    * jasno niebieski - Bawarczycy
    * niebieski, granatowy - Francuzi, Prusacy, Polacy, Szwedzi, Wirtemberczycy, Badeńczycy, niektóre pułki hiszpańskie
    * zielony - Rosjanie, niektóre pułki hiszpańskie
    * brązowy - niektórzy Portugalczycy, niektórzy Hiszpanie

    Oczywiście były różne odstępstwa np:
    * ciemno zielony dla Brytyjskich riflemen
    * granatowy Portugalczycy jako brytyjscy alianci
    * brązowy - Legion Portugalski i pare innych mniejszych formacji na służbie francuskiej
    * ciemno zielony dla tzw pułków cudzoziemskich na służbie Francuskiej
    * ciemno zielony dla jegrów z wielu różnych państw niemieckich
    * ciemno zielony - Gwardia Włoska Królestwa Italii, chociaż liniówka była na biało

    Ogólny standard koloru był jednak zachowywany i zawsze był jakiś kolor dominujący, ale u Hiszpanów było chyba większe zamieszanie i sporo różnych, w tym kolorystycznych odstępw i zmian.
    Heheh, widzę że się zgadzamy. Zastanawiam się czemu tak obszernie się rozpisałeś Pisałem że frakcją hiszpańską jestem najbardziej pozytywnie zaskoczony.
    Zgoda, ale pewnie nie każda mini dyskusja moze być krótka.

    PS
    Są ponoć pruscy kirasjerzy z późnego okresu 1813-1815, ciekawe czy będą też z wcześniejszego tj kampania 1806-1807 Jena, Auerstedt itd, bo wówczas ich kirasjerzy byli ubrani inaczej tj. żółte mundury i chyba kapelusze na głowach.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  7. #27
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Kolory poszczególnych frakcji dotyczyły jedynie piechoty. Kawaleria zazwyczaj była wielokolorowa. Ciekawie wygląda kawaleria hiszpańska - każda jednostka w innym kolorze. Fajnie.

    Macie rację kirasjerzy pruscy są. Po Unit Cardzie rosteru małym sądziłem że może być to Garde du Corps. Jednak to kirasjerzy, ale problem w tym ze nie ma właśnie Garde du Corps. Rosjanie dostali gwardię, mają aż 3 jednostki kirasjerskie, a Prusacy jedną.

    Co do kapeluszy to Prusacy nosili je nawet w 1808 zamiennie z kaskami. To jedyny taki przypadek. Inne kraje nosiły wyłącznie kaski.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  8. #28
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Moze ktoś być tak miły i powrzucać rostery z Peninsular War?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Zabrze
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kompletny roster głównych frakcji!

    Czy w NTW są polskie jednostki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. NOWY ROSTER Polski, Bizancjum i Gruzji
    By exar in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 230
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:06
  2. KLA's 'Men of Sparta I'
    By KLAssurbanipal in forum KLAssurbanipal Unit Packs - Rome 2
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 17:04
  3. EMPIRE TOTAL WAR: roster jednostek
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:06
  4. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (NTW)
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:44
  5. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (ETW)
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •