Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za ratyfikacją "Traktatu Reformującego" przez Polskę?

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    8 15.09%
  • Nie

    45 84.91%
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96

Wątek: Żegnamy naszą suwerenność

  1. #11
    Gość

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    infrastruktura utylizacji elektroniki już istnieje. no chyba, że w swej wolności osobistej chcecie telewizory w rzece topić, żeby później wodę wysoko mineralizowaną (metalami ciężkimi) pić z kranu.
    Ta i trzeba zachrzaniać na drugi koniec miasta z monitorem w łapach, zamiast położyć go w zsypie, może komuś się przyda.

    nadal nie rozumiem Waszego buntu. jakiego papieru toaletowego używacie? zwykłego szarego, czy jednak jakiegoś innego, delikatniejszego? bo jeżeli szarego, to mogę jeszcze zrozumieć nienawiść do nowoczesnych żarówek; w innym przypadku, to zwykła hipokryzja.
    Bardziej mnie obchodzi, co komu do tego, jakich żarówek będę używał i czy będę jadł krzywe banany...

  2. #12
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Jak dla mnie ze świetlówkami nie chodzi nawet o to, czy są tańcze czy nie tylko o moje własne zdanie co do tego jak chcę oświetlać własne mieszkanie i za własne pieniądze. Z reszta świetlówki emitują bodaj światło białe, zbliżone bardziej do naturalnego światła dziennego i niby wszystko jest w porządku ale... dla człowieka takie swiatło po zmroku nie jest zbyt przyjemne. Powoduje czasami uczucia niepokoju itp, bo zdaje się być czymś nienaturlanym. Stara żarówka emitująca swiatło żółte, ciepłe po prostu zdaje się w najpierwotniejszych zakamarkach ludzkiego mózgu uruchamiać skojarzenia z ogniem, który tysiące lat temu zapeweniał bezpieczeństwo nocą przed dzikimi zwierzętami etc.
    Taka przynajmniej moja teoria oparta na własnych przeżyciach, bo przyznam, że znacznie lepiej czuję się w świetle zwykłych żarówek niż świetlówek czy jarzeniówek.
    Inną sprawą jest fakt, że współczesne demokracje liberalne stają się coraz bardziej totalitarne mieszając się w takie pierdoły jak żarówki jakimi można oświetlać mieszkanie, czy krzywiznę banana (że tak odgrzeję stary europejski kotlet).

    Z resztą całą checę pewnie da się wytłumaczyć tym, że jakiś producent świetlówek dał w łapę jakiemuś komisarzowi europejskiemu odpowiednio grubą kopertę/walizkę/sejf (niepotrzebne skreślić) za zlikwidowanie mu konkurencji w postaci tańszych i urzywanych od lat żarówek.
    (Podobnie z resztą pewnie było z dziurą ozonową i freonami, i tak samo pewnie jest z walką z globalnym ociepleniem na którą idą grube miliardy, a jak są grube miliardy to zawsze coś skapnie politykom, urzędnikom i tak dalej...)
    "Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor". - płk Józef Beck

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Koszalin
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    zależy w jakim miejscu. na przykład w takim pokoju gościnnym, czy też nawet przy biurku, jak się uczysz/pracujesz po kilka godzin, to taka żarówka naprawdę jest przydatna. z drugiej strony, w takim WC czy też w piwnicy, gdzie przebywa się raczej rzadko, dużo lepiej spisują się 'zwykłe' żarówki, jednakże mogą je zastąpić halogeny/żarówki LED.
    Jak widać, sam dostrzegasz wady świetlówek czy bezsens w ich użyciu w niektórych sytuacjach. Pyt. tylko, dlaczego mój wybór ma być ograniczany? Dlaczego mam rezygnować z czegoś co jest przydatne na rzecz innego, rzekomo proekologicznego i lepszego, produktu? To trochę jak z kampanią na rzecz noszenia sztucznych futer.

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    nadal nie rozumiem Waszego buntu. jakiego papieru toaletowego używacie? zwykłego szarego, czy jednak jakiegoś innego, delikatniejszego? bo jeżeli szarego, to mogę jeszcze zrozumieć nienawiść do nowoczesnych żarówek; w innym przypadku, to zwykła hipokryzja.
    Papier ma tu niewiele wspólnego z żarówkami. A sam szary to przecież produkt wytwarzany z makulatury, prawda? I co to ma wspólnego z klasycznymi żarówkami? Odnoszę też wrażenie, choć może i mylne, iż reprezentujesz typ osoby, podążającej za wszelkimi nowinkami technicznymi, wymieniającą "starocie" wręcz błyskawicznie. Tylko, czy ludzie myślący podobnie jak Ty, mają prawo narzucać innym z jakich urządzeń korzystać można? Idąc dalej, czy klasyczne instrumenty muzyczne zostaną zlikwidowane, gdyż podobne dźwięki można stworzyć korzystając z programów komputerowych?

  4. #14
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Arnold
    Odnoszę też wrażenie, choć może i mylne, iż reprezentujesz typ osoby, podążającej za wszelkimi nowinkami technicznymi, wymieniającą "starocie" wręcz błyskawicznie. Tylko, czy ludzie myślący podobnie jak Ty, mają prawo narzucać innym z jakich urządzeń korzystać można? Idąc dalej, czy klasyczne instrumenty muzyczne zostaną zlikwidowane, gdyż podobne dźwięki można stworzyć korzystając z programów komputerowych?
    narzucanie? a zastanów się, jak wielką wagę przykładasz do zakupu żarówki. jak się jakaś przepali/nie działa to idziesz do sklepu i bierzesz jakąś, o podobnej mocy. nie zwracasz uwagi na kolor, jasność względną i bezwzględną, skład mieszanki, technologię wykonania żarnika, opór etc etc etc. to wszystko jest zupełnie bez znaczenia, po prostu bierzesz jakąś żarówkę w castoramie czy też jakimś innym sklepie, zanosisz do kasy i wkręcasz.

    jakby to miało jakiekolwiek znaczenie na Twoje życie.

    nagle ludzie oburzają się, że zakazują im podejmowania decyzji w tak ważnym aspekcie życia, jak żarówki. litości... gdyby UE zakazała używania niebieskich granulek w proszkach do prania, albo czerwonego paska w paście do zębów, to też byście tak jęczeli, że odbiera Wam się wolność? rozumiem, gdyby chodziło o przejście na lewostronny ruch drogowy, imperialny system miar, tydzień dziesięciodniowy lub coś 'naprawdę grubego'. mimo wszystko, to tylko żarówka.

    edit: gitary elektrycznej nie da się syntezować.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    110
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    jakby to miało jakiekolwiek znaczenie na Twoje życie.
    Ból głowy spowodowany światłem z żarówki energooszczędnej może miec pewne znaczenie... Tym samym cena tych kosmicznie energooszczednych zarowek, w porówaniu do tych tradycyjnych może mieć znaczenie.

    A wogule kto zwraca uwage na kolor proszku do prania, czy jakiego koloru jest pasek na paście do zębów? Także to porównanie jest troszke nie na miejscu...

  6. #16
    Gość

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    narzucanie? a zastanów się, jak wielką wagę przykładasz do zakupu żarówki. jak się jakaś przepali/nie działa to idziesz do sklepu i bierzesz jakąś, o podobnej mocy. nie zwracasz uwagi na kolor, jasność względną i bezwzględną, skład mieszanki, technologię wykonania żarnika, opór etc etc etc. to wszystko jest zupełnie bez znaczenia, po prostu bierzesz jakąś żarówkę w castoramie czy też jakimś innym sklepie, zanosisz do kasy i wkręcasz.

    jakby to miało jakiekolwiek znaczenie na Twoje życie.
    otóz na moje ma i to spore, średnio co pół roku przepala mi się żarówka, ot coś z instalacją jest nie tak, elektryk sprawdzał i nie może się doszukać o co chodzi, nawet energooszczędne sie przepalają, wiec po diabła mam kupować drogie jak mi rypną?

    kolejna sprawa to to, że bolą mnie oczy od nich, i głowa, wiec jak kupuję żarówki zwracam uwage na to jakie, i cholera mnie trafia jak mi ktoś każe kupować takie, a zabrania takie, bo ktoś dał w łapę by tak było,.

    Przy świetlówkach źle się czuję, więc ma to wpływ na moje życie, i nie tylko mi ich światło przeszkadza.

  7. #17
    lofdi
    Gość

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    Cytat Zamieszczone przez Arnold
    Odnoszę też wrażenie, choć może i mylne, iż reprezentujesz typ osoby, podążającej za wszelkimi nowinkami technicznymi, wymieniającą "starocie" wręcz błyskawicznie. Tylko, czy ludzie myślący podobnie jak Ty, mają prawo narzucać innym z jakich urządzeń korzystać można? Idąc dalej, czy klasyczne instrumenty muzyczne zostaną zlikwidowane, gdyż podobne dźwięki można stworzyć korzystając z programów komputerowych?
    narzucanie? a zastanów się, jak wielką wagę przykładasz do zakupu żarówki. jak się jakaś przepali/nie działa to idziesz do sklepu i bierzesz jakąś, o podobnej mocy. nie zwracasz uwagi na kolor, jasność względną i bezwzględną, skład mieszanki, technologię wykonania żarnika, opór etc etc etc. to wszystko jest zupełnie bez znaczenia, po prostu bierzesz jakąś żarówkę w castoramie czy też jakimś innym sklepie, zanosisz do kasy i wkręcasz.

    jakby to miało jakiekolwiek znaczenie na Twoje życie.

    nagle ludzie oburzają się, że zakazują im podejmowania decyzji w tak ważnym aspekcie życia, jak żarówki. litości... gdyby UE zakazała używania niebieskich granulek w proszkach do prania, albo czerwonego paska w paście do zębów, to też byście tak jęczeli, że odbiera Wam się wolność? rozumiem, gdyby chodziło o przejście na lewostronny ruch drogowy, imperialny system miar, tydzień dziesięciodniowy lub coś 'naprawdę grubego'. mimo wszystko, to tylko żarówka.

    edit: gitary elektrycznej nie da się syntezować.
    Dlatego mnie to boli, że w pokoju bym sobie zainstalował świetlówkę, ale w np. w kuchni czy łazience zwykłą żarówkę...bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

    Dla twojej informacji wychwalane przez ciebie LEDy sprawiają, że albo wyglądasz jak trup, albo oświetlenie jest nieakceptowalne przez ludzi, dodatkowo powodują efekt podobny do świetlówek [czyli stroboskopowy], który męczy oczy.
    Pytanie: Gdzie podział się postulat zrównoważonego rozwoju.

    Po drugie sorry jeżeli Chiny albo USA (wybierz sobie) zatruwają naszą planetę bardziej niż cała Europa to dlaczego ja mam umierać za innych? Już lepszym wyjściem, które uzyskałoby moje poparcie, byłoby przetransportowanie kilku śmietnisk Europy na wybrzeże Florydy. Jakby plażowiczom pojawiła się wyspa plastiku to myślę, że przycisnęliby Baracka;].

  8. #18
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Apacz
    Ból głowy spowodowany światłem z żarówki energooszczędnej może miec pewne znaczenie... Tym samym cena tych kosmicznie energooszczednych zarowek, w porówaniu do tych tradycyjnych może mieć znaczenie.
    cena? jaka różnica? zwykła żarówa kosztuje... nawet nie wiem ile! dobra świetlówka Phillipsa mniej jak 10zł. weźmy przykład: nad moim biurkiem jest lampka na żarówkę 60-cio Watową. weźmy typowe zużycie, czyli 4h na dzień, 5 dni w tygodniu, przez sezon zimowy (od września do marca) oraz przez 2h dziennie latem. u mnie cena prądu to bodajże 28gr za kWh

    zwykła żarówka świetlówka kompaktowa
    moc: 60W 13W
    zużycie prądu: 11,4kWh 2,47kWh
    cena: 3zł 69gr

    po circa 3 latach ta inwestycja się zwraca, bo zwykła żarówka się przepala. no ja w tym kosmicznie dużych kosztów nie widzę - tak przez Was wychwalany kapitalizm znowu się sprawdził, gdzie dobry towar wypycha słaby.

    a co do problemów z oczami niektórych ludzi. wynika to ze zjawiska stroboskopu: lampa nie świeci jednostajnie, lecz wysyła impulsy świetlne zgodne ze specyfiką prądu. w Polsce to 60 razy na sekundę. podobnie ma się to z monitorami, etc etc etc. w nowszych świetlówkach kompaktowych ten problem praktycznie nie występuje (urządzenia działają na 2 i więcej fazach), w biurowych świetlówkach może faktycznie zaistnieć. rozwiązaniem tego problemu jest montowanie świetlówek na różnych fazach, tak aby niwelować efekt stroboskopu. same fotochromy nic nie dają, to tylko placebo.

    Cytat Zamieszczone przez lofdi
    Dla twojej informacji wychwalane przez ciebie LEDy sprawiają, że albo wyglądasz jak trup, albo oświetlenie jest nieakceptowalne przez ludzi, dodatkowo powodują efekt podobny do świetlówek [czyli stroboskopowy], który męczy oczy.
    jak już wspominałem: montowanie świetlówek na 2 i więcej fazach niweluje ten efekt. fizyki nie oszukacie, chociażby nie wiem jak radykalną propagandą. a co do koloru... hm... moim zdaniem ma to znaczenie w sklepach, na wystawach. nie mam też pojęcia, jakie żarówki LED oglądałeś, ale ja miałem do czynienia z czystym, bielutkim 6500K.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  9. #19
    lofdi
    Gość

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    Cytat Zamieszczone przez Apacz
    Ból głowy spowodowany światłem z żarówki energooszczędnej może miec pewne znaczenie... Tym samym cena tych kosmicznie energooszczednych zarowek, w porówaniu do tych tradycyjnych może mieć znaczenie.
    cena? jaka różnica? zwykła żarówa kosztuje... nawet nie wiem ile! dobra świetlówka Phillipsa mniej jak 10zł. weźmy przykład: nad moim biurkiem jest lampka na żarówkę 60-cio Watową. weźmy typowe zużycie, czyli 4h na dzień, 5 dni w tygodniu, przez sezon zimowy (od września do marca) oraz przez 2h dziennie latem. u mnie cena prądu to bodajże 28gr za kWh

    zwykła żarówka świetlówka kompaktowa
    moc: 60W 13W
    zużycie prądu: 11,4kWh 2,47kWh
    cena: 3zł 69gr

    po circa 3 latach ta inwestycja się zwraca, bo zwykła żarówka się przepala. no ja w tym kosmicznie dużych kosztów nie widzę - tak przez Was wychwalany kapitalizm znowu się sprawdził, gdzie dobry towar wypycha słaby.
    3 lata żarówka w łazience nie wytrwa...więc jest nieopłacalna. Zważywszy jeszcze, że 4h na dzień / 2h dzień w lecie się nie pali.


    Cytat Zamieszczone przez lofdi
    Dla twojej informacji wychwalane przez ciebie LEDy sprawiają, że albo wyglądasz jak trup, albo oświetlenie jest nieakceptowalne przez ludzi, dodatkowo powodują efekt podobny do świetlówek [czyli stroboskopowy], który męczy oczy.
    jak już wspominałem: montowanie świetlówek na 2 i więcej fazach niweluje ten efekt. fizyki nie oszukacie, chociażby nie wiem jak radykalną propagandą. a co do koloru... hm... moim zdaniem ma to znaczenie w sklepach, na wystawach. nie mam też pojęcia, jakie żarówki LED oglądałeś, ale ja miałem do czynienia z czystym, bielutkim 6500K.
    To sobie taką zamontuj w pokoju te bielutkie światło... zobaczymy czy będzie dla ciebie to światło akceptowalne... powtarzam w domu nie na wystawie...
    dla porównania :
    6000k niebio z chmurami
    5000k-5500k światło dzienne
    3000k-4000k barwa neutralnie biała
    2700k żarówka zwykła

  10. #20
    Gość

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    po circa 3 latach ta inwestycja się zwraca, bo zwykła żarówka się przepala. no ja w tym kosmicznie dużych kosztów nie widzę - tak przez Was wychwalany kapitalizm znowu się sprawdził, gdzie dobry towar wypycha słaby.
    w kapitalizmie dobry wypycha słaby towar przy pomocy ustaw wdrożonych przez polityków, które napisali lobbyści? hmm, dziwny to kapitalizm

    a nie lepiej, żebyśmy jednak mieli wybór co chcemy?

    Iron Marcin palisz? bo jak tak to powiedz co byś powiedział na to, że politycy wymyślili, że można produkowac i palić tylko mentolowe, bo są "zdrowsze"?

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nasza recenzja Total War: Rome II
    By voitek in forum Ekskluzywne materiały z Rome II
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •