Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za ratyfikacją "Traktatu Reformującego" przez Polskę?

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    8 15.09%
  • Nie

    45 84.91%
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 96

Wątek: Żegnamy naszą suwerenność

  1. #21
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz I Dracul
    Iron Marcin palisz? bo jak tak to powiedz co byś powiedział na to, że politycy wymyślili, że można produkowac i palić tylko mentolowe, bo są "zdrowsze"?
    red&white'y czerwone. kijowe w smaku, ale przynajmniej niskim kosztem dostarczają niezbędną ilość nikotyny.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  2. #22
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Mnie się nie podoba barwa tych nowych żarówek, i to jest wystarczający powód do sprzeciwu dla tego rozporządzenia. Jeszcze można by się zastanawiać nad jego zasadnością gdyby to oszczędzanie energii czemuś służyło, ale tak nie jest, bo sposobów na pozyskanie energii nie brakuje, i nie ma to większego wpływu na środowisko.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

  3. #23
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    110
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    red&white'y czerwone. kijowe w smaku, ale przynajmniej niskim kosztem dostarczają niezbędną ilość nikotyny.
    Zwykłe żarówki. Kijowe w używaniu przez dlugi czas na dzień, ale przynajmniej niskim kosztem można je kupić, włączyć i wyłączyć jeśli światło jest nam potrzebne tylko na chwile...

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    O ile barwa świetlówek przestaje być problemem, bo można kupić takie imitujące światło żarówek (przez 9 miesięcy korzystałem z takich o temperaturze 2700K i było w porządku), to pozostaje kwestia opłacalności ich używania w pomieszczeniach takich jak łazienka. Nie tylko zużyje się więcej prądu, o czym już pisano wcześniej, ale też szybciej się zużyje. Oczywiście istnieją świetlówki rozświetlające się bardzo szybko, ale też odpowiednio więcej kosztują. Poza tym dalej jest to niemały wydatek, ja za wspomniane wyżej świetlówki MAX LUX dałem ponad 11 zł za każdą (11W), było to wprawdzie prawie rok temu, ale nie sądzę żeby ceny nagle drastycznie spadły, szczególnie gdy szykują się miliony potencjalnych nabywców. Last but not least, władza w Brukseli nie jest od wskazywania ludziom jakie produkty mają kupować.

    Analogie do szarego papieru toaletowego nietrafione, bo mimo jego niewątpliwych wad i jednej zalety(cena) dalej jest on (i będzie) w sprzedaży
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Żarówki to tylko "mały pikuś". Jak koszmarek zostanie ratyfikowany, to dopiero zobaczymy cuda, przy których te tuskowe są wręcz nieistotne. No może gdybyśmy tak jak Niemcy zawarli klauzule, że euro-dyrektywy swoją drogą, ale tylko jak się na nie zgodzimy, to może jeszcze byśmy mieli jakieś możliwości. A tak 2 października o naszej niepodległości, przynajmniej częściowej(taką mamy obecnie, po ratyfikacji gniota nie będziemy mieli prawie żadnej), zadecydują Irlandczycy:

    http://wiadomosci.onet.pl/2038971,12,item.html

    My w Polsce możemy sobie co najwyżej głosować, bo wybierać nikt nam nie pozwala. Trzymamy więc kciuki za Irlandczyków, by gniota odrzucili. Eurotowarzyszy to i tak nie powstrzyma, ale upadek gniota teraz da nam może kilka lat więcej i do tego czasu UE może się rozlecieć.
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Podejrzewam że tym razem Irlandczycy ulegną, tak jak to było przy Nicei... tym razem ich rząd już tak nie odpuści propagandy przed referendum.
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  7. #27
    Gość

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Podejrzewam że tym razem Irlandczycy ulegną, tak jak to było przy Nicei... tym razem ich rząd już tak nie odpuści propagandy przed referendum.

    niestety, tyle propagandy, że to postęp, a oni, malutki narodeg stoi na drodze postepowi i rozwojowi, przynajmniej utargowali dla siebie pewne ustępstwa, a nasi "dyplomaci" jak zwykle zgodzili się na wszystko ochoczo a za parę lat znów nasze niedouczone społeczeństwo będzie narzekać jak to źle

    choć co do referendum, nawet jak znó powiedza NIE, i tak będzie jakieś nowe, lub urzędasy stworza coś nowego co będa mogli jakoś obejsć i tylnymi drzwiami coś wprowadzą, socjalizm nie takie rzeczy robił

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Zdaje się że już były groźby pozostawienia Irlandii poza głównym nurtem brukselskiej polityki i wprowadzenia eurokonstytuty w 26 państwach, co jest zdaje się sprzeczne nawet z jej zapisami (wszystkie państwa mają ją ratyfikować), ale przecież można to wykreślić i stworzyć Traktat Reformujący II, w rekordowym czasie ratyfikowany przez parlamenty wszystkich krajów poza Irlandią...
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  9. #29
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    Wracając do tych LEDów, przecież można kupic ledy o brawie zimnej to właśnie męczące białe światło i o barwie ciepłej takie jak żarówka. Ja przez jakiś czas przy właśnie takich LEDach pracowałem i wszystko było generalnie w porządku.

  10. #30
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żegnamy naszą suwerenność

    http://wiadomosci.onet.pl/2047922,12,wi ... ,item.html - cud się stał pewnego razu Nie wiem z jakim echem przejdzie ta wiadomość, ale to jest coś naprawdę wielkiego, bo wymysły KE miały nas kosztować lekko kilkadziesiąt miliardów zł rocznie. Teraz się "nieco zaoszczędzi". Co prawda KE jeszcze może się odwołać od tej sprawy, więc zobaczymy koniec.
    Ciekawe czy to przez to, że ze względów oczywistych politycy się wycofują z durnot o "globalnym ocipieniu" czy przez kryzys "instytucję europejskie" nie chcą dobijać gospodarek krajów unijnych.
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nasza recenzja Total War: Rome II
    By voitek in forum Ekskluzywne materiały z Rome II
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •