Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Napoleon

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Napoleon

    Tak dlatego napisalem czy tak się nazywa czasem mylą mi się te nazwy
    Napoleon marionetkowe królestwo w, którym Car był królem, jego krewny zażądzał my nic nie decydowaliśmy mieliśmy konstytucję ciągle łamaną, a gdybyśmy istnieli jako I Rzeczypospolita do czasów Napoleona to jak to bylibyśmy "marionetką" i walczylibyśmy przeciw Francji.
    sory ze cie "obraze" ale kompletnie nie rozumiem co napisales ops:
    tylko koncowke zrozumialem po pierwszym zaborze już byliśmy pod duzym wplywem rosji a to ze konstytucje 3 maja zostala podpisana tylko dlatego bo wiekszosc gilotyny sie bala

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon

    Nawet Napoleon sobie z Rosją nie poradził, tak jest do dziś. To takie wtrącenie.

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Napoleon

    Tak sobie czytam posty różnych osób i nachodzą mnie różne (niezbyt wesołe) myśli. Dość dawno temu to forum opuściłem (z różnych względów) ale od czasu do czasu zaglądam. Zauważyłem jednak, że bardzo dużo się zmieniło - na gorsze. Podyskutować już w zasadzie za bardzo nie ma z kim (może jeszcze ew. na agorze, ale...) - wybaczcie mi ta uwagę, ale głosy w dyskusji zaczynają być jakieś takie... infantylne. Może się mylę, może za mało wpadam na forum (bo zaglądam rzadko), ale takie odnoszę wrażenia.

  4. #14
    Witia
    Gość

    Re: Napoleon

    Po awarii z września ubiegłego roku większość starej śmietanki już nie powróciła. To nie złudzenia Napoleonie Pozostała tylko Agora, zdominowana przez anarcho-minarchistów

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Plymouth
    Postów
    136
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon

    Cytat Zamieszczone przez Drago-cs
    Kodeks cywilny, wprowadzony w Księstwie Warszawskim - stawiajacy prawo na wyższym poziomie ewolucji niz w takich krajach ja Austria, Prusy, czy Anglia.
    Taki wyższy poziom ewolucji jak np. "Prawa osobiste dla wszystkich oprócz żydów", "Prawa polityczne dla szlachty i mieszczan oprócz żydów", "Prawo własności dla wszystkich oprócz żydów". Poza tym cała ta konstytucja była pro-burżuazyjna, tak jak francuska za Napoleona.
    We hold these truths to be self-evident,
    that all men are created equal,
    that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights,
    that among these are Life,
    Liberty and the pursuit of Happiness.

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon

    Cytat Zamieszczone przez Lagger
    Cytat Zamieszczone przez Drago-cs
    Kodeks cywilny, wprowadzony w Księstwie Warszawskim - stawiajacy prawo na wyższym poziomie ewolucji niz w takich krajach ja Austria, Prusy, czy Anglia.
    Taki wyższy poziom ewolucji jak np. "Prawa osobiste dla wszystkich oprócz żydów", "Prawa polityczne dla szlachty i mieszczan oprócz żydów", "Prawo własności dla wszystkich oprócz żydów". Poza tym cała ta konstytucja była pro-burżuazyjna, tak jak francuska za Napoleona.
    Oczywiście kolego. Bo to była pierwsza dekada XIX wieku a nie XXI wieku. Racz zauwazyć tą subtelna różnicę. Zwiazkow zawodowych ani deklaracji praw czlowieka ONZ jeszcze wtedy nie było A Konstytucja Ksiestwa Warszawskiego była bardziej liberalna nawet niz Konstytucja 3-Maja..

  7. #17
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Napoleon

    Nie gdybajcie, to nie ma sensu, chociaż też to lubię. W ciągu tych 200 lat mogło się wydarzyć wiele różnych rzeczy... Gdyby nie dosżło np: do II wojny światowej, teraz byłbym Niemcem ale to gdybanie i nie dowiemy się jak by było..
    Napoleon to moja ulubiona postać historyczna, także okres w którym żył. Oprócz tego że popełnił parę błędów, ja go uwielbiam ,jak Polacy tamtych czasów. Nie mogę powiedzieć o nim "Tyran". Wspominania o nim jako o "Hitlerze" tamtych czasów jest po prostu obraźliwe i niesprawiedliwe. Wszystkie błędy już mu wytknęliście, nie będę powtarzał.
    Czemu upadła Polska to z kolei temat obszerny i nie na ten wątek

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon

    Napoleon -jeśli mi wiadomo- nie mordował Niemców czy Włochów "dla zabawy i po to by usprawiedliwić wojnę". Był dowódcą z ambicjami i ambicje swoje po części spełnił. Dobrze przynajmniej, że on pokazał nam, że na "Moskwę nie ma co ruszać". Gdyby taki błąd popełniła np. Szwecja [bo by nie wiedziała] to bój się boga jak wielka byłaby Rosja. Jego doświadczenia, bitwy i całe wojny napoleońskie bardzo doświadczyły generałów i władców w nowe taktyki. Lubię tą postać. Pokazał, że "mały może być wielki". Jego umiejętności dały mu szansę podbicia Europy. Niestety, jego imperium upadło, przez Rosję i ich wolne stepy. Rosja raczej nie dałaby rady go pokonać w Europie, bo ich taktyka bardziej się ogranicza do wyczerpania wroga. Napoleon, gdyby nie popełnił błędu w Rosji, mógłby skupić się na podboju reszty Europy. A utworzenie Królestwa Polskiego leżało w jego interesie i to bardzo. Bylibyśmy państwem oddzielającym Rosję od Francji, jakby jako mur obronny. Więc mu na nas zależało. Ja, wolałbym być przynajmniej niewolnikiem lub marionetką Francuskiego władcy, niż Prusaka czy Ruska... W dodatku jego Cesarstwo było wielonarodowościowe. Polacy byliby równi z Francuzami czy innymi narodami w granicach Francji. A tak to, Polacy do roli jako niewolnicy na usługach panów i magnatów Rosyjskich i Niemieckich.

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Piekary Śląskie
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon

    Ja, wolałbym być przynajmniej niewolnikiem lub marionetką Francuskiego władcy, niż Prusaka czy Ruska...
    :roll: Ja chyba wolałbym być wolnym człowiekiem, który sam potrafi stanowić o swoich czynach Napoleon wbrew obiegowej opinii nie był aniołem i także potrafił wykorzystywać niektore narodowości do swych celów, co jest raczej logiczne. Popatrzcie co się działo we Włoszech. Ale plusem ogromnym jest fakt, że niósł ze sobą powiew nowej jakości w stylu życia Europejczyków. Sprawił, że ludzie uwierzyli w swoją siłę. Szkoda, że później zabrakło takiego charyzmatycznego władcy, kiedy sypały się marzenia romantyków przez praktycznie całe 70 lat po jego klęsce. A w Polsce to nawet dłużej. Może to tez było pewne przekleństwo? Że ludzie, którym pokazano jak wiele może osiągnąć bujanie w obłokach często bezsensownie oddawali swoje życie. Choć... Za szlachetne ideały warto


    Dobrze przynajmniej, że on pokazał nam, że na "Moskwę nie ma co ruszać". Gdyby taki błąd popełniła np. Szwecja [bo by nie wiedziała] to bój się boga jak wielka byłaby Rosja.
    Mógłbyś rozwinąć?

  10. #20
    Podczaszy Awatar LEGION
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    هندوکش
    Postów
    585
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Napoleon

    Zaprawdę powiadam wam, że Napoleon nie chciał walczyć.. To inni go do tego zmuszali..
    Poza tym wszyscy, którzy wierzą, że Polska/Polacy/Królestwo Polskie/Księstwo Warszawskie/lub inny surogat państwowości polskiej był dla Napoleona ważny to jest w poważnym błędzie.. Dla Bonapartego nie liczyło się nic poza władzą! i Francją.. Nie liczył się żaden naród/żadne państwo jeśli nie "pracowało" na chwałę Jego i Francji.. nie oszukujcie się, że Napoleon cokolwiek nam dał lub dałby po wygranej wojnie z Rosją.. wszystko co mieliśmy (tylko Księstwo Warszawskie) to wysiłki Polaków będących blisko najpierw pierwszego konsula, później Cesarza i wmawiających mu, że istnienie Polski jest w jego interesie..
    Tyberiusz wrócił na Capri..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Napoleon
    By seba225 in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 12:18
  2. Napoleon 2v2
    By Wielki Mistrz Malborka in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 12:39
  3. Napoleon.exe
    By koszters in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 19:57
  4. Napoleon Mod
    By koszters in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •