Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

  1. #1
    Gość

    Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... &startsz=x
    Nie będę tego komentował ..Pozostawię to już mądrzejszym od siebie.

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Zamiast na publicystyce warto byłoby skupić się na książce, a nie wiem czy ta już wyszła. Publicystyka ma swoje ograniczenia, w książce tezy muszą być poparte dowodami. Zatem cierpliwości.
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    nie wyszła. strona ih ub
    http://hist.uwb.edu.pl/html/pracownicy/wesolowski.php
    tekst wklejony przez Blackwooda pochodzi jeszcze z 2009. W bazie BN tez nic się nie pojawiło więc raczej nie wyszło.
    tez jestem ciekaw jak to uzasadni
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #4
    Gość

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Jak jednak bym chciał abyście się skupili na tym, co ten autor przedstawił.Bo nie jestem aż tak doinformowany,ale ten wątek z zapchanymi drogami i nie przejezdnymi bagnami,chyba przeczy z relacjami świadków, tamtych wydarzeń.Troche mi to pachnie propaganda za zachodniej granicy.Pozdrawiam

  5. #5
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Ja bym tego propagandą nie nazwał polskie dowództwo Polskie w czasach między wojennych i w czasie wojny było namiastką szlachty z epoki królów elekcyjnych brakowało im wiedzy korzystali z przestarzałych doktryn, żywcem wyjętych z pierwszej wojny światowej, polska historia tamtego okresu w wielu historycznych ksiażkach jest ubarwiona opowiastkami i dzielnych i nigdy nie poddającyh sie żołnierzach... Tak nie było, ale nie przez to, że nie byli patriotami wręcz przeciwnie polacy mieli zapał do walki to przez nieudaolne dowództwo ponieslismy porażkę na całą skale bez żadnych strategicznych zwycięstw, mając pod kontrolą 1,5 mln żołnierzy zawodowych i poborowych w dodatku lepszy sprzęt w niektórych bitwach Polskie dowództwo nic nie zrobiło by wykorzystać to siłe to oni są przyczyną tak szybkiej naszej porażki. Ja powiem szczerze mam ochote przeczytać tą książke i dowiedziecć troche więcej o faktach a nie samych mitach, które sie dumnie czyta...................

    Nie uważajmy wszystkiego co uderza w naszą dume patriotyczna za propagande i głupote bo to nie ma sensu...
    Pozdrawiam 8-) 8-) 8-)

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    i protoplastą szlachty z epoki królów elekcyjnych
    generalnie prawda z tym, ze g***no prawda. Protopolaści to poprzednicy, protoplastą Mieszka I był Lestek i Piast etc.

    Ja powiem szczerze mam ochote przeczytać tą książke i dowiedziecć troche więcej o faktach a nie samych mitach, które sie dumnie czyta...................
    Źle zakładasz, warto przeczytać i się zastanowic, co jest prawdą, co zmyśleniem a co autorytarną wizja autora
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  7. #7
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    i protoplastą szlachty z epoki królów elekcyjnych
    generalnie prawda z tym, ze g***no prawda. Protopolaści to poprzednicy, protoplastą Mieszka I był Lestek i Piast etc.
    Sorry tutaj masz racje złego określenia użyłem 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

    Chodziło mi, że szlachta głównie sarmacka była protoplastą dowództwa Polskiego z II wojny Światowej....
    Chodzilo mi o ich sposób myślenia i stosunek do kraju.

  8. #8
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    Źle zakładasz, warto przeczytać i się zastanowic, co jest prawdą, co zmyśleniem a co autorytarną wizja autora
    Prawda Nad wszystkim trzeba sie zastanowic niczego z góry zakładać ale nie napisałem, że będe jego książke traktował jak wyrocznie..........


    Proszę o używanie opcji edytuj. Następny bezzasadny post pod postem zostanie usunięty - KW

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Chodziło mi, że szlachta głównie sarmacka była protoplastą dowództwa Polskiego z II wojny Światowej....
    Chodzilo mi o ich sposób myślenia i stosunek do kraju.
    To ma być zarzut czy komplement bo trochę nie łapię... :roll:

    Dodam jeszcze, że kolega mógłby pokazać mi ten lepszy sprzęt po naszej stronie i te polskie przestarzałe doktryny rodem z pierwszej wojny światowej. Bardzo-m ciekaw.

    Reszty nie skomentuję bo i nie warto. Bezsensowny miszmasz.

    Teksty o propagandzie zza zachodniej granicy mnie śmieszą. Zobaczymy książkę to się okaże. Bodaj na dwsie już szukają grobów poległych Niemców...
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Osie
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obalony Mit o Wiznie śmieszne ...

    Tak nie było, ale nie przez to, że nie byli patriotami wręcz przeciwnie polacy mieli zapał do walki to przez nieudaolne dowództwo ponieslismy porażkę na całą skale bez żadnych strategicznych zwycięstw, mając pod kontrolą 1,5 mln żołnierzy zawodowych i poborowych w dodatku lepszy sprzęt w niektórych bitwach Polskie dowództwo nic nie zrobiło by wykorzystać to siłe to oni są przyczyną tak szybkiej naszej porażki.
    Jaki sprzęt masz na myśli(dysponowaliśmy dobrym sprzętem, ale tylko w symbolicznych ilościach) nasi żołnierze nie ustępowali Niemcom tylko w przypadku broni strzeleckiej, choć i tu nasycenie jednostek w broń maszynową było znacznie mniejsze niż w ich niemieckim odpowiedniku. Nasza artyleria polowa była przestarzała, na równi z niemieckimi działami plasowały się tylko przeciwpancerne boforsy,no i armaty przeciwlotnicze wz 36 kal 40 i 75mm, lotnictwo myśliwskie przestarzałe o całą generacje (niestety PZL-50 Jastrząb nie zdążył wejść do produkcji),a bombowe-nowoczesne Łosie niewiele mogły zdziałać bez osłony, a karasie niestety za wolne. Siły Pancerne tylko 7TP spełniały wymagania współczesnego pola walki(było ich raptem ok. 200), nie ujmując niczego Vickersom czy Renautom, nie mówiąc o tankietkach - były to już niestety jednostki przestarzałe. Służby logistyczne miały znaczny niedobór pojazdów, co przy niemieckiej przewadze w powietrzu i tak niewiele znaczyło.

    Nie bronię tutaj naczelnego dowództwa podjęło ono wiele brzemiennych w skutkach decyzji, ale starało się postępować zgodnie z wcześniej ustalonymi planami.

    Dodam jeszcze, że Polskie Dowództwo dosyć dokładnie przewidziało główne kierunki uderzeń niemieckich, osobiście uważam że nie świadczy to o korzystaniu z przestarzałych doktryn, problemem była też niesubordynacja niektórych dowódców frontowych.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Śmieszne propozycje dyplomatyczne
    By grattz in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •