Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Istnieje temat o walce z hordami mongołów, więc ja postanowiłem założyć takowy ale głównym problemem nie są ziomki czyngis-chana ale jego dalecy kuzyni-tatarzy. Dobrze ale teraz do rzeczy typowa armia tatarska niczym się nie różni od mongolskiej z tym wyjątkiem że zamiast trebuszy używają wyrzutni rakiet a dodatkowo ich największym atutem są słonie szczególnie dobre na dalekie odległości jest wariant z armatą. Reszta armi to typowa armia mongolska tylko tyle że zamiast zwykłych konnych łuczników są bodajże turkmeni. Zresztą w walce ze słoniami nieocenieni są dobzi łucznicy wyposarzeni w ogniste strzały, ale w walce ze słoniami z armatami przydają się wieże z armatami albo bazyliszki, choć takowe mogą stać się łatwym łupem dla mongolskich ciężkich kopijników. A po za tym w walce z pozostałymi jednostkami przydają się takie taktyki jakie gracz stosował wobec mongołów.

    Opisałem wszystko tylko zgrubsza. Jak by ktoś miał problemy z tatarami (zwracam się tu do osób grających na łatwym poziomie trudności) i miał by z nimi problemy ten temat jest dla niego.

    "Jeśli chcesz pokonać Polaków, daj im władzę..."

  2. #2
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Kiedy do gry wkraczaja Tatarzy zazwyczaj ma sie juz do dyspozycji bron palna .Z Tatarami w polu jest jeszcze latwiej anizeli z Mongolami .Wystarczy skierowac ogien artyleryjski na jednostke sloni a pozniej rozkoszowac sie widokiem samodestrukcji Nomadow :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Zresztą jak się grało na automacie to się nie wie jak dla początkujących ciężkie starcie czeka z timurydami :!: jak pierwszy raz miałem bitwę z tymi koczownikami 2 lata temu to miałem armie pikinierów ciężką i lekką konicę muszkieterów i róznorakie armaty a starcie przegrałem- dlaczego? bo tatary mnie rozwaliły samymi słoniami i rakietami a weź zauważ że jedna celna salwa z wyżutni rakiet wymieżona w dobrym momęcie może rozwalić ci 15% chłopa, a zresztą tatary mają 3 level na srebrnym poziomie a twoi ludzie są goli jak ta lala z doświadczeniem to zauważ że w starciu międzi tak "utuczoną" gwardią generalsą rycerze gotyccy nie mają żadnych szans a to najlepsza ciężka jazda w grze

    "Jeśli chcesz pokonać Polaków, daj im władzę..."

  4. #4
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Tatarzy- jakies 4 oddzialy bazyliszkow, wsparte 2-3 oddzialami muszkietow do tego jakies 2-4 oddzialy konnicy feudalnej i piechota np. x3 pancerna straz x3 spieszni feudalni mozna dolozyc wiecej piechoty. Warto miec 2 oddzialy pikow. Slonie art. zostaja w tyle i wala, mozna okrozyc konnica badz wybic z dzial. Drugie słonie idą a armia strzelac. Od was zalezy gdzie skierujecie muszkiety, dziala kawalerie. Piki sie przyda bo oni tez maja konnice........a swoja konnica mozna rowniez zmieść wrogich konnych lucznikow.

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    1.stanac armia na moscie.
    2. miec w armi lucznikow ktorzy moga stawiac palisade
    3. ustawic palisade tak zeby jak wrogowie schodza z mostu natrafiali prosto na nia
    4. po rozpoczenciu bitwy ustawic lucznikow na 2 lini a w 1 dobre oddzialy piechoty
    5 czekac az glupi komp pozabija wieksza czesc armi


  6. #6
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Nie polecam stosowac tego co ten pan wyzej...........slonie artyleryjskie maja bardzo dobra celnosc i zasieg..........z daleka sobie nas powystrzeliwują. Nie mówie ,że tak się nie da wygrać, ale straty mogą być ogromne! To nie są mongoły.....

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Zresztą to co napisał Aule jest dobre ale przydały by się do tego 2 oddziały bazyliszków albo kolubryn

    "Jeśli chcesz pokonać Polaków, daj im władzę..."

  8. #8
    Maharbal
    Gość

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Ciężkozbrojni Kusznicy są niezastąpieni w takim starciu. Jak jeszcze z doświadczeniem to już w ogóle świetnie.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Podczas walki z tatarami popełniłem fatalny błąd. Zdobytą miałem już całą mapę (oprócz Ameryki) i czekałem na nich pod Bagdadem. Zjawili się w odpowiednim miejscu i naprawdę łatwo poszło ich rozbicie, wyskoczyło, że frakcja zniszczona. Rozwiązałem armię, a tu nagle przyszła druga fala, wyraźnie niezainteresowana tym, że przecież rzekomo zniszczyłem jej frakcję. Nie wystawiłem jakiejś specjalnie wyszukanej armii, bo nie miałem czasu i rozbiłem dostatecznie tatarów oddziałami generalskimi (których szczęśliwie miałem w Mezopotamii ze 30). Jazda szarżująca na słonie to super widok, normalnie jak Bitwa na polach Pelennoru w filmie WP.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    Nie polecam stosowac tego co ten pan wyzej...........slonie artyleryjskie maja bardzo dobra celnosc i zasieg..........z daleka sobie nas powystrzeliwują. Nie mówie ,że tak się nie da wygrać, ale straty mogą być ogromne! To nie są mongoły.....

    zawsze przeciez mozesz odejsc od mostu i swoje linie ustawic dalej a gdy juz masz do wykorzystania gorke to jest super. Kawaleria wybije sie sama a piechote powinienes spokojnie zniszczyc swoja kawaleria.


Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pobieranie i sposób instalacji.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2019, 20:04
  2. Pobieranie i sposób instalacji.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-07-2019, 07:50
  3. Pobieranie i sposób instalacji.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 15:13
  4. Sposób na Rzym
    By Qba1993 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 21:47
  5. Sposób na nude
    By ottoman in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •