Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Gramy z Napoleonem!!!!

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Nie no masakra i nie mowie tu o bitwie
    To wlansie przyklad ze tacy ludzie pisza na temat gry o ktorej maja zero pojecia
    [quote:10j6ku4r]co za baran z niego, w 1 bitwie arty ustawił pod wzgórzem i biła w ziemie a w 2 ustawił przed art piechtoę...rany
    To nie jest poradnik taktyczny Prince of Macedona, czy innego pseudo mistrza, tylko krótka relacja z pierwszych godzin gry w Napoleon TW. Ten koleś nie ma się znać na epoce i taktyce, ma opisać co widzi, w sposób przystępny dla każdego człowieka. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to naprawdę... przykro mi...[/quote:10j6ku4r]

    Nom mi tez bardzo przykro......

  2. #12
    Witia
    Gość

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Ja na początku też myślałem co za kretyn, ale potem przecież większość ludzi tak w to grać będzie i widać, że kolo nie ma wprawy w te klocki.
    Jak czytasz poradniki 'dla początkujących' do, dla przykładu, Neverwinter Nights 2, to na początku rozwijasz postać zgodnie z zaleceniami. Ale z czasem, kiedy zaczynasz rozumieć mechanikę i zasady gry, dochodzisz samodzielnie do pewnych wniosków.

    Takie poradniki są niezbędne, bo przeciętny nabywca gry Napoleon TW prawdopodobnie nie ma pojęcia w jakich latach żył Napoleon. Nie ma w nich nic nienormalnego, głupiego, itd.

    A tacy ludzie jak autor ciętej riposty:
    Nom mi tez bardzo przykro......
    Nie rozumiejąc podstawowych rzeczy, wydają odważne opinie na temat poziomu redaktorów i ich pracy.

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Robicie wielkie halo jak facet gra.... a tu nie chodzi o to !!Mamy wreszcie obraz gry (oprócz obrazu Kiearana z CA). Mnie zatrwożyła szarża generała w I bitwie... Wizualnie ładnie ale to nie est najważniejsze. Ale w porównaniu do empire wielki krok na przód
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od
    wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności"- Napoleon Bonaparte

    Poznasz głupiego po czynach jego- Forest Gump

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Tam, gdzie w danej chwili przebywam.
    Postów
    181
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Śmiejcie się, ale ja gram w Total War gorzej od niego... Głównie stosuję taktykę ludzkiej fali, bo nie mogę się połapać w strategiach, szybkich zaznaczeniach, grupowaniach, hotkeys etc., etc...
    "A man may be born in a stable, but that does not make him a horse."


  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Zgadzam się z Bartem To, jak kto gra jest jego sprawą, a mieszanie kogoś z błotem, za "druzgocące" błędy taktyczne w GRZE jest, delikatnie mówiąc, nietaktowne. Puszczona w sieć prezentacja miała na celu jedynie przedstawienie gry, a nie prowadzeniu wykładu z propedeutyki taktyki i strategii na placu boju.
    Szkoda tylko, że owa recenzja w dużej mierze skupiła się na samym prowadzeniu bitwy. Nie dowiedzieliśmy się jak wygląda dyplomacja, jakie są frakcje, czy są jakieś zmiany w kontekście zarządzania prowincjami etc.
    Niemniej jednak trzeba przyznać, że gra prezentuje się co najmniej dobrze Nie wiem czemu ale ta granatowo szara kolorystyka, oprawa okienek, menu itp. bardziej mi pasuje, niż ta jasna, znana z Empire.
    Poprzedni filmik, ukazujący starcie bitewne 2 Vs 2, również niczego sobie. Szkoda tylko, że za tłumaczenie słów komentującego faceta z CA, zabrał się ktoś lekko niekompetentny. Takie kwiatki jak "Prusowie" czy "Elitarni strażnicy" nieco psują obraz.
    Oby w samej grze takich baboli było jak najmniej - Warszawa w Wielkopolsce (czy dla ekipy polonizującej nie było to dziwne :shock: ) w zupełności wystarczy :roll:

  6. #16
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    "Przestawię tutaj piechotę, żeby nie było za łatwo się dostać do artylerii"

    On nie widział, że sam sobie masakruje armię?
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  7. #17
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    ton lektora jakby już chciał wracać do swojego ulubionego fpsa, a oni mu wcisneli jakąś nudną strategię

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Cytat Zamieszczone przez Ferrou
    Zgadzam się z Bartem Puszczona w sieć prezentacja miała na celu jedynie przedstawienie gry, a nie prowadzeniu wykładu z propedeutyki taktyki i strategii na placu boju.
    No wlasnie chyba napisalem ze nie chodzilo mi o prowadzenie bitwy(przez tego kolesia ) czy tez podejscia taktycznego


    Cytat Zamieszczone przez Ferrou
    Szkoda tylko, że owa recenzja w dużej mierze skupiła się na samym prowadzeniu bitwy. Nie dowiedzieliśmy się jak wygląda dyplomacja, jakie są frakcje, czy są jakieś zmiany w kontekście zarządzania prowincjami etc.
    Wlasnie z tego filmiku tak naprawde nic nie wiemy(a szczegolnie dla kogos kto jeszcze nigdy w TW nie gral) po za tym ze koles nie wie nic na temat tej gry

    Witia
    Kwintesencją poziomu redaktorow i ich pracy jest wlasnie ten film pelna "profesorka"
    Pozdrawiam

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    Ciekawe czy on grał już w pełną wersję.
    Jeżeli tak, to czy miał możliwość ściągnięcia patcha z dnia premiery.
    Ja zwróciłem uwagę na 4-5 momentów w bitwach.

    1. Oddalenie się od armii samotnego generała w pierwszej bitwie. - tak było w drugiej becie, nie występowało to w pierwszej becie i nie zostało poprawione.
    2. Stabilne zachowanie piechoty liniowej w armii AI formującej linię i dążącej do walki ogniowej na granicy zasięgu bez łamania linii, tańców i wygibasów, a co najważniejsze bez melee_bug - tak było w pierwszej becie, znikło w drugiej becie i pojawiło się ponownie tu, czyli zostało poprawione.
    3. Osłanianie przez AI dragonami artylerii przed podjazdem (zawsze stoją za artem co jest plusem) - to jest zachowanie nieobecne w pierwszej becie a widziane w drugiej. Super zmiana na plus. Do tego logiczna.
    4. Szarża dragonów na konnych szaserów. Tu nie chodzi mi o AI, tylko o siłę ostrzału i balans jednostek.
    Efektywność salwy nie była masakrująca, kilku padło, reszta zaatakowała. Zostali zroutowani, co mnie niepokoi, bo ulegli stojącej lekkiej kawalerii o niższym morale i bez bonusów, no chyba że bonusami tymi była sytuacja na mapie bitewnej w której AI poniosło już większe straty i zaczęły działać kary morale. W przypadku dragonów nie powinny zadziałać ich kary, bo nawet -2 oczka do morale nie zmienia sytuacji w zwarciu.
    5. Próba szarży kawalerii AI na lewe skrzydło formacji recenzującego. - piękna próba frontalnego ataku, co może cieszyć oko o tyle, że daje nadzieję na poprawne funkcjonowanie kawalerii nie próbującej wreszcie tracić sił i czasu na bzdurne oskrzydlanie tak załamujące mnie w ETW i obydwu betach NTW. Super zmiana na plus, jeżeli tylko jest to zachowanie stabilne i powtarzalne w kolejnych bitwach. Kiedyś w końcu taka szarża wejdzie....

    Wniosek który mi się nasuwa (jeżeli to było już na pełnej wersji po patchu) jest następujący:
    Większość rzeczy kłujących w oczy została usunięta, poza generalskim absurdem. Większość z tych rzeczy była wysłana przeze mnie kilka dni temu do Lusteda, który powiedział że programista BAI się tym zajmie.

    Oby się okazało że się zajął i oby nie okazało się że rzeczy które na tym filmiku widziałem to moje wizje wynikające z chciejstwa i niepotwierdzone w rzeczywistym obrazie bitew.

    Redaktor zagrał jak zagrał. Wygrał. Chwała mu za to że tak nam to pokazał, bo można z filmików wyciągnąć fajne wnioski.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    168
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gramy z Napoleonem!!!!

    A ja mam pytanie z innej beczki - czy ci Piemontczycy mieli poprawne mundury? Czy z "przydziału" jakieś klony dla wszystkich byle w kolorze flagi?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROBLEM Z NAPOLEONEM POMOCY!!!
    By Murdoxk in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 19:19
  2. Steam kod weryfikacyjny konto z napoleonem
    By SKOBRA123 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 12:38
  3. Problem kolegi z Napoleonem
    By in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •