Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 125

Wątek: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

  1. #21
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    Musze przyznać że jak na początek to jestem pozytywnie nastawiony do gry.Komp w trakcie bitwy kombinuje-próbuje nasz oskrzydlać,zajechać na tyły itp...w porównaniu z empire ogromny plus.Wizytacja działa jak należy...ależ miałem satysfakcje jak popsułem komuś plany i skasowałem mu armie w trakcie oblężenia Różnorodność jednostek i efekty też są całkiem niezłe...Ogólnie super.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  2. #22
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    no wlasnie nadal mamy spider-manów w oblężeniach czy coś innego jest?

  3. #23
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    Cytat Zamieszczone przez pop517
    no wlasnie nadal mamy spider-manów w oblężeniach czy coś innego jest?
    Niestety tego niezmienili...nadal włażą na mury po linach.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    1. Jak oblężenia w miastach? Nadal mamy miasta na planie krzyża (czyt. cztery domy na krzyż) czy są to już przynajmniej jakieś zwarte miasteczka?
    2. Jak ze stabilnością multi? Nadal są błędy typu "założyciel nie odpowiada" itp.? Czy można już dołączać do większości serverów?

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    Nie wiem czy to będzie dobry do tego temat, ale czy opłaca mi się kupować grę na sprzęt, 1,8 ghz karta 256 pixel shader 2.0 1,5 gb ram. Dodam że w wiedzmina gram bez problemu na średnich ustawieniach

  6. #26
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    Cytat Zamieszczone przez koszters
    Nie wiem czy to będzie dobry do tego temat, ale czy opłaca mi się kupować grę na sprzęt, 1,8 ghz karta 256 pixel shader 2.0 1,5 gb ram. Dodam że w wiedzmina gram bez problemu na średnich ustawieniach
    No way! Witcher to gra sprzed ponad dwoch lat, a grasz tylko na srednich. Do Napoleona z tym sprzetem nie masz nawet co podchodzic. Nie ma co sie oszukiwac, niestety z tym kompem - musisz sobie darowac.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    1. Artyleria naprawdę mocna...czy przesadzona? Nie powiedziałbym. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym samym ostrzałem rozbił przeciwnika. W sumie zdarzyło się, ale tylko gdy jednostka już uciekała (złamani), wróciła do walki, dostała jeden strzał i koniec
    2. Kawaleria w swoich szarżach miażdży...ale latający na 5 metrów w górę i 20m do tyłu po jej atakach przeciwnicy to chyba przegięcie.
    3. Bitwy baaardzo dynamiczne. Powodem oczywiście szybko strzelająca piechota. Komputer myśli, już nie raz próbował przebić się na tyły, jeśli wroga piechota znajdzie się w pobliżu kilku naszych jednostek i generała to 99% pewności, że w pierwszej kolejności spróbują odstrzelić dowódcę
    4. Oblężeń miast z murami z zasady nie gram (jakaś awersja po E:TW), ale jeśli dalej są w nich alpiniści to znaczy, że dobrze robię.
    5. CO TO MAJĄ BYĆ ZA MIASTA...na screenach wycackane, piękne, mosty, różne budynki, można powiedzieć metropolie...a w grze? Warszawa to chyba wioska założona tydzień wcześniej, Rzym takiej wielkości jak miasta w Empire. W tej kwestii kompletne rozczarowanie. Nie liczyłem na cuda, ale przynajmniej na wizualną różnicę między powiedzmy Szczecinem czy Gdańskiem a taką Warszawą.

    Ogólne wrażenie? 4+ to chyba dobra ocena. Dalej są bugi, choć może mniej uciążliwe niż w Empire. Przykłady?
    - będąc tuż pod Warszawą (już wyzwoloną) wypowiedziałem dla zabawy Polsce wojnę. Efekt? Napoleona wywaliło z armią w okolice Pragi
    - jeśli chcemy wysłać szpiega do wrogiego miasta, a nie ma 100% szans na infiltrację, wystarczy zrobić tak, żeby nie dotarł do niego w 1 turę. Po kolejnej turze, gdy komputer sam wykonuje zaplanowaną już trasę, szpieg ZAWSZE wejdzie do miasta z powodzeniem (wypróbowane, bo udało mi się kilka razy nawet przy 40% szansie i myślę, że to nie kwestia mojego szczęścia)
    - nadal zdarza się, że po rozbiciu kilku jednostek komputera, reszta armii zaczyna wędrować sobie 200m w stronę naszej armii, 200m do tyłu, znowu w naszym kierunku i ponownie w tył...

    Na plus zaliczyć można jeszcze fakt, że do tej pory ani razu nie wywaliło mnie z gry oraz poziom trudności. W porównaniu z ZEROWYM w Empire, tutaj przykładowo kampania egipska na normalnym poziomie sprawiła mi trochę kłopotów.

  8. #28
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    Cytat Zamieszczone przez Tari
    ale przynajmniej na wizualną różnicę między powiedzmy Szczecinem czy Gdańskiem a Warszawą
    No przepraszam bardzo. Ale porownywanie Gdanska z okresu wojen napoleonskich do Szczecia jest conajmniej niepowazne.
    Gdansk w tym okresie byl jednym z najwazniejszych portow nad Baltykiem, odgrywal znaczaca role w handlu i byl miastem o znaczeniu strategicznym.
    W 1807 roku, ludnosc Gdanska wynosila ponad 44,5 tysiaca mieszkancow (nie wliczajac najblizszych owczesnych przedmiesc - Oliwy, Wrzeszca, Chelmu, Nowego Portu, Siedlec). Dla porownania ludnosc stolecznej Wraszawy wynosila na ten czas ok. 60 000 mieszkancow.
    Gdansk byl otoczony systemem poteznych fortyfikacji, zdobycie, ktorych zajelo Napoleonowi 3 miesiace. Choc nie doszlo do zdobycia miasta, tylko kapitulacji garnizonu pruskiego.

    "Historia Gdanska, t. 3**", s.102:
    Dla obu wojujacych stron Gdansk stawal sie ogromnie waznym wezlem strategicznym, warunkujacym dalszy postep i sukces militarny. Napoleon, uwiklany w dluga i krwawa "kampanie polska" zima 1806/07 na polnocnym Mazowszu, musial zlikwidowac zagrozenie z polnocnej flanki i opanowac Gdansk, by umocnic swoja obecnosc militarna na Baltyku. Wydzielajac specjalny X korpus w rejonie Szczecina do oblezenia Gdanska, pod dowodztwem znanego z odwagi na placu boju marszalka Lefebvre'a, nie ukrywal Napoleon ogromnej wagi, jaka przywiazywal do zadan tego korpusu.
    A oto jak pisali francuzi o owczesnym Gdansku: To samo zrodlo - s. 103:
    Gdansk byl miastem wielkim i bogatym, ale w aspekcie ogolnym trudnym [do oblezenia - przyp. aut.], poniewaz ulice waskie, domy zas byly masywne (...). Gdansk posiadal potezne fortyfikacje, szczegolnie Biskupia Gorke i Grodzisko, oraz kilka pomniejszych; najezona dzialami twierdze Wisloujscie(..). Potezny wal obronny otaczal cale miasto i wzmocniony byl 19 bastionami oraz fosami.
    Dodajac, ze oblezenie Gdanska rozpoczelo sie 7 marca, a marszalek Lefebvre wkroczyl do miasta po opuszczeniu go przez garnizon pruski dopiero 27 maja, wynika jasno, ze nie bylo to zadne prowincjonalne miasto, a wazny osrodek handlowo-militarny.
    Wiec prosze bez takich komentarzy o moim miescie.

    Na koniec cytat z biuletynu (nr. 77) autorstwa samego Napoleona wydanego po zdobyciu miasta, ktory zaczyla sie tak:
    Gdansk skapitulowal. To piekne miasto jest w naszej wladzy. 800 dzial, magazyny wszelkiego rodzaju, wiecej niz 500 tys. kwintali zboza, duze zapasy wina, wielkie ilosci plotna i materialow dla wojska, wreszcie pierwszorzedne miejsce o duzym znaczeniu militarnym jest w naszym reku.
    No To troche off-topicowo zapoznalem was z napoleonskim epizodem Gdanska, mam nadzieje, ze sie podobalo

  9. #29
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    A na jakich ustawieniach i systemie grasz. Mam zamiar kupić n61vn z gf 240gt i nie wiem na jakich mi pójdzie.Jak tylko na średnich to chyba nie kupię.
    Mój komp:
    Win XP, Procesor: AMD Athlon X2 3,1 GHz na rdzeń, 2GB ram-u, karta graf: ati HD3850 512 mb.
    Detale:
    AA x4, tekstury ultra, szczegółowość jednostek ultra, efekty cząsteczkowe ultra, parę opcji zaznaczonych poniżej, reszta albo wysokie albo ultra.

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    217
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wrażenia i opinie z gry Napoleon: TW

    Zacząłem grać w Kampanię Włoską na vh/vh i musze przyznać, że znacznie został podniesiony poziom trudności. Armię którą w Empire rozwaliłbym bez większych kłopotów, tutaj pokonałem, ale został mi 1 oddział artylerii... Wizualnie jest pięknie. Kawaleria to prawdziwy przepak- nawet od frontu w większości przypadków rozwala piechotę, chyba że ta sformuje czworobok. Artyleria zadaje większe straty strzelając z litych kul, ale jeśli chodzi o kartacze, to skala zniszczeń jest porównywalna do Empire. Znacznie zmniejszyli przedział czasowy między oddawanymi salwami przez piechote, ale wydaje mi się, że nie zmienili ilości amunicji, więc może zajść sytuacja, że ta się skończy. Z tego co zauważyłem to tryb wizytacji jest możliwy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy w danej bitwie mamy tyle samo sił co przeciwnik lub mniej. Opcja ta jest u mnie w kampani dostępna, ale nie sprawdzałem czy działa poprawnie. Jak macie jakieś pytania, to walcie. W miarę możliwości chętnie odpowiem.
    Wśród niewidomych jednooki królem.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Recenzje i wasze opinie
    By Ensis in forum The Battle for Wesnoth
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 20:47
  2. Opinie i wrażenia graczy
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 12:34
  3. Europa Universalis IV - Wrażenia i Ocena Graczy
    By Asuryan in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 07:49
  4. Wiwat rewolucja, rewolucja w Ronie wrazenia i skutki E:TW
    By Secret_Matrix in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •