Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Europa Universalis I-II

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Europa Universalis I-II

    Witam, gracie ? czy może graliście ? jaka jest Wasza opinia na temat tych 2 części. Mi osoboiście najbardziej podoba się EU2, grę dostałem jak byłem jeszcze mały wtedy nie wiedziałem o co tam chodzi teraz grywam w to prawie co dzień i jest to moja najlepsza strategia zaraz po Medievalu

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Mam prośbę o udostępnienie linków z modami do EU 2. Interesują mnie przede wszystkim mody zwiększające liczbę prowincji. Niestety, wszystkie linki jakie do tej pory znalazłem są "martwe". Udało mi się ściągnąć tylko spakowany folder AGCEEP 159b4, ale nie mam pojęcia jak ten mod zainstalować?! Po rozpakowaniu okazał się zwykłym folderem zawierającym wersje AGCEEP folderów i plików gry. Natomiast nic do instalacji (instrukcji też nie było). Za pomoc byłbym wdzięczny.

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    Znaczy mamy ci wyszukać mody? Proponuje zajrzeć tutaj i jeśli jakieś linki nie działają poprosić o reupload.
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?63-EU2-Scenarios-Events-and-Modifications

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Nic mi nie musisz szukać! Po pierwsze, znalazłem mod AGCEEP 159b4, tylko nie mam pojęcia jak go zainstalować. Ściągnąłem go w postaci spakowanego folderu, rozpakowałem - i nic. Nie ma programu instalującego. Nie ma instrukcji. Nie wiem czy podmienić pliki (a może foldery?)? Ściągnąłem go zaś ze strony którą podałeś. Po drugie, modów (poza wspomnianym) teoretycznie znalazłem parę ale linki są martwe. Więc się pytam. Interesują mnie przede wszystkim mody ze zmienioną mapą (więcej prowincji) - jeżeli wiesz o jakimś to powiedz jak się nazywa.

  5. #5
    Cześnik Awatar Ponury Joe
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Little Poland
    Postów
    204
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 112 podziękowań w 54 postach
    Zastrzegam, że modami do EU2 bawiłem się bardzo, bardzo dawno temu i mogę coś pokręcić.

    https://eufigames.com/forum/showthre...nstalacja-moda

    Instalacja polega na podmianie plików. Z tego, co pamiętam, można zrobić sobie kopię zapasową całego folderu z grą lub użyć JSGME, programu służącego do tymczasowej podmiany plików.

    Dwa podstawowe mody zmieniające układ i liczbę prowincji w EU2 to My Map (użyta w modzie AGCEEP) oraz mapa Kasperusa (mod ExtraWatk, czyli konwersja modu AGCEEP na mapę Kasperusa).

    http://www.fotosik.pl/u/widder/album/348933 <- tutaj masz porównanie obu map.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 8 postach
    Osobiście polecam watke, wspaniały mod. Od chwili gdy zainstalowałem, nie wróciłem do podstawki aż do czasu EU3. Obowiązkowa pozycja.

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    No to już chyba wiem się co schrzaniłem... Nie zainstalowałem p. 1.09. I tu mam pytanie gdzie go można by znaleźć? W międzyczasie ściągnąłem sobie połączony mod AGCEEP z MyMap (trochę wcześniejsza wersja ale mnie to nie przeszkadza). Po prostu wypakowuje się go do folderu z grą. Tyle, że zaraz po uruchomieniu program zacinał mi się na "stronie tytułowej". I już chyba wiem dlaczego - brakuje mi 1.08b albo 1.09. Tylko gdzie je można ściągnąć? Adresy pod którymi ściągałem są już "martwe". Znalazłem tylko 1.08, ale ten już przecież mam. Będę wdzięczny za pomoc.

  8. #8
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Patch 1.09 do Europy Universalis znalazłem tylko na grach online, ale niestety po angielsku. Dawniej był na stronie CD Projektu w wersji PL, bo oni wydawali 1 i 2, ale teraz brak tam w ogóle informacji o EU2. A o to link: http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=10122
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  9. Użytkownicy którzy uznali post Henryk5pio za przydatny:


  10. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Cytat Zamieszczone przez henryk5pio Zobacz posta
    Patch 1.09 do Europy Universalis znalazłem tylko na grach online, ale niestety po angielsku. Dawniej był na stronie CD Projektu w wersji PL, bo oni wydawali 1 i 2, ale teraz brak tam w ogóle informacji o EU2. A o to link: http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=10122
    Dziękuję za odpowiedź i wskazanie linku. Co prawda do tej wersji moda nie wiem czy nie będę potrzebował raczej patcha 1.08beta, ale tego to już chyba na pewno nie znajdę. Więc spróbuję z 1.09. Tak czy inaczej próbowałem już tyle razy, że raz więcej nie zrobi wielkiej różnicy.

    EDIT. Henryku5pio - Wielkie dzięki! Po zamontowaniu patcha wszystko działa. Choć może nie wszystko... Zamontowałem wersję MyMap165 i np. w spisie nacji nie ma Francji!? To irytujące muszę przyznać. Poza tym nie wszystkimi wymienionymi nacjami da się grać. Próbowałem np. włączyć Chorwację (ma dwie ikonki!?) i wywalało mnie na pulpit. Mod ma więc wady. Czy jest jakaś lepsza wersja? Mam jeszcze połączony AGCEEP-MyMod 151. Może ten zamontować? Ktoś może grał jednym i drugim by doradzić? Tudzież może mi pomóc znaleźć coś nowszego by błędów było mniej? Będę wdzięczny za pomoc. Mod jest naprawdę dobry - gra starą poczciwą EU2 nabiera nowych wymiarów. To trochę tak jakby staruszkowi dać viagrę - nie do poznania!

    EDIT. Sprawa z Francją się wyjaśniła - chcąc nią grać należy zacząć grać Delfinatem. Trochę to karkołomna konstrukcja, choć historycznie ma sens - w końcu Karol VI wydziedziczył delfina Karola i król angielski Henryk V ożenił się z córką Karola VI zostając regentem Francji i dziedzicem korony francuskiej po śmierci teścia. W grze ma to swoje odniesienie i w tym kontekście ma także swoją logikę. choć dla graczy należałoby się wyjaśnienie! Przyznam, że zrozumiałem w czym rzecz dopiero grając Portugalią i "widząc" to co się dzieje we Francji zacząłem domyślać się intencji twórcy modu. Z jednej strony więc gratulacje za pomysł (bardzo ciekawy) z drugiej - szkoda że brak wyjaśnień.
    Ostatnio edytowane przez Napoleon7 ; 05-04-2015 o 15:52

  11. #10
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    a gdzie znajdę mody na usunięcie barier czasowych.
    p.s. kiedyś natknąłem się na forum z modami do gier paradoxu ale żeby je przeglądac trzeba było wnieśc jednorazową opłatę.
    no i niestety gram na win7 co prowadzi do błędnego wyświetlania się pewnych elementów grafiki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis III
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 29-04-2019, 07:10
  2. Europa Universalis IV
    By Baal-Melkart in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 448
    Ostatni post / autor: 13-04-2018, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •