Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: RTR: Imperium Surrectum 0.6.3. Screeny z rozgrywki i nie tylko.

  1. #1
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach

    RTR: Imperium Surrectum 0.6.3. Screeny z rozgrywki i nie tylko.

    Ten mod, to cudo się zrobiło, jest ich tyle i tak dynamicznie się rozwijają, że warto czekać, ten mod grałem kiedyś po Rome 1, wtedy wciągał nosem większość modów i gier tej tematyki, a teraz, zaryzykuję stwierdzenie, że bardziej mi odpowiada ten mod od gry Rome 2....Bitwy, mapa etc

    Gram Spartą







    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 427
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach
    Muszę zainstalować. Jednostki pięknie wyglądają.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  5. #3
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Muszę zainstalować. Jednostki pięknie wyglądają.
    Niestety, przestrzegam, są bardzo rasistowskie w wykonaniu jednostki i opisy. Nie ma czarnoskórych spartan, co bardzo mnie zabolało, nie mówiąc o innych nacjach, też jakoś dziwnie porobione, a że ładnie, to fakt^^
    Nie mówiąc o mizogini, jak na lekarstwo Amazonek. Ostrzegam uczciwie, nie chcę być potem ciagany po sądach
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  7. #4
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 013
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    Za to są lgbt legiony, które mają specjalną umiejętność łapania się za penisy co boostuje morale albo sacred band oficer ma banner lgbt i można zmienić płeć oddziałom. Do tego twoja armia ma parytety i musisz mieć wojska w połowie kobiece i w połowie męskie, to samo z generałami. Jest w tle skrypt, który śledzi takich krypto rasistów i homofobów, co armię mają z samych facetów i jak wykryje, że któryś z was ma samych facetów to od razu dzwoni do nigdy więcej i wrzuca posta o wykryciu krypto geja prawicowcwa faszysty, który pluje na lgbt a po cichutku wiadomo, że lubi chłopców.

    Polecam. Chociaż te 900 miast... komp produkuje wojsko jak wścieknięty i nie chce mi się z nim grać tych bitew. Ehhh, gdyby był ten mechanizm z roma 2 uzupełniania jednostek. Tak to zawsze szkoda mi tych fajnych najemników albo jakiś słoni, bo jak klikne automatycznie TO WIADOMO, ŻE IM SIĘ NAJBARDZIEJ OBERWIE. Więc latam armiami hastati /principes. Przez to, że jednostki kosztują dużo i jak Rzymem zacząłem kampanie to miałem - 15 tys "dochodu" co turę, tak, że w kilka tur byłem bankrutem... no ciekawie. Spowolniło to znacząco rozgrywkę i w 209 r. p.n.e. mam Rzymianami Sycylię, Galię przedalpejską, Sardynię z Korsyką i lazurowe wybrzeże aż po Barcelonę i teraz utknąłem w Grecji walcząc na raz z Epirem, Macedonią i ligami, które spamują armiami. Mielę powoli to co komp przyprowadza ale dużo tego... Gram medium/ VH.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  8. #5
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez odi.profanum Zobacz posta
    Polecam. Chociaż te 900 miast... komp produkuje wojsko jak wścieknięty i nie chce mi się z nim grać tych bitew. Ehhh, gdyby był ten mechanizm z roma 2 uzupełniania jednostek. Tak to zawsze szkoda mi tych fajnych najemników albo jakiś słoni, bo jak klikne automatycznie TO WIADOMO, ŻE IM SIĘ NAJBARDZIEJ OBERWIE. Więc latam armiami hastati /principes. Przez to, że jednostki kosztują dużo i jak Rzymem zacząłem kampanie to miałem - 15 tys "dochodu" co turę, tak, że w kilka tur byłem bankrutem... no ciekawie. Spowolniło to znacząco rozgrywkę i w 209 r. p.n.e. mam Rzymianami Sycylię, Galię przedalpejską, Sardynię z Korsyką i lazurowe wybrzeże aż po Barcelonę i teraz utknąłem w Grecji walcząc na raz z Epirem, Macedonią i ligami, które spamują armiami. Mielę powoli to co komp przyprowadza ale dużo tego... Gram medium/ VH.
    Twórcy moda mówią, że poziom rozgrywki jest bardzo trudny, ale jest submod, co normalizuje samą grę, ja na nim gram, gra ma mieć też walory odpoczynku a nie wkurwiania się
    jak słyszę o romku 2, to mnie się nóź otwiera w kieszeni^^, btw. nie rozumiem tego, o co ci chodzi z uzupełnianiem jednostek? Dla mnie, to bardziej zrozumiałe niż wzięte z HoMM3 zasady.
    Ale każdy ma swój gust, ja czekam na remastered Medka 1^^.
    Pozdrawiam
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #6
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 013
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    No to, że po prostu ma to większy sens niż takie "ręczne" przeszkalanie jednostek. Po prostu przyjmijmy, że w armiach jest aspekt logistyczny, który dba o uzupełnienia - i ten walor był oddany chociażby w perkach dla dowódcy albo armii. Sprowadza sie to do tego, żę zrzuca Ci z barków obowiazek zarządzania ręcznego uzupełnieniami plus pozwala w miare sensowne używać egoztycznych najemników, którzy się uzupełniają tak jak inne jednostki. Dlatego w rome 2 często używam bitew na automacie, bo po graniu w tę grę od 9 roku życia bitwy aż tak mnie nie rajcują. Zagrałem ich dziesiatki tysiecy i wybieram sobie te najciekwasze, zaś automat przyspiesza rozgrywkę.

    Reasumując uważam, że ręczne przeszkalanie jednostek jest wkurzające i groos mojej rozgrywki przy takiej mielonce jaką mam w Grecji to wożenie stateczkami mięsa armatniego przez Adriatyk...
    Dobra, ciche dni z laska, odpalam moda i pogadanke w tle i nerdzimy
    https://www.youtube.com/watch?v=e3JPe75W-Eg&t=272s

    A co masz do rome 2?
    Imo na divide et impera to bardzo przyjemna gra.
    Mnie boli tam idiotyczny pomsył z slotami w prowincji, małą liczba miast i regionów, system prowincji.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  10. #7
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Spoiler: 
    Cytat Zamieszczone przez odi.profanum Zobacz posta
    No to, że po prostu ma to większy sens niż takie "ręczne" przeszkalanie jednostek. Po prostu przyjmijmy, że w armiach jest aspekt logistyczny, który dba o uzupełnienia - i ten walor był oddany chociażby w perkach dla dowódcy albo armii. Sprowadza sie to do tego, żę zrzuca Ci z barków obowiazek zarządzania ręcznego uzupełnieniami plus pozwala w miare sensowne używać egoztycznych najemników, którzy się uzupełniają tak jak inne jednostki. Dlatego w rome 2 często używam bitew na automacie, bo po graniu w tę grę od 9 roku życia bitwy aż tak mnie nie rajcują. Zagrałem ich dziesiatki tysiecy i wybieram sobie te najciekwasze, zaś automat przyspiesza rozgrywkę.

    Reasumując uważam, że ręczne przeszkalanie jednostek jest wkurzające i groos mojej rozgrywki przy takiej mielonce jaką mam w Grecji to wożenie stateczkami mięsa armatniego przez Adriatyk...
    Dobra, ciche dni z laska, odpalam moda i pogadanke w tle i nerdzimy
    https://www.youtube.com/watch?v=e3JPe75W-Eg&t=272s

    A co masz do rome 2?
    Imo na divide et impera to bardzo przyjemna gra.
    Mnie boli tam idiotyczny pomysł z slotami w prowincji, małą liczba miast i regionów, system prowincji.

    Kwestia gustu do mechanik, nie każdemu podoba się, co innym. Swego czasu byłem przekonany, że Rome 2 będzie inaczej wyglądał, a wyszło jak wyszło, takie misz - masz z CK trochę, jakieś murwa rody, jakieś kombinacje rodowe, a po kiego to? TW do czegoś zobowiązuje.
    Wracając do tematu, jaki jest, spróbuj submoda do tej modyfikacji, naprawdę inna gra
    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=2897089287


    btw
    żeby było śmiesznie to w tej chwili, gram sobie w Football Manager 2023.
    TW lubię, ale powoli przychodzi czas, coraz częstszych detoksów od tej serii, co w sumie mnie nie dziwi.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #8
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 013
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    Kwestia gustu do mechanik, nie każdemu podoba się, co innym.
    Zawsze można popatrzeć z pkt widzenia użyteczności. Uważam też, że komp z mechaniką uzupełnień sobie radzi zdecydowanie lepiej niż przeszkalaniem pojedynczych oddzialów. Własnie ogrywam kampanię Rzymem albo Kartaginą w Rome 2 na divide et impera i Rzymem na Imperium Surrectum i w pierwszym wypadku dużo częściej się zdarza, że komp jednak wycofuje się, uzupełnia armie a w drugim - idzie takimi rozbitkami po 15 żołnierzy na srebrnych belkach... I wysyła mi takie dziadostwo.

    Swego czasu byłem przekonany, że Rome 2 będzie inaczej wyglądał, a wyszło jak wyszło, takie misz - masz z CK trochę, jakieś murwa rody, jakieś kombinacje rodowe, a po kiego to? TW do czegoś zobowiązuje.
    Byq swego czasu to już 10 lat minęło...
    Wracając do tematu, jaki jest, spróbuj submoda do tej modyfikacji, naprawdę inna gra
    Obyczaje. Ale to już na nowej kampanii.


    Nie no rome 2... Ma fajne cechy. Przez armie i floty komp jest bardziej agresywny i niespodziewany. Plus aspekt morski mi się bardzo podoba.
    Co do rodów. W sumie ja zaonstalowałem sobie moda na brak wojny domowej. Nie chce mi się babrać z tą głupią mechaniką jak grałem Kartaginą to po 20 turach mi wybuchła... W sumie fakt, że drzewko i generałowie są mniej znaczący niż w Rome 1. Tam dobry generał to był kox. Za to na plus są skille i perki dla armii. Ostatnio sporo słucham o Rzymie i jednak tacy legioniści Cezara, weterani. Za to efekt doświadczenia został imo zepsuty w Rome 2.

    Czekam na idealną hybrydę tych 2 gier.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  12. #9
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 013
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    Rzymem mielę Macedonię i epir. Po prostu wysyłam armie hastati, daję automat, a że już na terenie Poeloponezu mogę ich uzupełniać, to walczę na masę. Lepsze jednostki jak Principes i Triarii woże statkami do Italii - Brundisium i przeszkalam.

    Kusi mnie kampania Kartaginą ale oni mają takie biedne jednostki. Czekam na jakiś update ich drzewka bo jest paskudne.

    Za to niezła się wydaje Macedonia, chociaż kampania nimi wyjątkowo trudna bo tam jest upchane tych frakcji na Peloponezie jak psów...
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  13. #10
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    odi.profanum
    Ten submod możesz spokojnie zainstalować, nie wywala, widzi stare zapisy. Inna gra. Grałem Spartą, to był horror, a jak z tym submodem, to pogoniłem kiciusów od etyki i filozofii nie mówiąc o innych zniewieściałych nacjach. Brakuje czasu, by grać we wszystko, może jak dożyję do emerytury i będzie mnie stać na prąd^^, to nadrobię ...Młodzi gracze, by się zdziwili jaka jest np. średnia gry w niektórych sieciowych, sam znam kilku fanów Jestem w jakims tam kontakcie z modderami, jak walna w tym roku aktualizacje, to będzie megahit, oby im wyszło. Zdolni ludzie, szkoda, że Feral dało takie narzędzia do modowania, maja tez pakiet do Medka 2, co juz widac po niektórych modyfikacjach.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •